צמיד טניס – מה זה ולמה קוראים לו כך

למה קוראים לו צמיד טניס?

צמיד טניס הוא אותו צמיד מפורסם, שניתן לראות על ידן וגם על ידם של רבים. אם אתם תוהים מדוע הוא נקרא כך, יש לחזור אחורה, לשנת 1987 לאליפות הפתוחה של ארצות הברית. בתחרות הזו השתתפה שחקנית הטניס המובילה באותן שנים, השחקנית כריס אוורט, אוורט שהייתה ידועה בזכות היכולות האופנתיות שלה לא פחות מאשר יכולותיה הספורטיביות ענדה באותו המשחק צמיד יהלומים על פרק כף ידה. בשלב דיי מתקדם במשחק הוא נפל מידה, על אף שמדובר בתחרות בינ"ל רשמית, אחת כזו שמקדשת עמידה בלוחות זמנים, ביקשה אוורט להפסיק את המשחק כדי למצוא אותו. לשמחתה הוא אכן נמצא ומאז. הכול היסטוריה. עולם התכשיטים והיהלומים אימץ את הרעיון וקרא לצמידי היהלום הזהים בעיצובם לצמידה של אוורט "צמיד טניס".

האגדה מספרת על כך שכבר למחרת שווים של צמידי טניס ברחבי העולם הרקיעה שחקים, הודות לביקושים חדשים שנוצרו בעקבות המודעות והטרנדיות שיצרה אוורט. צמיד הטניס הפך לסמל סטטוס, בייחוד עבור שחקני טניס (אוכלוסייה אמידה),  וניתן לזהות עד היום שחקניות מפורסמות בעולם (כגון סרינה וויליאמס) עונדות את הצמיד ומפגינות את הסטטוס שלהן לכל עבר. גם מחוץ למגרשי הטניס יוקרתו של הצמיד לא פחתה ואף רשמה קצב גידול מרשים במכירות, דבר שנשאר תקף עד לימינו אנו.

מה מיוחד בצמידי טניס?

צמיד הטניס הוא צמיד המורכב מחוליות על גבי חוליות, כאשר ציר הוא זה שמחבר ביניהם. הודות לאותו מבנה, נוצר מצב בו ניתנת גמישות מרובה בתנועותיו של הצמיד. בכל חוליה ניתן לשבץ יהלום, ולמעשה ליצור שורה של יהלומים מאותו הסוג לכל אורכו של הצמיד. צמיד טניס מאופיין במראה אלגנטי, זוהר ועדין בחבילה אחת, מה שהופך אותו לאחד מהתכשיטים הנמכרים ביותר מסביב לעולם, ומחירו נע בין אלפי למאות אלפי שקלים, בעיקר על פי משקל היהלומים המשובצים בצמיד ואיכותם.

פרמטרים חשובים בבחירת צמיד טניס

צבעה של המתכת – צבעה המסורתי של המתכת לרב הינו זהב לבן, יחד עם זאת אין זה אומר שמדובר בחוק אצבע עליו לא ניתן לעבור, כיום קיימים עיצובי בצבעי כסף וצבעים נוספים, אבל חשוב לזכור שהמסורת משייכת לצמידי טניס את צבעם הזהוב

אורכם של צמידי הטניס – כפי שהוסבר, אחד מהייחודים של צמיד הטניס הינו הגמישות האוורירית שהוא מייצר במראהו, לכן על מנת לוודא את אותה הגמישות ניתן, יש לשים אצבע באזור שנפער בין הצמיד לבין הגוף, בכל מקרה בו הרווח גדול או קטן מדי, מומלץ להתאים את גודלו מחדש.

גמישותם של הצמידים – חיבורי צמיד הטניס הינם קריטיים, הסיבה לכך פשוטה, ברגע שהחיבור אינו גמיש מזמן רכישתו, נוצרת סבירות גבוהה שברבות השנים החיבור יתפרק והצמיד ייהרס.

איכות היהלומים – איכות היהלום למעשה קובעת יותר מכל את שוויו של התכשיט, לכן יש להשתמש ביהלומים איכותיים לכל חוליה וחוליה, יש להתעכב על חיתוך היהלום על מנת לקבל תוצאה מקסימלית מבחינה אסתטית.

 

אהבתם? זה הזמן להתחדש

צמיד טניס הינו תכשיט מפתיע בעדינותו וגם במראה הנוצץ שהוא מייצר בכל חדר אליו הוא נכנס, על מנת לבחור את צמיד הטניס הייחודי והיפה ביותר, אנו ממליצים ליצור קשר עם גמולוג מוסמך (סביר שבכל חברה למכירת תכשיטים ניתן למצוא מומחה מהסוג הזה), ולהרכיב עבורכם מתנה מושלמת שעונה על כל הקריטריונים שצוינו מעלה. לאחר שתבחרו, תיהנו מצמיד קלאסי, אבל גם טרנדי באותו הזמן, אשר משדר יוקרה עדינה, ומזכיר לכולנו מדוע הוא מזוהה עם אותו ספורט שנחשב אולי לאלגנטי ביותר בעולם.

זהבטניסצמידתכשיט