מסרבות לרעוב: מחאת הדוגמניות צוברת תאוצה

בזמן שארגונים מנסים לחוקק חוקים, והורים מודאגים מתריעים על הסכנות, נראה שבסופו של דבר השינוי בסטנדרטים הבלתי אפשריים של עולם הדוגמנות יבוא דווקא מבפנים – מהדוגמניות עצמן. רק לפני חודשיים דווח כאן על הדוגמנית השוודית אנגס הדנגרד, שיצאה נגד הסוכנות שלה, שאמרה לה שהיא "שמנה מדי", והנה עכשיו יוצאת מארון הקילוגרמים וההרעבה דוגמנית נוספת.

 

צ'רלי הווארד הבריטית מדגמנת מאז שהיתה בת 17. היום, שש שנים אחרי, היא יוצאת נגד הסוכנות שלה, בסטטוס שהפך לויראלי ברשתות החברתיות. "לכי להזדיין הסוכנות (לשעבר) שלי, על זה שאמרת לי שבגובה 1.76 מטר ובמידת בגדים 34 אני שמנה מדי ולא בכושר כדי לעבוד בתעשיית האופנה", כתבה הווארד. "אני מסרבת להרגיש אשמה ומדוכאת על בסיס יומי בגלל שאני לא עומדת בקריטריונים המגוחכים והבלתי אפשריים, בזמן שאתם יושבים כל היום מאחורי השולחן ודוחפים עוגות ועוגיות לפה ויורדים על המשקל שלי ושל חברות שלי. ככל שאתם מכריחים אותנו לרזות ולהיות קטנות, ככה מעצבים נאלצים לעשות בגדים שיתאימו למידות שלנו ואז יותר ויותר צעירות הופכות לחולות".

 

 

מתוך האינסטגרם של צ'רלי הווארד. שמנה מדי למי?

 

עוד המשיכה הווארד וכתבה "למקרה שלא שמתם לב, אני אישה. אני בן אדם. אני לא יכולה באורח פלא לגלח אחת מעצמות הירכיים שלי רק כדי להתאים לבגד או כדי להתאים לסטנדרטים של הסוכנות. ניסיתי להילחם עם הטבע למשך יותר מדי זמן". הווארד מספרת שעם הזמן היא למדה לאהוב את הגוף שלה כפי שהוא, והיא יודעת שכך גם מרבית הלקוחות עימם נפגשה. היא מודה שהיא אוהבת לדגמן ואוהבת את האנשים שבתעשייה, אבל מוכנה להמשיך לעבוד בה רק "בתנאים שלי. הבריאות הפיזית והנפשית שלי יותר חשובות מכל מספר שמופיע על המאזניים".

 

 

אחרי שהפוסט שכתבה גרף אלפי שיתופים, אחת מהנשים שעובדות בסוכנות (לשעבר) של הווארד הגיבה בחזרה. "בחרת בפורום מאוד פומבי כדי לספר על הרגשות שלך", כתבה אנט מארי קז'ן בסטטוס משלה. "למען ההגינות היה ראוי שתספרי את כל העובדות מאחורי היחסים שלך עם הסוכנות. את ממהרת לעשות פאט-שיימינג נשים שעובדות בסוכנות, אבל בכל זאת כותבת שזו הסיבה שבגללה את מרגישה פגועה". ובהמשך מרמזת קז'ן שהסיבה האמתית לסיום קשרי העבודה בין הסוכנות לדוגמנית – העבודה הפשוטה שהווארד לא הצליחה להשיג עבודות.

 

 

כעת כבר לא משנה איזה מבין הגרסאות היא הנכונה. כך או כך הווארד הצליחה לעשות פרסום שלילי לתעשיית האופנה וללחצים שהיא מפעילה על הדוגמניות שעובדות בה, בעוד הדימוי גוף חיובי ובריא זכה לאור חיובי. ובעצם, זה מה שחשוב.  

 

בכל זאת, את המילה האחרונה אמרה הווארד "הדבר היחידי שאני מצטערת עליו הוא שלא עזבתי את הסוכנות מוקדם יותר. אני לא יכולה שלא להרגיש אשמה על כך שלא הייתי אמיצה מספיק כדי לעמוד מול הסוכנות שלי ולמען מבנה הגוף שלי (שהכי טוב לתאר אותו כ'אגס') קודם".  

תגובות (0)
הוסף תגובה