מפתיע: אמא גילתה ששני הילדים המאומצים שלה הם בעצם אחים ביולוגים

ארה"ב משתגעת מהסיפור הבא: אם חד הורית שאימצה ילד אחרי שהתמודדה עם בעיות פוריות, התכוונה לאמץ תינוקת נוספת שנה אחריי וגילתה במקרה (וכמובן באמצעות חושיה האימהיים המחודדים) ששני הילדים הם אחים ביולוגיים.

זה נשמע כמו סרט הוליוודי מתקתק אבל גם במקרה הזה, המציאות התעלתה על כל דמיון: קייטי פייג', אישה מקולורדו בשנות השלושים לחייה, התגרשה מבעלה לאחר שנישואיה עלו על שרטון בעקבות קשיים שכללו בין היתר בעיות פוריות. למרות התקופה הקשה שעברה היא לא רצתה לוותר על החלום להיות אמא והיוותה אם אומנה לארבעה ילדים שונים ששבו לבסוף לבתיהם. ב-2016 היא קיבלה הודעה מסוכנות האימוץ על תינוק בן יומו בשם גרייסון שננטש על ידי אמו הביולוגית. פייג' הגיעה לראות אותו והחליטה מיד שהיא רוצה להפוך באופן רשמי לאמא שלו ולאמץ אותו. "הוא היה כל כך שלו ומתוק", סיפרה בריאיון ל-"Good Morning America", "ברגע שראיתי אותו בבית החולים התאהבתי בו". בנה המאומץ של פייג', שהיום כבר בן שנתיים, חי איתה מאז, וב-25 במאי 2017 האימוץ קיבל תוקף והפך לרשמי.

 

חודש לאחר האימוץ של גרייסון, פייג' קיבלה שיחה נוספת מסוכנות האימוץ בנוגע לתינוקת קטנה בשם האנה שננטשה והייתה צריכה בית. היא לא היססה והחליטה לקחת אותה בינתיים תחת חסותה ולשמש כאם אומנה עבורה. אף אחד לא ידע שהאנה וגרייסון הם אחים כי אמם מסרה שמות משפחה שונים בשעה שילדה. כשפייג' אספה את האנה מבית החולים היא ראתה שהשם הפרטי של האם שהופיעה על הצמיד של התינוקת זהה לשמה של אמו הביולוגית של גרייסון והחשד שלה התעורר. מעבר לשם הפרטי הזהה גם הרקע של שני התינוקות היה דומה: "העובדים הסוציאלים סיפרו לי את הסיפור של האנה שהזכיר את הסיפור של גרייסון", אמרה פייג', "שני הילדים נחשפו לסמים קשים כששהו ברחם אימם". ככל שהזמן עבר קייט התחילה לחשוד יותר ויותר, מלבד סיפור החיים הזהה של שניהם, היא ראתה שיש להם מאפיינים פיזיים דומים ולא יכלה להתעלם מהם: "לשניהם יש גומת חן על הסנטר, ומאפיין נוסף זהה שרק אמא תראה כי הוא מכוסה בתוך החיתול שלהם", אמרה בריאיון למגזין פיפל. 

למרות שלא היה ברור אם גרייסון והאנה הם אכן אחים בגלל שאימם שיקרה לגבי שם המשפחה ותאריך הלידה שלה כשנטשה את גרייסון בבית החולים ביום שהוא נולד – האם המאמצת לא הרפתה. "כולם חשבו שאני הוזה. הם חשבו שהסיכויים שדבר כזה יקרה הם קלושים. לא היה לי כל כך במה להיאחז אבל האינטואיציה שלי אמרה לי שכדאי לי להמשיך לחפור. שמרתי את זה בשקט עד שהיה לנו מידע נוסף שיתמוך בתיאוריה הזאת". פייג' לא ויתרה וערכה בדיקת DNA לשני הילדים. הבדיקה הוכיחה באופן סופי שהאנה וגרייסון הם אכן אחים ביולוגיים מאותה האמא. אחרי שהיא קיבלה את החדשות קייטי החליטה באופן סופי לאמץ את התינוקת הקטנה".

 

העובדה שמדובר באחים ביולוגים היא למעשה הדבר שהציל את האנה, כי אלמלא היה ביניהם קשר דם הילדה הקטנה הייתה נשלחת לקרובי משפחה אחרים. "בגלל שהם היו קרובי משפחה השופטת הכריעה שאני יכולה לאמץ אותה". אמרה פייג', "לי זה ברור שהם היו אמורים למצוא אחד את השנייה. אני חושבת שאלוהים כיוון לזה מהתחלה. אם הם לא היו אחים האנה לא הייתה יכולה להישאר אצלי. יש ביניהם הבדל של שנה, והם כל כך קרובים".

סוף טוב הכל טוב? חכו, הסיפור לא נגמר כאן. ב-28 בדצמבר 2018, האימוץ של האנה הפך לרשמי ועכשיו מסתבר שלשני הילדים נולד לא מזמן אח נוסף, וכיום הוא בן חמישה חודשים. פייג' מתכוונת לאמץ גם אותו. "ברגע שקיבלתי אליי את גרייסון והפכתי להיות אמא שלו מבחינתי קיבלתי את כל המשפחה שלו", אמרה, "הייתי רווקה שגרה בדירת ארבעה חדרים ועכשיו כל חדר בבית שלי מלא ואף פעם לא משעמם לי. אנשים שואלים אותי כל הזמן 'איך את עושה את זה', למען האמת לא חשבתי אף פעם שיהיו לי שלושה ילדים אבל אלוהים לא נותן לך יותר ממה שאתה יכול להתמודד איתו".

אימוץילדים