המשחק שהפך את הילדים שלי לבריאים

החופש הגדול כאן וכאימא ל-2 קטקטים אני מוצאת את עצמי מחפשת אטרקציות

ופעילויות שונות לכל יום. המטרה: למצוא אטרקציות חינמיות או במחירים זולים שלא יקרעו לי את הכיס ושיהיו מספיק מעניינות ומהנות.

 

יש ימים בהם אנחנו נשארים בבית לעשות עבודות יצירה, משחקים, טלוויזיה ושאר פעילויות במזגן. ויש ימים בהם אנו יוצאים לטייל ולאטרקציות חוץ. המשותף לכל אלו הוא משחק שהמצאנו.. תחרות שתיית המים היומית הוא נקרא (אני קופירייטרית בנשמתי, לא רואים?)

 

המשחק נולד בעקבות יום אחד בתחילת הקיץ בו הבן שלי לא שתה מספיק, התייבש,

הקיא המון והתעלף. בבית החולים נתנו לו עירוי והחוויה הטראומטית השאירה בו חותם

עמוק והוא החליט שבכל יום הוא מתכוון לשתות המון. הדרך של התחמן הייתה לשחק משחק שבסוף כל יום, אם יעמוד ביעד שתיית המים שלו, הוא יקבל פרס.

 

מבחינתי? כל אמצעי שיגרום לילד לשתות הולך! ניגשתי לחנות של הפתעות וקשקושים (אנחנו קוראים לה החנות של השקל) ורכשתי שלל הפתעות. בכל יום לירון מקפיד לשתות את היעד שלו (ליטר וחצי) ולמחרת מקבל הפתעה על היום שעבר.

 

 

גם הבת שלי החליטה להצטרף למשחק, וכך אני מבטיחה לעצמי המנעות מהתייבשות ובילוי נוסף בחדר מיון.

 

לכל פעילות אליה אנו יוצאים אני לוקחת איתנו בקבוקי מים חצי ליטר של מי עדן, שמבחינת הפיה, הפתיחה והסגירה ומבחינת האחיזה הם הכי נוחים לנו, ואולי זה גם עניין פסיכולוגי, אבל הם גם הכי טעימים לנו. כל ילד מצויד בבקבוק משלו, ושולפת להם אותו מהתיק לפי הצורך.

 

 

התחרות הזו היא נהדרת בשבילי מכיוון שלעתים נוטים לשכוח לשתות, ולפעמים גם כשנזכרים לעשות "הפסקת מים" – לא תמיד שותים מספיק. לפעמים נדמה לנו שהיינו כל היום בבית או בקניון ממוזג ולכן לא צריך להקפיד על שתיית מים, כי "לא חם". וכאן הטעות, כך למדתי על בשרי. צריך להקפיד על שתיית מיםמרובה בכל מקום ובכל מזג אויר.

 

ההמלצה שלי – תהפכו את נושא שתיית המים למשחק. משחק שבו כל הצדדים יוצאים מורווחים.

 

רוצים רעיון לפעילות מקסימה שהילדים יאהבו בימים האחרונים של החופש וכמובן לימי החופש שעתידים להגיע יחד עם החגים? בבקשה:

 

רכבת! כן כן. ברצינות. סעו לאנשהו ברכבת. יש המון יעדים מעולים. אנחנו נסענו ברכבת לקניון עזריאלי, שם טיילנו קצת ומשם יצאנו במעלה הרחוב לכיוון מתחם שרונה החדש. במתחם גינת משחקים מקסימה, מדשאות, מסעדות וחנויות.

 

במקום יש גם את שרונה מרקט – מתחם ענק ובו מסעדות וחנויות בהן מוכרים מזון ודברים הקשורים במזון. ניתן לאכול שם ולעשות קניות ואפשר גם רק לנשנש – יש דוכני גלידה ודוכני מזון מהיר. המתחם מהמם והאווירה במקום היא של "חו"ל" . חוויה מעולה פשוט מעולה!

 

אופציות נוספות ברכבת:

  • ירושלים – גן החיות התנכ"י
  • חיפה- רכבל, גן החיות וים 
  • הרצליה – קניון שבעת הכוכבים ופארק הרצליה המהמם

 

רק אל תשכחו להביא אתכם בקבוקי מים 🙂

שיהיה המשך קיץ נעים ובטוח!

תגובות (0)
הוסף תגובה