כוכבת חדשה בשמי הדוגמנות: צעירה עם תסמונת דאון

שמענו את הסיפור הזה לא מעט פעמים: אמא מעלה לרשת תמונה של הבת המתבגרת שלה, כולם אומרים לה כמה שהיא יפה והיא אפילו מתחילה לאסוף הצעות עבודה קטנות בדוגמנות. כולנו שמענו על המקרים האלו, וכמו אלפי בנות אחרות, זה בדיוק מה שקרה גם לגאורגיה טרברט בת ה-14 מברזיל, אלא שגאורגיה לוקה בתסמונת דאון.

בראיון ל-Sun, אמא של גאורגיה, רוביה, סיפרה: "העליתי תמונה שלה בפייסבוק וזה מיד רץ ברשת. הרעיון היה להראות כמה אפשר לעורר השראה בילדים אחרים עם תסמונת דאון". רוביה מספרת שהיום גאורגיה חתומה בחמש סוכנויות דוגמנות "אבל מה שבאמת עובד זה הפייסבוק והאינסטגרם. זה מה שהפך אותה למוכרת בכל העולם".

כזכור, כבר לפני כמה שנים שמענו על מדלן סטיוארט, גם היא דוגמנית שכיכבה בשבוע האופנה בניו יורק, ונראה שגאורגיה הולכת אפילו לעלות על ההצלחה שלה. נכון להיום יש לגאורגיה למעלה מ-70 אלף עוקבים בעמוד האינסטגרם והיא הפכה לסלבריטאית במדינה שלה, אבל לא תמיד זה היה ככה. במשך שנים גאורגיה נאבקה למצוא את המקום שלה בחברה, וסבלה מתקופות ממושכות של בדידות וחוסר ביטחון. עם זאת, היא תמיד נמשכה לתחום האופנה וחלמה להיות דוגמנית, וכעת יש לה את ההזדמנות לא רק להגשים לעצמה את החלומות, אלא להוכיח לכל בעלי המוגבלויות, ואולי לכולנו, שאין שום סיבה למנוע מאתנו ללכת בעקבות השאיפות שלנו.

רוביה מספרת שאהדת הציבור גרמה לגאורגיה להיפתח ולהאמין בעצמה, והיום היא אפילו מופיעה בפרסומת טלוויזיה לחברה גדולה והשתתפה בקמפיין לחברת תכשיטים מוכרת בברזיל.

 

אך בעוד הביטחון העצמי של גאורגיה נוסק, אמה דווקא מודאגת מכל אותם טיפוסים פחות סימפטיים שמסתובבים ברשת ורק מחפשים את מי להפיל עכשיו. "החלק הקשה ביותר היה כאשר קראתי הערות של אנשים שכתבו שהיא מצליחה רק בגלל השיער הבלונדיני והעיניים הכחולות שלה", היא משתפת. "אבל גאורגיה היא ילדה מאוד נחמדה ומוכשרת, אחרת היא לא היתה מגיעה לאן שהיא הגיעה", אמרה. "היום, כשהיא מוכרת, היא מוקפת בבנות ששואלות אותה על הקריירה שלה ועל העבודה שלה, ולכן התקשורת והקריירה שלה עזרו לה לשקם את הביטחון העצמי באופן ניכר".

אך למרות כל היעדים שגאורגיה כבר השיגה, היא בכלל מסתכלת הלאה, למטרה הבאה: "החלום הגדול ביותר שלה הוא להיות שחקנית או זמרת", מגלה רוביה. "אז אנחנו משקיעים בדרמה ובשיעורים. ומי יודע? אולי היא תגשים גם את זה".

אינסטגרםדוגמנותתסמונת דאון