מלכה בדקה: נעים להכיר על בצק ופירות יער

כמה זמן לוקח ל-3 נשות תקשורת, 6 מנהלות שיווק בכירות, 2 מנכ"ליות, 5 בעלות עסקים ו-2 פעילות חברתיות שלא נפגשו מעולם – להפוך להיות קבוצה מגובשת ושמחה? 10 דקות. זה מה שלקח. אז קודם כל, הפרטים היבשים:

הסיבה העיקרית למפגש: סדנת בישול ונטוורקינג, של און לייף, מעדנות וסנפרוסט

השעה: אחה"צ מאוחרים

המיקום: "הסטודיו לבישול"  בתל אביב

האווירה: שמחה, רועשת ומצחיקה

כבר בכניסה כבר חיכו לנו ההפעלות: שטיח אדום מהסרטים, שלל אביזרים ו-3 צלמים שהבזיקו אותנו בפפראצי.

צילום: בני גם זו לטובה

 

תוך כדי צילומי הפפראצי, בפנים ההיכרות כבר התחילה: שיחות ערות, חיבוקים, צחוקים ובדיקת הפרודוקטים שחיכו לנו בשקט על שולחנות העבודה: שלל בצקים – בצק פריך, שמרים מתוק, פילאס ופילו, ופירות היער הקפואים שהסתכלו עלינו בסקרנות.

 

צילום: בני גם זו לטובה

צילום: בני גם זו לטובה

 

צילום: בני גם זו לטובה

שפית דלית מיצנמכר, בעלת נסיון של 15 שנה בבישול ובהדרכה, איכשהו הצליחה להשתיק אותנו ל-10 דקות כדי להסביר לנו מה אנחנו עומדות להכין, במו ידינו. כשהיא עשתה את זה, חשבנו שזה נורא פשוט. אח"כ גילינו שזה באמת מאוד פשוט.

דלית מיצנמכר, צילום: בני גם זו לטובה

באגף המלוחים -שני המתכונים מושלמים גם לארוחת שישי וגם אם בא לכם מנה טעימה, נשנושית וקלה:

 

מאפה פילו שושנים במילוי גבינות וברוקולי ומאפה בצק פילאס ממולא תרד וגבינות

צילום:בני גם זו לטובה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לא שכחנו את המתוקים. שם יכולנו לבחור אם אנחנו רוצות להכין עוגה חמוצה-מתוקה וצבעונית או טארטים אישיים עם אננס. הדילמה היתה קשה.

טארט אננס וקרם שקדים, צילום: בני גם זו לטובה

שושני שמרים עלים במילוי גבינות ופירות יער, צילום: בני גם זו לטובה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ניגשנו לעבודה:

אם חשבנו שעכשיו נעבוד שעה שלמה ונרדד ונבשל ונמלא, המציאות הפתיעה אותנו לטובה. כל כך פשוט, כל כך מהיר, כל כך טעים. כל אחד מהמתכונים לוקח, בהערכה גסה, כעשר דקות הכנה מקסימום. אז נכון, חלק מהתערוכות חיכו לנו כבר, מבושלות וטעימות – אבל מסתבר שלפתוח גליל בצק, לחתוך אותו, להניח אותו בתבניות אישיות, למלא בתרד או בגבינה או בפירות יער קפואים ונפלאים ולסגור – זה גם כיף וגם קורה נורא מהר.

שלא כמו במאסטר שף, לא היתה לנו שום מגבלת זמן, למעט העובדה שגם פעילות קבוצתית חיכתה לנו. התקבצנו סביב שולחן כדי להכיר קצת יותר, ולשמוע מכל אחת את הסיפור שלה, מתי היתה הפעם שבו הן הרגישו באמת "מלכה", ומה למדו מאותו הרגע. כמו שאפשר לנחש, הסיפורים המרגשים יכולים למלא ספרים שלמים של חיים – הרגעים השמחים, והעצובים, והמצחיקים, והקטנים והגדולים שכל אחת לוקחת איתה לחיים – ויכולים ללמד גם את האחרות משהו על פרופורציות, הצלחה וכישלון

צילום: בני גם זו לטובה

ואז הגיע הרגע לו חיכינו – והמאפים יצאו מהתנור: כמו הנשים התחרותיות שאנחנו, כמובן שההשוואות החלו, והמחמאות זרמו והטעימות הוגנבו. כי כל אחת רוצה גם לטעום מהמאפה של השניה, אלמנטרי, לא?

צילום: בני גם זו לטובה

איך יצא לנו? צילום: בני גם זו לטובה