מכתב לאישה ששברה לילד שלי את הלב

החופש הגדול מגיע לקצו ואוטוטו מיליוני הורים סחוטים ילוו בשמחה את ילדיהם למסגרות אחרי חודשיים מיוזעים שהיו בעיקר בסימן ילדים נרגשים וחסרי סבלנות. זה בדיוק הזמן לפנות לכל המצקצקים ומגלגלי העיניים שכועסים בכל פעם שמשפחות עם ילדים מתקרבות אליהם ולשאול – מי אתם אנשים קרי לב שצועקים על ילדים רק בגלל שהם מתנהגים כמו ילדים?

ברור, לא כולם מסוגלים להתמודד עם ילדים ובטח שלא עם ילדים של אחרים, אבל יש כאלו שמגלים אפס סבלנות לילדים שעושים קצת רעש למרות שמדובר בהתנהגות טבעית בסך הכל. ברוב המקרים אנשים יעדיפו להתעלם בהפגנתיות ואולי לסנן הערה מרגיזה מתחת לשפם, אבל יש מקרים בהם אנשים פשוט מאבדים את זה ומתייחסים להורים וילדים שהרעישו בצורה משפילה. האנה סיוול מדרום קרוליינה, אמא לילד בן ארבע, ספגה יחס כזה והחליטה לפנות בפייסבוק לאישה הזרה שפגעה בבנה הקטן. הפוסט שהפך לוויראלי שבר למאות אלפי גולשים את הלב.

בפוסט שכתבה סיפרה סיוול שלקחה את בנה הקטן קיידן לאלדי, רשת שיווק בארה"ב, כדי לקנות כמה מצרכים הביתה. במהלך הסיבוב בחנות הגישה האמא לבנה מעין חטיף תפוחים. כמו כל ילד בן ארבע, קיידן התלהב שקיבל את החטיף שהוא אוהב וקפץ בהתלהבות. כנראה שלאחת הקונות האחרות שהיו בחנות הרעש פחות התאים באותו הרגע והיא מצאה לנכון לעקוץ את האמא ההמומה על הדרך בה היא מחנכת את הבן שלה. בעוד הילד הנרגש התלהב מהחטיף שקיבל, הלקוחה העצבנית פנתה בכעס לסיוול ואמרה לה: "כדאי שתשלטי על הבן שלך, יש כאן אנשים שמנסים לעשות קניות". האמא השיבה שהבן שלה בסך הכל נרגש בגלל שקיבל חטיף שהוא אוהב אבל במקום לעצור פה הלקוחה התכופפה אל הילד עצמו ואמרה לו באכזריות: "מה לא בסדר איתך? אמא שלך אף פעם לא מוציאה אותך מהבית?". קיידן שגם ככה מפחד מזרים הצטנף אל תוך עצמו, הפסיק לאכול ופשוט נעלב. סיוול העדיפה לעזוב הכל, להשאיר את המצרכים שאספה מאחור, ולצאת מהחנות באותו רגע, לפני שהתקרית המזעזעת תחמיר עוד יותר.

בניסיון להרגיע את הבן שלה שנאלץ לספוג יחס משפיל שלא מגיע לאף אחד, ובמיוחד לא לילד קטן בן ארבע, האם הפגועה לקחה את בנה למסעדה שהוא אוהב וניסתה לעודד אותו. הילד היה עצוב ופגוע עד כדי כך שלא הסכים לאכול, הוא פשוט ישב שם ושתק.

כמו כל אמא שרואה שפגעו בבן שלה סיוול התקשתה להתמודד עם כל הסיטואציה. היא החליטה להעלות לפייסבוק פוסט ולפנות לאישה שפנתה לבן שלה, בתקווה שהוא יגיע אליה ואיכשהו יאיר את עיניה. סיוול כתבה:

"לאישה באלדי שגרמה לי ולבן שלי להרגיש נורא היום – אני מצטערת שהעובדה שהבן שלי התרגש וקפץ כשהיה לידי, כאשר קיבל חטיף שהוא אוהב גרמה לך לנזוף בי ולהגיד לי להשתלט על הבן שלי. כשהתנצלתי ואמרתי לך שקשה לו לשלוט בעצמו, פשוט גלגלת את העיניים, עצרת אותי ועשית משהו שממש לא ציפיתי לו. אני לא יודעת אם שמת לב לכך כשהתכופפת, אבל קיידן שוב התרגש, הוא חשב שאת פשוט רוצה להגיד לו שלום. הוא בדיוק התגבר על הפחד שלו מזרים. במקום להגיד לו שלום, התקרבת לפנים שלו ושאלת אותו מה לא בסדר איתו, ואם אני לא מוציאה אותו מהבית. אחר כך התמקדת בזה שהוא לא ענה לך. כשאמרתי לך שהוא לא מסוגל לדבר צחקת ואמרת – 'לא פלא, הוא אפילו לא מסוגל לעשות סיבוב בחנות'. אני לא בטוחה אם שמת לב לפני שהלכת אבל שברת לי ולבן שלי את הלב. עזבתי הכל ולקחתי אותו למסעדה שהוא אוהב אבל הוא לא התרגש ולא שמח או קפץ. הוא פשוט ישב שם עם מבט עצוב. אני מקווה שאת מרוצה מעצמך".

האנה סיוול. מתוך פייסבוק

הפוסט ששיתפה האם הפגועה הפך לוויראלי וקיבל אלפי תגובות. רבים ניסו לנחם אותה וגינו את הזרה בחנות. היו כאלו שהחמיאו לה על האיפוק שהפגינה והיו גם כאלו שהזדהו כי זכו בעצמם להערות עוקצניות מאנשים שמתקשים להתמודד עם "רעש" של ילדים. לא ברור עם הפוסט הגיע ללקוחה שפגעה בהאנה וקיידן, עד לרגע זה לא התקבלה שום תגובה ממנה.

אמהותהורים וילדיםילדיםמשפחה