מטפל בנשים בהריון מטריד אותן?

זה התחיל בהודעה  בפורום הריון ולידה בתפוז, אחד מהשוקקים ביותר ברשת. ואז הגיעה עוד הודעה ועוד הודעה, ומאז זה לא מפסיק.

 

אתמול הועלתה ההודעה הראשונה, ובה כתבה מנהלת הפורום, בכינויה טאש כי הובא לידיעתה שמטפל בתחום ההכנה ללידה, אחד המוערכים בתחומו ואחד המומלצים בפורום עצמו, ניצל את מעמדו לרעה והטריד לפחות מטופלת אחת שהתלוננה באזניה.

בהודעות והשרשורים הבאים התלוננו גולשות נוספות על בדיקה בעירום מלא ללא כל סיבה נראית לעין, על עיסוי פיריניאום, על סחיטת קולוסטרום מהפטמות, על בדיקות טחורים ועוד.

 

בשלב הזה כבר אי אפשר היה לעצור את הסחף. נשים החלו לכתוב על ניסיונן שלהן עם המטפל המסוים, ולשתף את הגולשות האחרות ביסורי המצפון שלהן על כך שלא אמרו מילה בנושא בעבר, ואפילו לא שיתפו את בני הזוג שלהם.

ההודעות המשיכו לזרום. הודעות גינוי והודעות תמיכה במטפל הידוע, הודעות  מנשים שפגשו בו לא מזמן וכאלה שפגשו בו לפני כמה שנים. גולשות סיפרו שמאז שקראו את ההודעה הראשית, הן לא הצליחו להירדם בלילה, הרגישו גועל, מיאוס והלקאה עצמית משום שלא הבינו איך הן נתנו לזה לקרות.

 

בפורום אף התפתח ויכוח כיצד הפך המטפל הידוע לאושיית פורום, בעוד שרבות נפגעו ממנו בעבר. כזכור, בפורום זה, הריון ולידה-תמיכה ב"תפוז" פורסמו לראשונה החשדות אודות חנן גולדבלט, שהורשע אחר כך בהטרדה מינית של נשים שהגיעו אליו לחזרות או ללימודי משחק.

לתת לנשים כלים לדעת מה קורה איתן

 טאש הרגישה שזה התחיל לצאת משליטה. "בתלונה הראשונה שהתקבלה, הזדעזעתי, אבל אי אפשר לדעת מתלונה ראשונה כלום. גם לא משנייה, לאולי אפילו לא מדובר באותו אדם.

 

"רציתי לתת כלים לנשים נוספות לדעת מה קורה איתן. כי הרי כשאת הולכת לטיפול, את לא תמיד יודעת מה בדיוק קורה שם.  ניסיתי לתת עצות לגבי מה צריך לעשות, איך להתנהג אבל כתבתי בצורה כללית. ונשים החלו להעלות טיפים, לעזור לאחרות".

 

עו"ד קרן בר יהודה, מומחית בתחום ההטרדה המינית, מסבירה כי מעבר לסיפור האנושי, יש פה בסיס לתלונה. "ביולי 2010  הוכנס תיקון לחוק הטרדה מינית. במסגרת התיקון נוספו בעלי מקצוע שיחסים ביניהם לבין מטופלים יכולים להיות תחת ההגדרה של הטרדה מינית, ביניהם מטפלים במקצועת הבריאות השונים והמקצועות הפארא רפואיים".

 

עו"ד בר יהודה מסבירה כי רק תלונה מסודרת של נשים שסבלו ממעשי המטפל, יכולה להשפיע. "חשוב לבדוק האם המעשים שלו לא גובלים במעשה מגונה, ואז זה כלול בחוק הפלילי".

 

גם טאש מעדדת את הנשים להתלונן. "זו הדרך היחידה להשיג צדק. לגשת למרכזי סיוע לנפגעות תקיפה מינית, ולהתלונן".

 

עו"ד בר יהודה תתארח מחר בפורום הריון ולידה-תמיכה ב"תפוז".

תגובות (0)
הוסף תגובה