הילדה בת ה-7 שרוצה לדגמן עבור זארה בנים

בנים לא לובשים רק כחול, בנות לא לובשות רק ורוד – הייתם מצפים שבשלב הזה, אחרי כל כך הרבה טענות וביקורות, רשתות האופנה הגדולות כבר יבינו שמחלקות בגדי הילדים שלהם צריכות להיראות קצת פחות הומגניות ולאפשר לילדים ולילדות מגוון רחב יותר של אופציות. אך נראה שלדור הצעיר עדיין יש טענות, ואפשר לגמרי להבין אותם.

אלייזה בריצ'טו, ילדה בת 7 מלונדון, לא אוהבת את מה שהיא רואה כשהיא נכנסת למחלקת בגדי הילדות של זארה. היא דווקא מאוד אוהבת את מה שהיא רואה במחלקת בגדי הילדים של הרשת. במכתב קצר אשר הצליח לסחוף את הרשת בימים האחרונים, הילדה הצליחה להעביר מסר חד וברור לענקית האופנה הבינלאומית.

"זארה היקרים", פתחה בריצ'טו את מכתבה. "קוראים לי אלייזה ואני בת 7. אני כותבת אליכם כי אני רוצה להיות דוגמנית לזארה ילדים (בנים). אתם אולי תחשבו שזה די מוזר שילדה לובשת בגדי בנים, אבל בכל מקרה, תנו לי לספר את הסיפור שלי".

"כשהייתי בת 4 הסתכלתי על זארה ילדות, ולא הייתי בטוחה לגבי הבגדים לבנות, אבל אז הסתכלתי על הבגדים לבנים ואהבתי אותם", היא מספרת. "עכשיו, המקום היחיד בו אני הולכת לקנות בגדים הוא זארה בנים. אני המעריצה מספר 1 שלכם, בבקשה קבלו את ההצעה שלי להיות דוגמנית לזארה בנים. מאלייזה", חתמה.

למכתב המתוק הזה צירפה אלייזה מספר תמונות שלה בבגדי זארה ממחלקת הילדים. לפי התמונות האלה, אין שום סיבה נראית לעין לפיה אותם בגדים לא ישווקו גם לילדות – מלבד התבניות המוכרות לפיהן ילדות בגילה בכלל אמורות ללבוש שמלות, חצאיות וכמה שיותר ורוד.

טומבוי אמיתית, והכי קולית שיש. אלייזה בריצ'טו

 

"אחרי שהכרחתי אותה ללבוש שמלת שושבינה בגיל 3, כשכולם בהו בה ואמרו כמה שהיא יפה, היא החליטה שהיא לעולם לא רוצה ללבוש שמלה שוב", סיפרה למגזין ה-Independent אימה, ג'ס בריצ'טו. "אלייזה מאז ומתמיד היתה מאוד עצמאית, ומאוד בטוחה במה היא אוהבת ומה לא".

"היא החליטה שהיא רוצה להיות דוגמנית של זארה בנים כדי להראות שגם בנות יכולות ללבוש את הבגדים", מספרת האם, "וכדי לעודד אחרות לעשות זאת גם כן, כי היא חששה שהן מפספסות".

ג'ס אומרת שהיא גאה בהחלטתה של בתה לדגמן בגדי בנים ותומכת בה לחלוטין. "אני כל כך גאה באלייזה על כך שהיא מעולם לא פחדה להיות עצמה – לא משנה מה אחרים חושבים.

אלייזה בריצ'טו

"פעם היא אמרה שזה לא הוגן שכל הדוגמנים היו בנים ושלאף בת אסור להיות בתמונות שלהם", מספרת האם. "היא פשוט לא הבינה למה, כי הבגדים כל כך מגניבים".

נראה שהתפוח לא נפל רחוק מהעץ, שכן גם האם מאמינה שזארה יכולים להתאמץ יותר כדי לפנות לקהל רחב יותר של ילדות במחלקת הבנות שלהם. "אני מאמינה שזו תהיה הכרה מבריקה בזה, אם זארה יהיו יכולים להכיר בכך שבגדי הבנים שלהם נראים מצוין גם על בנות". קשה לנו להתווכח איתה.

הלוואי שזארה יגשימו לה וגם לנו את החלום. אלייזה בריצ'טו

בגדי ילדיםזארהמגדר