אולדושקה: סוכנות הדוגמנות שעושה כבוד לזיקנה

בעוד שלאחרונה ניתן לראות התפתחות מסויימת בגיוון האנושי בתעשיית האופנה מבחינת מידות הגוף, גוון העור והאתניות, מכשול הגיל נשאר כפי שהוא.  החברה שלנו אובססיבית לנעורים (בעיקר אם הם מגיעים עם רזון), אנחנו אוהבים את המודלים שלנו צעירים, מתוחים ונטולי קמטים ונוטים להתעלם מהיופי והזוהר של אלה שזכו להזדקן בחינניות.

אבל לא כולנו, מסתבר.

בזמן שהוליווד עסוקה בריטוש ושדרוג תמונות, בבוטוקס ובמתיחות פנים בניסיון שווא לעצור את הזמן, החליטה סוכנות דוגמנות רוסית אחת לאמץ את היופי שבהזדקנות בסדרה של צילומים מדהימים.

סוכנות Oldushka, מייצגת דוגמניות ודוגמנים מגיל 45 ומעלה. היא נולדה מתוך פרויקט של הצלם איגור גאוור, שביקש לתפוס בעדשת המצלמה את הסגנון והסטייל של מבוגרים עבור הבלוג שלו, המכונה גם Oldushka. הרוב המכריע של הדוגמנים והדוגמניות בסוכנות מעל גיל 60. הדוגמן סרגיי נחשב לזאטוט של החבורה כי הוא רק בן 45. "החתמתי אותו כי הוא מבוגר יותר ממה שהוא נראה", אמר גאוואר בריאיון ל-Vogue.

בניגוד למה שאולי חשבתם, המודלים המבוגרים של אולדושקה דווקא מקבלים הרבה עבודה ברוסיה, מופיעים בקטלוגים ובמסעות פרסום בנאליים ביותר, ומביאים דור חדש לגמרי לתעשיית האופנה. האם זה יעודד מדינות אחרות לעשות כמו כן ולאמץ את הצד הזוהר של ההזדקנות? ימים יגידו.

טטיאנה נקליודובה, בת 61

 

 

אירינה בלישייבה, בת 70

ולנטינה יאסן, בת 62

סרגיי ארקטיקה, בן 45

 

ויקטור סוסנובצב, בן 73

אולגה קונדרשבה, בת 72

נינה איוונובה, בת 75

אירינה דניסובה, בת 80

ולריה, בת 79

איוון פטקוב, בן 53

לודמילה ברזקינה, בת 63

גלינה, בת 69

דוגמנותזיקנהסוכנות דוגמנותקמטים