המתקפה החדשה והמלוכלכת כלפי נשים שמנות

תוכנת הפוטושופ חגגה לאחרונה 25 שנות קיום, 25 שנים בהן כבר כמעט ולא יצא לנו לראות תמונה שלא עוברות סוג של ריטוש ברמה כזו או אחרת. בשנים האחרונות החלו להישמע מחאות רבות על השימוש המסיבי בתוכנה שמוחקת כל מה שלמפרסמים לא בא שנראה, אבל נראה שבימים האחרונים השימוש בפוטושופ הצליח להגיע לשיאים שליליים חדשים, שאפילו גרמו לפייסבוק ולטוויטר להטיל עליהם וטו.

 

העמוד Project Harpoon נולד כחלק תנועת  ThinnerBeauty, שנוהגת לקחת תמונות של כאלו הנחשבות לנשים במידות גדולות ולהצר אותן באופן משמעותי וללא ידיעתן. בעמוד הפייסבוק של הפרויקט נכתב: "העמוד הזה מוקדש כדי להראות את שני הצדדים שמאחורי המושג יופי", עוד נכתב שם "הטרנד שצץ לאחרונה, שהוא בעד השמנה וקבלה של שומן, סלל את הדרך לאנשים לוותר על התעמלות ועל בריאותם הפיזית באופן כללי. העמוד הזה מכוון רק כדי להראות שלהיות רזה זה גם בסדר. שיימינג לרזות זה לא בסדר!".

 

מליסה מקארתי לפני הפוטושופ (שמאל) ואחרי

 

אין ספק ששיימינג לרזות זה ממש לא בסדר, אבל זה ממש לא אומר שזו הדרך הטובה ביותר להילחם בו: להצר באופן ניכר את מידותיהן של נשים ללא ידיעתן, כולל נשים שנלחמו על מנת שהחברה והתקשורת יקבלו אותן כפי שהן, כמו הקומיקאיות מליסה מקארתי ורבל וילסון והדוגמניות אשלי גרהאם וטס הולידיי.  

 

רבל וילסון בגרסת המיניטורה (מימין) 

 

תוך זמן קצר העמוד זכה ל-10 אלפים עוקבים, אבל גם ללא מעט תגובות זועמות שלבסוף הביאו את פייסבוק, טמבלר והטוויטר להסירו. "אני מבקשת מהעוקבים שלי להחרים את העמוד הזה ואת כל העמודים שדומים לו", אמרה הולידיי ל-E!online, "לאהוב את עצמך זה המסר הכי חשוב שיש וכולנו צריכים לעמוד מאחוריו".   

 

טס הולידיי. לא אוהבת את הגרסה מימין 

 

במגזין Us Weekly הולידיי כבר היתה יותר תקיפה ואמרה שהאנשים שעושים את זה "צריכים לעבוד על הבעיות שלהם ולמה יש בהם כל כך הרבה כעס ושנאה. נכון שזה מגעיל, אבל אני אפילו לא יכולה להתייחס אליהם ברצינות ואף אחד אחר לא צריך. בחיי שבעיני זו בדיחה. ולאשלי גרהאם, מליסה מקראתי ושאר האנשים המסכנים שהושחתו על ידי הטיפשים האלו – בחיים לא נראינו כל כך גרוע". האמת? צודקת. 

 

נראה שגם המשקל של מייגן טריינור הפריע להם 

תגובות (0)
הוסף תגובה