רשתות האופנה לא מאפשרות לנשים שאינן מידה 38 ליהנות מאופנה

בזמן שבמרקס אנד ספנסר, פריימארק ומייסיס ברחבי העולם הבינו את זה, בישראל רשתות אופנה גדולות חוששות מכל מה שהוא לא 'מיינסטרימי' מבחינתם; נשות הפטיט והפלאס.

בעוד שברשתות כגון הנ"ל (ועוד רבות אחרות) מציעים דגמים במידות 34-50 (ובחלקן אף יותר), כולל נעליים מעל מידה 41, נדמה כי רשתות האופנה הישראליות מסרבות לתת לנשים שאינן מידה 38 הן במכנסיים והן בנעליים, ליהנות מאופנה. אירוע אחד שיתרחש השבוע מגיע ללב המיינסטרים הישראלי, קניון שרונים בהוד השרון, ומצרף אליו כ-40 מותגים שביחד יוצרים את הקניון הראשון בישראל שמעניק אופנה לכל אישה ונערה, בכל מידה.

אחרי סערת אתי רוטר על מידות 46 צפונה (קסטרו), בחירתה של גלית גוטמן כפרזנטורית לרשת אופנה שמתחילה ממידה 42 (קרייזי ליין) והלך הרוח הכללי הסורר בתעשיית הברנז'ה המהללת את מידות 36-38 ותו לא, מגיע אירוע אופנה נוסף שהולך להוכיח את מה שכבר כולם יודעים בסתר ליבם; גם לרזות מדי ולשמנות מדי מגיעה אופנה!

כאשר אישה שהיא גבוהה מדי/ נמוכה מדי/ שמנה מדי/ רזה מדי נכנסת לרשתות האופנה, לרוב היא לא תמצא אופנה ראויה שמחמיאה לה. במקרה הטוב היא תמצא משהו שעולה עליה. ברביעי עד שישי הקרובים תקום ארץ פלאות קסומה בלב המיינסטרים הישראלי, קניון שרונים בהוד השרון, שבו כל אישה באשר מידתה, תוכל ליהנות מאופנה.

צילום: יעל ונעמי

GALA'LAND הוא אירוע אופנה ולייף סטייל לכולן. לכל נשות המדינה. הוא מכיל בתוכו אופנה לפטיט ועד אופנה לפלאס, נעליים במידות קטנות וגדולות, תכשיטים במידות גדולות, בגדי ים ולנז'רי במידות גדולות ומידות 'בעייתיות' כגון היקף קטן וקאפ גדול ואפילו מגבות במידות סופר גדולות. כן כן, אנשים גדולים מדי מופלים אפילו מחנויות הטקסטיל.

מדובר באירוע ה-4 שאני מפיקה בשנה וקצת האחרונות, אירוע רביעי שהולך להוכיח שוב לכל בעלי הרשתות והמעצבים כי 'מידות הקיצון' הן קהל ראוי ויש לתת לו מענה. מדובר בסך הכל בפלח שוק לא קטן, הסטטיסטיקה אומרת שלמעלה מ-59% מהנשים בישראל הן מעל מידה 42 שנחשבת בעולם האופנה כפלאס סייז. בשלושת האירועים הקודמים נהרו אלפי נשים מכל רחבי הארץ (אפילו הגיעו מאילת ומגבול לבנון). אני מאמינה שזה רק מוכיח עד כמה חסר ועד כמה זה דרוש. מעצבות חדשות נולדו והנושא לא יורד מהכותרות בדרך זו או אחרת. נשים מרחבי הארץ מצביעות ברגליים ומגיעות להוכיח לכולם שלא מקובל עלינו שפרזנטורית תמכור לנו בגדים כשהיא כלל לא בטווח המידות של הרשת, שאנחנו רוצות כמו בחו"ל- מפטיט ועד פלאס מאותו דגם, שגם אנחנו צריכות להתלבש ולהיראות נהדר, ועם כל הכבוד ל'קוטור' של רנואר וקסטרו, חבל שהם עוד לא השכילו מפריימארק.

והתירוצים על מידות הנעליים? אני זוכרת כשהייתי קטנה כבר הייתי מידה 41 ונאלצנו לכתת רגליים לאורכה ולרוחבה של מדינת ישראל בשביל למצוא לי זוג שהיה מסתכם כ'קחי את זה- זה עולה עלייך' ובפרידה של כמה אלפי שקלים. טענו תמיד שזה 'לא ריווחי'. אחרי שנים של מאבק עיקש פתאום יש בכל חנות 41, אבל שם הם נתקעו. מה לעשות שהיום אנשים גבוהים יותר ועם רגליים גדולות יותר? כמות הלקוחות שנוהרות לאירועים בשביל נעליים במידות גדולות (עד 45) היא פשוט עצומה, מרגשת מחד ומתסכלת מאידך. למה אפשר לטוס ולקנות נעליים בקלות במידות גדולות בחו"ל ורק בארץ זה עוד לחפש ולנבור עד שמוצאים למי יש?

צילום: יעל ונעמי

אומרים שזה לא רווחי. מידות קיצון זה לא ריווחי. כנראה שאחרי כל כך הרבה שנים של אפליות וקיפוח נשים במידות קיצון חסכו הרבה כסף, אחרת איך תסבירו את הפריחה של מעצבות קטנות שהופכות לממש אימפריות בתחום? מעצבות קטנות שעושות בית ספר לרשתות האופנה שהקצו לנו פה, שיודעות למכור לנו בעיקר זבל בלי גזרה. ואם זה כל כך לא ריווחי, איך יכול להיות שהנעליים במידות הגדולות חוסלו באירועים הקודמים. הרי רגליים גדולות לא שייכות לנשים שמנות. יש גם גבוהות ויש גם פשוט נשים שרגלן גדולה.

אז מנכ"לים יקרים, אני מזמינה את כולכם לקניון. מקום שאתם מכירים ואוהבים. מקום רחב ידיים ומעוצב כפנטזייה. בואו להכיר את הקהל שרוצה להיות הקהל שלכם ולפרנס גם אתכם. בואו תקשיבו להן, תראו אותן ותלמדו שרווח יש בכל מקום כשלומדים מה ומי צריך. אל תסבירו לנו שאנחנו צריכות להכין גופנו לקיץ ולהרעיב את עצמנו, כי עם כל הכבוד, גם אם תרעיבו ישבן טוניסאי לנצח הוא ישאר (וכשאתם עפים על קים קרדשיאן תזכרו ששלחתם אותנו להרעבה). בואו תבינו שרזות/ שמנות/ גבוהות/נמוכות/צנועות וכו' הן לא קללות, הן נשים בכל מיני צורות וגדלים, ולכולן מגיע ליהנות מאופנה, ואם רק תקשיבו להן אולי תוכלו גם לעזור להן וגם להרוויח מזה.

GALA'LAND

קניון שרונים הוד השרון

רביעי חמישי 30-31/3/16 בשעות 9:30-22:00

שישי 1/4/16 בשעות 9:00-15:00

חנייה חינם בשפע. תצוגות אופנה, הרצאות והגרלות – הכניסה חופשית