כלי נשק אאוט, דילדואים אין

הכלי החדש במלחמה נגד נשיאת נשק בארה"ב: פין מפלסטיק.

בתחילת השנה שונה החוק בנוגע לנשיאת נשק בטקסס. סטודנטים ברחבי המדינה יורשו באופן רשמי לשאת נשק באוניברסיטאות (בנוסף למגוון רחב של מרחבים ציבוריים). כתוצאה ישירה של החוק החדש, רובים ואקדחים בקמפוס יהיו שווי ערך לקלסרים ועטים – ציוד בנאלי לבית הספר. רק באמריקה.

 

עוד באון לייף:

 

אבל יש מי שחושש מהחופש המוגזם שניתן לאינדיבידואלים עם נשק. ג'סיקה ג'ין, סטודנטית בת 24 ב-UT מעדיפה שהתלמידים יביאו פריטים אחרים לכיתה, נגיד דילדואים.  

ג'ין הוא הכח המניע מאחורי המחאה היצירתית נגד נשיאת אקדחים בקמפוס שזכתה לשם  Campus (DILDO) Carry. הקמפיין של ג'ין ברשתות החברתיות תחת ההאשטאג #CocksNotGlocks מעודד את הסטודנטים לצרף דילדואים גדולים, צבעוניים ומיוחדים לילקוטיהם במהלך שנת הלימודים 2016-2017. מדובר בהפרה ישירה של חוק העונשין בטקסס לפיו הצגה של אביזרי מין במרחב הציבורי היא בגדר מעשה מגונה מדרגה שלישית.

 

אל תסתובבו איתם בפומבי. צילום: shutterstock

 

כן, אתם קוראים נכון: בטקסס זה חוקי לשאת אקדח לכיתה אבל זה לא חוקי לשאת פין מזויף. האבסורד הזה מתעצם כשבוחנים את אין ספור הפעמים בהם פסיכי עם מאגר שנאה בעיניים ריסס את חבריו לכיתה עם אקדח והתאבד מיד לאחר המעשה, מותיר אחריו משפחות שלמות מרוסקות ועשרות עדי ראייה המומים. לעומת זאת, טרם דווח על הרוגים או פצועים בעקבות ויברטור ולא נראה שמישהו יקפח את חייו בקרוב בעקבות דילדו אחד תועה.

 

קריאתה של ג'ין לסטודנטים להגיע עם פינים מפלסטיק לקמפוס כבר זכתה לתשומת לב נרחבת בכלי התקשורת האמריקאים והפכה לשיחת היום בבתיהם של אזרחים רבים. חלקם שיבחו את מסע הפרסום הצבעוני שלה ואילו אחרים שלחו לה איומים ברצח. ג'ין מספרת שהרעיון עלה במוחה באופן ספונטני אחרי הטבח בקמפוס ביוסטון ובאורגון בתחילת החודש.

 

"פשוט ישבתי במכונית שלי והקשבתי לרדיו, והם דנו שם בשאלה כיצד למנוע את מקרה הירי הבא", מספרת ג'ין. "גלגלתי את העיניים שלי וחשבתי לעצמי שזה כל כך מתסכל. כבר היו בעבר כל כך הרבה נושאים אחרים שהצלחנו להתמודד איתם בעצמנו. כל מי שעדיין מגן על נשיאת נשק בתוך מוסד אקדמי הוא דילדו. כולנו פשוט חבורה של דילדואים כי לא השכלנו לפתור את מקרי המוות המיותרים האלה בקמפוסים".

 

אקדח זה חוקי, פין מזויף לא. צילום: shutterstock

 

טקסס היא לא המדינה היחידה בה נשק נגיש לציבור הרחב בשעה שצעצועי מין חייבים להיות כל הזמן נעולים תחת סוגר ובריח. האירוניה של הענקת מעמד חוקי לכלים של הרס תוך כדי דמוניזציה של כלי עזר לאוננות סייעה להפוך את אביזרי המין לסמלי המאבק על הצורך ברישיון לשאת כלי נשק.

 

גימיק הדילדו כבר סייע בהבעת עמדה בעבר ולא רק בענייני רובים. מסתבר שבמשך מאות שנים אנשים השתמשו באביזרי מין לצרכי מחאה. כפי שתועד ע"י אריסטופנס בקומדיה שלו ליזיסטרטה, פעילי שלום ביוון העתיקה השתמשו גם הם באביזרי מין להבהיר את הנקודה שלהם.

 

מסורת זו של מחאה עם פין מזויף ממשיכה גם בעידן המודרני. בשנת 2014, האמן קלן שרארד נעצר לאחר ששלף איבר תותב מתוך מכנסיו במחאה על אלימות משטרתית. פעילים להט"בים בינלאומיים החליטו להילחם בחוקים השנויים במחלוקת של רוסיה נגד הומוסקסואלים באמצעות שליחת ארגז דילדואים לנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין.

 

הסטודנטים של UT הם לא הראשונים להשתמש בדילדואים ככלי למחאה ספציפי נגד אקדחים. בשנה שעברה, למשל, קבוצת אקטיביסטים המתנגדת לנשיאת אקדחים לשם ביטחון אישי פרסמה סרטון בו נראים שני ילדים משחקים זה עם זה בדילדואים, להזכיר לצופים שילדים משחקים בכל אובייקט שהם מוצאים- בין אם זה רובה או דובי. במה הייתם מעדיפים שהילדים שלכם ישחקו?

 

 

ג'ין אמרה שהיא לא הייתה מודעת להיסטוריה של שימוש בצעצועי מין כחלק ממחאה, אבל לא הייתה מופתעת. בעוד שאנשים מצליחים ביומיום שלהם להתעלם מעיסוק בנושאים חברתיים כגון גישה נרחבת לכלי נשק קטלניים או אלימות משטרתית על רקע גזעי, קשה יותר להישאר בור כאשר מישהו מנופף בזין מזויף מול הפרצוף שלך. אם נחדד את הנקודה, השימוש בחפצים פאליים במחאה מדגיש את האירוניה של איך אנחנו, כתרבות, מאמצים בקלות מוות והרס, אבל מתים מפחד מכל מה שקשור במישרין או בעקיפין במין – למרות שזה משהו שכמעט כל בני האדם עוסקים בו תדיר והוא חיוני להישרדות הגזע האנושי.

 

"אני חושבת שסקס הופך את זה לאישי. סקס הוא דבר שכל כך הרבה אנשים יכולים להזדהות איתו. לעומת זאת, אלימות אקדחים היא משהו שרחוק מאיתנו, משהו שאנשים יכולים לא לחשוב עליו אם הם רוצים".

 

יש גם סיבה נוספת, ברורה יותר, מדוע צעצועי מין הם כלים פעיל יעילים במחאה: ערך ההלם. אנשים לא רגילים לראות דילדואים ויברטורים בשטח פתוח ולכן צעצועי מין יכולים להיות שימושיים בהסבת תשומת לב ציבורית לבעיה ספציפית.

 

מחאתה של ג'ין תהיה ללא ספק תצוגה מדהימה של כוח, כאשר אלפי תלמידים צפויים להתאסף מול מגדל השעון האייקוני של אוניברסיטת UT, המקום בו בוצע הירי ההמוני הראשון בקמפוס, נושאים עמם איברי מין מגומי. "תסתכלו על כל הדילדואים האלה ותחשבו מה הייתם רוצים שיהיה, מה בעצם חוקי במדינה הזו ומה לא," אומרת ג'ין. "מה הם סדרי העדיפויות של החברה שלנו? מה הערכים שלנו? ולמה זה ככה?

תגובות (0)
הוסף תגובה