קירה נייטלי חושפת: "בחמש השנים האחרונות לבשתי פאות"

היא נחשבת לאחת הנשים הכי יפות בעולם, ובצדק, מה שהופך את הגילוי החדש הזה להלם רציני: מסתבר שמתחת לפני השטח, יופיה הטבעי של קירה נייטלי הוא לא כל כך טבעי, ושהשחקנית מתמודדת עם צרות מאוד לא פשוטות בתחום המראה שלה. בראיון שנערך לאחרונה, בת ה-31 חושפת שבחמש השנים האחרונות היא מתמודדת עם נשירת שיער קשה, ומסתובבת עם פאות.

 

רק בת 34 וכבר מתחילה להקריח

מה עושים אם את בת 34, סובלת מנשירת שיער קיצונית ולא קוראים לך נינט או משלמים לך מיליון שקל כדי להצטלם עם קרחת? אישה יפה ומקריחה מספרת

לטור המלא

"צבעתי את השיער שלי למעשה בכל צבע שאפשר לדמיין לסרטים שונים", אומרת נייטלי. "זה נהיה כל כך רע שהשיער שלי פשוטו כמשמעו נפל לי מהראש. אז במהלך חמש השנים החולפות אני לובשת פאות, וזה הדבר הכי טוב שקרה לשיער שלי". וכנראה שמדובר בפאות מהאיכות הגבוהה ביותר, שכן אף אחד לא העלה בדעתו שמשהו לא בסדר אצל השחקנית והווידוי הותיר את הוליווד בהלם.

קירה נייטלי, 2014, כנראה עם פאה. צילום: Shutterstock

הגישה הפתוחה ונטולת הבושה המיותרת של נייטלי אל אובדן שיערה מאוד מרעננת. להגיד שזה לא קל עבור אישה לחוות התקרחות יהיה אנדרסטייטמנט – השיער הוא אחד מהסמלים המשמעותיים ביותר ליופיה, בריאותה וטיפוחה של אישה בחברה שלנו, ואצל נשים רבות הנשירה הולכת יד ביד עם ירידה בדימוי העצמי ובביטחון. אל מול זה, הפתיחות של נייטלי לגבי הבעיה והפתרון הקליל שהיא מצאה לבעיה יכולים להוות חיזוק משמעותי עבור נשים רבות אחרות שסובלות ממנה: הוכחה חיה לכך שאפשר להיות יפהפיה עם שיער דליל, או להסתיר בהצלחה יתרה את המצב עם אמצעים מלאכותיים.

עם זאת, יש לזכור שהפיאות האיכותיות מאוד שנייטלי ככל הנראה השתמשה בהן אינן בהישג ידה של האישה הממוצעת. אם מדפדפים בין תמונות של השחקנית מהשנים האחרונות, קשה למצוא ולו קצה שערה שנראה כאילו אינו מושרש על קרקפתה, מה שהופך את התדהמה מהווידוי שלה לגדולה אף יותר. תראו בעצמכם:

מבחינים במשהו? אנחנו לא. צילום: Shutterstock

"אני לא טיפוס מלוטש או מתוקתק בשום צורה", נייטלי אמרה באותו ראיון. "כשאני נראית מתוקתקת אני מרגישה שאני מעמידה פנים". היא מספרת שבתור צעירה היתה משתמשת באייליינר שחור מרוח וניסתה להסתיר את האקנה שסבלה ממנו, כמו כל טינאייג'רית אחרת, עד גיל 25. "אני חושבת שבריטים מאמינים בתחזוקה נמוכה מאוד", ענתה כשנשאלה על ההבדל בין הגישה האמריקנית והבריטים ליופי. "לטוב ולרע, נדיר לראות בניו יורק או בלוס אנג'לס אישה מרופטת כמו שרואים בלונדון.

יחד עם האומץ וההשראה שטמונים בווידויה הקליל של השחקנית, לסיפור הזה יש גם הבט מצער יותר. הדרישות מנשות הוליווד בנוגע למראהן נחשפות שוב על צידן המכוער – והפעם שיער ראשן הוא זה שמתגלה כקורבן. ידוע שצביעה רפטטיבית ותכופה אינה בריאה לאף ראש, ועם 50 התפקידים השונים שנייטלי הספיקה לגלם בגילה הצעיר, לא מפתיע ששיערה נאלץ להתמודד עם תחזוקה מאוד לא פשוטה. אם באותם צילומים היה נעשה שימוש בפיאות במקום בשיערה הטבעי, סביר שהשחקנית לא היתה נאלצת לסבול מנשירה קשה כל כך, אך נראה שהסטנדרט ההוליוודי לא היה מוכן לתעדף את בריאותן של שחקניותיו לפני אמינותו. וזה עצוב, כי כפי שהתמונות של נייטלי מהשנים האחרונות מוכיחות, רוב הסיכויים הם שבכלל לא היינו מרגישים בהבדל.