מספרת גברים סירבה להעניק תספורת לאישה

דמיינו את המקרה הבא: אתם נכנסים לראות דירה לקנייה, ואומרים לכם שהדירה מיועדת רק לאנשים עם שיער שחור. או למשל דוגמא קצת יותר מוחשית: החלטת להיכנס לחנות בגדים וגילית שאין בגדים מעבר למידה 42. זה בדיוק מה שקרה ללקוחה שהגיעה למספרה בארה?ב המיועדת לגברים בלבד, ונתקלה בסירוב בוטה מאחד הספרים שהבהיר לה כי לא תוכל להסתפר במקום. בעל המספרה העניק גיבוי מלא לספר. התוצאה: קנס של $750.

 

עוד באון לייף:

 

מספרת ?ברברי? האמריקאית משווקת את עצמה כמספרה לגברים חזקים וג?נטלמנים (גם שמה של המספרה, שמקורו בצרפתית, נבחר כיוון ש?צרפתית היא שפה של גברים חזקים?). ?אנחנו מביאים רמה חדשה של נוחות ואינטימיות, ומשמרים שיטות מסורתיות של תספורות וגילוח בעולם העסוק של היום?. אין ספק שהמספרה משמרת שיטות מסורתיות גם בכל מה שנוגע לאי שיוויון מגדרי. המקרה המדובר אירע ב-11 במרץ, אישה נכנסה למספרה לאחר שקבעה תור מראש לה ולבן זוגה. כאשר ביקשה להסתפר, נאמר לה בצורה מאוד פשוטה – ?זה לא הולך לקרות?. האישה הפגועה מילאה תלונה כנגד העסק, וכאמור, המספרה נקנסה וחויבה לשלם את מלוא הסכום למתלוננת.

 

ג?ון אינטרוול, בעל המספרה, לא הביע לרגע התנצלות על התקרית, ואפילו זעם על התלונה, שהכתימה, לטענתו, את העסק. ?זה פוגע בסביבה שלנו. גברים רואים במספרה הזו מקום מפלט קטן, ומגיעים לכאן בעיקר כדי להיות בחברת גברים אחרים?. כחלק מראיון שנתן אינטרוול, סיפר שהציע ללקוחה לשלם מכספו עבור תספורת בכל מספרה אחרת שתבחר. ?אני מרגיש שהידיים שלי כבולות, מכריחים אותי להתנהג בצורה מסויימת ואומרים לי איך לנהל את העסק שלי?. אז למרות שהדיון הוא בהחלט מרתק ושנוי במחלוקת, עדיין יש חוק, ובמקרה הזה, הוא פסק חד משמעית לטובת הלקוחה.   

תגובות (0)
הוסף תגובה