6 פדיחות הפוטושופ הגדולות של 2017

אם פעם היינו מצחקקים כשכוכבת כזו או אחרת נתפסה על חם עם ירכיים שהוצרו או חזה שהורחב, היום השערוריות הנוגעות לפוטושופ הן בהרבה מקרים כוכבות שמפנות אצבע מאשימה כלפי מי שבחר לרטש את דמותן. "זה בכלל לא נראה כמוני", אומרות רבות מהן. אחרות לא מבינות למה למחוק פרט שאינו פגום מלכתחילה. ב-2017 מעצבים גרפיים במגזינים ופרסומות כבר אמורים לדעת שחוקי המשחק השתנו, ופוטושופ, עם כמה שהתרגלנו לראות תמונות שנגועות בו, לא אמור לשנות את דמותן של נשים עד לבלי היכר. ובכל זאת, יש מי שלא קיבלו את התזכורת.

אלה כמה משגיאות הפוטושופ הכי מביכות, מרגיזות או אפילו סתם מטופשות שראינו השנה:

 

קאן מרטשים

רבים הרימו גבות כשראו את הפוסטר האחרון של פסטיבל הסרטים הנחשב של קאן, על גביו כיכבה צעירה שנראית כרוקדת עם חצאית מסתובבת – חדי העין ישימו לב שמותניה צרות באופן לא אנושי, כמעט כמו של בארבי. הצעירה היא השחקנית האיטלקיה קלודיה קרדינל, ואכן התמונה המקורית הוכיחה עד כמה הפוסטר מציג תמונה שונה מהמציאות. שימו לב להבדלים המטרידים:

 

 

שקרניות קטנות ומיופות

אשלי בנסון כיכבה בסדרת הנוער "שקרניות קטנות ויפות" במשך כמה שנים עד לסוף הסדרה השנה. באחד הראיונות האחרונים עימה, היא חשפה שהפוסטרים לקידום הסדרה סבלו מעודף פוטושופ כל כך חמור שאפילו הן לא זיהו את עצמן. "הם שמו פוסטר מהעונה הראשונה וזה היה מטורף לחלוטין, אף אחת לא נראתה כמו עצמה", היא אמרה. "אפילו לשערי מגזינים, הם מוציאים בפוטושופ שומה, מגדילים את החזה שלך או מקטינים את האגן ב-4 מידות, ואת אומרת, 'זו בכלל לא אני'. את אף פעם לא יודעת איך זה ייצא כי אין לך שום שליטה ואת לא זו שעורכת את התמונות. אבל זה גרוע כשאת אומרת 'וואו, זה בן אדם אחר לגמרי'".

"לא זיהינו את עצמנו מרוב פוטושופ". שקרניות קטנות ויפות

 

את זה לא הייתם אמורים לראות

רשת האופנה היוקרתית Net-a-Porter פישלה בגדול השנה, כשהעלתה לאתר שלה תמונה של מוצר עם הוראות לריטוש בפוטושופ עליה. חוץ מחצים שמצביעים על נקודות בגופה של הדוגמנית, ניתן לראות גם הערה קצרה ותמציתית: "בבקשה, הצרו". הפדיחה הזו לא רק מביכה, אלא גם מטרידה, כי לא ברור בדיוק מה חיפשו ברשת האופנה להצר שם. בהצהרה שסיפקה הרשת נכתב: "אנו מפרסמים תמונות שמציגות במדויק את הבגדים, כך שלקוחות יקבלו את המוצרים להם הם מצפים. התמונה הזו עלתה לעמוד המוצר בטעות, וההערות הופנו לבגדים בלבד". פייר? לא השתכנענו.

"בבקשה הצרו". צילום מסך מאתר נט-א-פורטר

 

הנמשים הנעלמים של מייגן מרקל

רגע אחרי שניחנה בתואר הרשמי של ארוסתו של הנסיך הארי, לפני כשלושה שבועות, מייגן מרקל כיכבה על שער מגזין Elle הצרפתי, אך נראה שלא היתה מאוד מרוצה מהתוצאה, שכן בתמונה, שצולמה במקור ב-2015, ריטשו והעלימו את הנמשים שעל פניה – דבר שכבר אמרה בעבר שמפריע לה מאוד שעושים בתמונותיה. היא אמרה על כך בראיון בעבר ש"עד היום, הדבר הקטנוני שמפריע לי זה כשמבהירים את צבע העור שלי וכשמעלימים את הנמשים שלי". ולמה באמת?

 

לאן נעלם השיער של לופיטה?

גם ללופיטה ניונגו חיכתה הפתעה כשהתפרסם השער שלה למגזין הבריטי גרציה לפני כחודש: היא גילתה שהעורכים עשו לה "תספורת". ניונגו פרסמה פוסט זועם בצירוף התמונות המקוריות וכתבה, "כפי שהבהרתי לעיתים כה קרובות בעבר בכל חלקיק של קיומי, אני מחבקת את המורשת הטבעית שלי, ולמרות שגדלתי עם המחשבה שעור בהיר ושיער חלק ורך הם סטנדרט היופי, אני יודעת היום שהעור הכהה שלי והשיער המקורזל שלי הם גם יפים. אני מאוכזבת שמגזין גרציה הזמינו אותי להופיע על השער שלהם ואז ערכו החוצה והחליקו את השיער שלי, כדי להתאים לאיך ששיער יפה נראה לפיהם".

 

ג'יג'י, איך זה שהיד שלך ארוכה כל כך?

מגזין ווג ציין השנה 125 שנות קיום, ובחר לפתוח את החגיגות עם שער מיוחד: 7 דוגמניות, מהמובילות בעולם, שמציגות צורות שונות של יופי. "שום נורמה היא הנורמה החדשה", נכתב על המגזין, אולם קוראים חשדו כי העורכים מצאו דרכים אחרות להתחמק מקבלה מוחלטת של כל הגדלים והצורות כשהסתירו בצורות מסוימות את דוגמנית המידות אשלי גרהאם. חלקם העלו חשד בנוגע ליד שלה, שמכסה את הירך שלה – בניגוד לשאר הדוגמניות שמחבקות בידיהן את הדוגמניות האחרות. גרהאם טענה שהיא בחרה להצטלם כך. אולם ליד הארוכה, או שמא המוארכת, ששולחת לעברה הדוגמנית ג'יג'י חדיד וכאילו מכסה אותה, לא ניתנה תשובה.

 

 

 

 

דימוי גוףסיכום 2017פוטושופפרסומות