העולם שלנו מלמד אותנו לשנוא את עצמנו

מי לא ראה בחור עם אף נשרי והליכה שפופה ואמר לעצמו ?איזה ווירדו?, או בחורה שיש עליה כמה קילו עודפים וחשב בינו לבין עצמו ?איזו מסכנה?.. אנחנו כבר מתוכנתות ומתוכנתים. אנחנו חלק מהמעגל הזה, שלצערי אי אפשר לברוח ממנו, אבל בואו רגע נדמיין, לשנייה, עולם בלי פוטושופ, עולם בלי שיפורים אין סופיים. אני מי שאני, וזהו. וככה כולם מתהלכים בבגדי הולדתם בגאווה ענקית, כי אני יש רק אחת, אין עוד מישהי שיש לה חיתוך דיבור כמו שלי, עיניים שמביעות מה שבתוכי, כתפיים גאות, אצבעות ארוכות, נמשים על האף שמסודרים בצורה שבדיוק מתאימה לי, וכל אחד שנקרה בדרכי הוא מעיין נובע של ייחודיות, עולם בו אין מי שמזכיר לנו שוב ושוב שאנחנו לא מושלמים בדיוק כמו שאנחנו. חזרה לעולמנו, חסר לי הקול הזה, השפוי, הבלתי תלוי בדבר, הקול הזה שמאשר, את טובה בדיוק כמו שאת.

 

הקולות שבתוכי היו רעים אלי, הם הורידו אותי למטה, כי למי אכפת מאצבעות ארוכות ועיניים מביעות, כשיש לי שמנמנים מתחת לזרועות, וסימני מתיחה בירכיים. כי ככה חונכתי, ככה כולנו חונכנו. להתבייש בעצמנו בשם השלמות המזויפת. לעבור מול המראה ולעשות פרצוף של גועל, וכשמישהו נותן מחמאה לזלזל בה ולבטל אותה בשנייה. החלטתי להיות חברה של עצמי, החלטתי ליצור לעצמי חבר פנימי שכשהוא ייתן את המחמאה אני אקבל אותה ואאמין. אני רוצה לעצור את זה פה. אני לא שונאת אותי, אני מעריכה כל פגם ופגם שגורם לי להיות מיוחדת מבין ההמון. ההרגשה משחררת, גם אם היא רק לרגע אחד, כי ברגע הבא כבר יגיע משהו שיזכיר לי שאני חייבת להתאפר כי אין לי גבות, והריסים שלי קצרים מדי ואני חיוורת.. זה עבודה קשה! וזה כל הזמן להזכיר לעצמי את הבחירה שלי. וכך השיר הזה נוצר.

 

כתבתי אותו מהמקום הכי קטן וכואב שהגעתי אליו בשיחה עם אחת הנשים היפות ביותר שאני מכירה. היא, כמו כולנו, הסתכלה במראה וראתה את מה שהעולם הכריח אותה להרגיש, שהיא שונאת את עצמה, כי אישה שלא נראית כמו ש?אישה צריכה להראות? לא ראויה כלל להראות. הבושה במקום הזה מחלחלת לכל פינה של קיימות. זאת מחלה, מחלה של חברה שבה אין זכות קיום למי שלא עומד בתו התקן.

 

כשעלה הרעיון לקליפ, ידעתי שזאת צריכה להיות היא שתככב בו, ואני כל כך גאה בה על הכוח, האומץ, החשיפה וההשראה המדהימה שהיא. ואני מקווה שהשיר הזה, אולי לשבריר שניה, יגרום לכן לחיות לשנייה בתוך העולם הזה שבו אף אחת לא צריכה להתיישר לפי תו תקן, עולם שמאפשר לנו לאהוב את עצמנו, על הייחודיות שבנו.

 

תגובות (0)
הוסף תגובה