נעלי העקב שהופכות לשטוחות בלחיצת כפתור

מי מאיתנו לא מצאה את עצמה מדדה על נעלי עקב בסופו של ערב עם רגליים דואבות ועקומות, מתמודדת עם הבחירה המפוקפקת בין להמשיך לדדות ולכאוב לבין ללכת יחפה על רצפה מטונפת ולהסתכן בפציעות? מי לא קיללה את עצמה שלא לקחה איתה כפכפים להחלפה, או שנעלה נעליים גבוהות כל כך מלכתחילה? כל אחת היתה מוכנה לשלם סכומי עתק כדי להימנע מרגעים כאלו בפיתרון אלגנטי ונוח יותר. ובכן, מתחו את רגליכן והכינו את כרטיסי האשראי שלכן, כי בא גואל לציון.

חברה בעמק הסיליקון בשם "Runway Heels" עשתה את מה שלא ברור איך לא עשו לפניה, וכעת מביאה למדפים המצאה חדשה: נעלי עקב שבלחיצת כפתור יהפכו לשטוחות. מבריק!

עוד באון לייף:

 

"דורות של נשים סבלו כאבים, אי נוחות, החלקות ונפילות כמו גם מצבים בריאותיים שמקושרים לשימוש ארוך טווח בעקבים גבוהים", אומרת מייסדת החברה, מלודי אווצ'ילה, בסרטון תדמית שמציג את הפטנט החדש. "עם 'Runway', את יכולה ללבוש את נעלי העקב האהובות עלייך בכל זמן ובכל מקום, וכשהרגליים שלך עייפות או כואבות, פשוט ללחוץ על כפתור שהופך אותן לשטוחות בשניות, ולתת לרגליים שלך מנוחה מתי שתרצי".

 

ובא לציון גואל. צילום מתוך אתר "Runway Heels"

 

אווצ'ילה ייסדה את חברת "Runway Heels" מתוך הבנה של הצורך הוותיק והכה נחוץ של נשים לנעליים שיספקו לנו קצת יותר אופציות, כשנתקלה בבעיה הזו בעצמה. היא מעידה שקיבלה את הרעיון כשהייתה בהריון ועבדה כדיילת, והייתה מגיעה הביתה עם רגליים כואבות. "בהתחלה הלכתי לסנדלר מומחה וזכיתי להתנגדות – קשה להם לחשוב מחוץ לקופסה", סיפרה. "אז פניתי למהנדסים שלא ידעו שום דבר על נעליים".

ובאמת, מדובר בפתרון שהוא הרבה מעבר לטריק מגניב ואופנתי. ההמצאה הזו יכולה לחסוך שורה ארוכה של כאבים יומיומיים ובעיות בריאותיות לנשים שמחויבות לנעול נעלי עקב כחלק מעבודתן. ידוע שדיילות אוויר מחויבות לנעול נעלי עקב בעבודתן ולעמוד במשך שעות על המטוס, אך הן לא לבד – קוד הלבוש העסקי לנשים דורש לעיתים קרובות נעלי עקב (בייחוד באירופה, אבל לא רק). ובזמן שאנו ממשיכות להילחם על בריאותנו ונוחיותנו כדי שישחררו אותנו מנעליים עם השפעות שליליות ארוכות טווח, כמה טוב לגלות שיש פטנט נוח ופשוט לבינתיים, עד שסדרי עולם ישתנו קצת.

נכון, זו לא ההמצאה הראשונה שמנסה לתת מענה לבעיה הזו. כבר שמענו על נעליים שניתן לנתק מהן את העקב הגבוה ולהחליף אותו בעקב נמוך יותר. "מה שיש כרגע בשוק אלו נעליים שניתן להחליף", עונה אווצ'ילה, "אך את עדיין צריכה לקחת איתך זוג נוסף של עקבים בארנק או בתיק, והן עלולות להיות יקרות. בנעלי 'runway heels' ועיצוב הפטנט שלהן, בלחיצת כפתור העקב נפתח, ננעל כעקב גבוה, ומתקפל חזרה לנעל שטוחה בשניות. זה נוח, וזה במחיר בר השגה".

מלודי אוויצ'לה. צילום מתוך אתר "Runway Heels"

כשאוויצ'לה מדברת על מחיר בר השגה, היא מדברת על טווח מחירים שנע בין 199-249 דולר לזוג. לא הכי זול, אבל גם רחוק מהמחיר הכי מטורף שראינו על תגית מחיר של נעל, ואין ספק שיש נשים רבות שלא יהססו לשים סכום כזה עבור פטנט כזה מבריק ונוח. עם זאת, כרגע עדיין לא ניתן לרכוש זוג כזה לעצמכן, אלא לתמוך בפיתוחים האחרונים של החברה בקמפיין מימון המונים באתר Indiegogo, שם ניתן למצוא גם הצעות ב-99$ וב-159$ בלבד. ומה עוד – בסרטון התדמית מובטח שחלק מהרווחים יועברו לתרומות לילדים ולנשים הסובלים מעוני ומסחר בנשים.

אמנם לא מדובר במותג של מעצבי על, אך אחד מששת הדגמים המוצעים באתר עוצב על ידי לא אחרת ממעצבת הנעליים הישראלית שני לקס – אותו דגם שחור קלאסי וסגור שמככב בראשית הסרטון. "ראנוויי הילס לא כאן כדי להחליף באמת את נעלי הגוצ'י ואת הלבוטין, או את עקב הסטילטו 5 אינצ' שלך", אווצ'ילה אומרת בסרטון. "הן יהיו הפיתרון המיידי והאולטימטיבי לאישה המודרנית שפשוט רוצה משהו שיכול להסתגל לנוף המשתנה אצלן במהלך היום". איפה החביאו את האישה הגאונה הזו עד היום?

 צילום: Runway Heels

 

המצאהיזמיותנעלי עקבנעליים