המתמודדת בבחירות הניקה את בתה בזמן צילומי סרטון לקמפיין

קילדה רויס היא נציגת ציבור אמריקאית, אשר בימים אלו מתמודדת על תפקיד מושלת וויסקונסין. אשת העסקים, היזמית, עורכת הדין ונציגה של המפלגה הדמוקרטית במדינה, מנהלת קמפיין בחירות בימים אלו בעזרת אמצעים לא שגרתיים – בסרטון חדש שלה, המועמדת מדברת על בריאות ילדים ותינוקות לצד משפחתה, תוך כדי שהיא מניקה את התינוקת שלה.

רויס בת ה-38 אירחה בסרטון את בעלה דן ריד ואת שתי בנותיהם המשותפות. במהלך הסרטון, אשר עוסק באיסור כימיקל בשם ביספינול A שמסוכן במיוחד לתינוקות ונמצא בבקבוקים, ניתן לראות את רויס מרגיעה את התינוקת בת 4 החודשים שלה וממש כמעט מבלי משים שולפת שד ומניקה אותה.

 

התחרות של רויס על התפקיד אינה פשוטה. וויסקונסין ידועה כמדינה רפובליקנית, ובסקר שנערך לפני מספר שבועות התברר ש-92% מתושבי המדינה כלל לא יודעים עליה. הסרטון הזה, אשר צובר תאוצה ברחבי העולם מאז שפורסם ביום שלישי האחרון, כנראה ישרת בדיוק את המטרה הזו ויגרום לתושבים להכיר אותה ואת מה שהיא מייצגת.

למעשה, מדובר במהלך שכל כך משרת את יחסי הציבור שלה, שקל לחשוד בנוגע לאותנטיות של הרגע הזה – אך לפי רויס הרגע המקסים הזה בכלל לא היה מתוכנן, ואימהות צעירות יזהו שהרגע הזה הוא אכן רגע קלאסי וטבעי בין אמא לבתה. ריד מוסר את התינוקת לאימה בעודו מתנצל על ההפרעה לסרטון, בהבנה שהתינוקת לא תירגע עד שאימה תאכיל אותה. היא אומרת "זה בסדר" ומיד מבינה מה התינוקת רוצה, מרימה את הסוודר ומתחילה להאכיל אותה תוך כדי שהיא ממשיכה לדבר בטבעיות מושלמת.

בשעה שהיא מניקה, הסיפור שמספרת רויס הוא גם סיפור של אמהות טבעית ונורמטיבית. היא מספרת כיצד עברה דלת אל דלת וסיפרה למשפחות על הסכנה בכימיקל שאין הגבלות על השימוש בו במדינה, וכיצד הלובי של חברות הכימיקלים הגדולות פוגעות באינטרסים של אזרחים לשמור על בריאות התינוקות שלהם.

"כשהם שלחו את הסרטון חזרה והקטע הזה היה בפנים, פשוט אמרתי 'יאללה, אלה החיים האמיתיים'", רויס סיפרה בראיון להפינגטון פוסט. "אני חושבת שב-2018 אנשים רעבים למועמדים שהם אותנטיים ודוברי אמת. אני לא רוצה להצטרך להחביא חלק כל כך חשוב מעצמי כדי לזכות בבחירות". ובנוגע לאיך נוצר הרגע הזה, סיפרה: "כל מי שאי פעם היה לו תינוק יכול לספר לכם שהם בלתי צפויים. פשוט עשיתי את מה שהיא אימנה אותי לעשות, והוא לתפוס אותה מיד ולהאכיל אותה. לא ממש חשבתי על זה".

 

קילדה רויס אינה הפוליטיקאית הראשונה שמביאה את ההנקה לפרונט – אנחנו רואים ושומעים יותר ויותר על פוליטיקאיות שמאכילות את התינוקות שלהן בפרלמנטים (כן גם בכנסת), אבל מתי בפעם האחרונה ראיתם פוליטיקאית בזמן בחירות, שנלחמת על הכרת ואהדת הציבור, מניקה בזמן קמפיין בסרטון בהפצתה? עבורנו זה לא מראה רגיל על המסך, ולא בצדק, אך נראה שעבור רויס זה הכי נורמלי ושגרתי בעולם – וזה בדיוק המסר המדהים שעובר מהסרטון שלה. וזה מהלך אמיץ, אפילו אם היא לא רואה בו ככזה, ובהחלט מהסוג שעושה שירות רב לציבור.

אימהותהנקהנשים בפוליטיקה