מאיפה באמת מגיעות תוספות השיער שלכן?

תוספות שיער הפכו בשנים האחרונות להיות עניין שבשגרה. היום כבר לא צריך להסתפח למשפחת קרדשיאן כדי להתהדר ברעמה שופעת וארוכה, וגם המחירים של התוספות לא מצריכים חתונה עם קנייה ווסט. אך בעוד המספרים שעל התוויות הולכים ויורדים, המחיר האמיתי של השיער הולך ועולה, כפי שמציג סרט תיעודי שעולה בימים אלו.

 

עוד באון לייף: 

 

היילס היא הבעלים של רשת לתוספות שיער מצליחה בארצות הברית. יום אחד אחת מהלקוחות שלה הגיעה עם תוספת שיער יחסית חדשה אבל במצב קטסטרופאלי ומביך. זו לא היתה הפעם הראשונה שזה קרה, ולכן היילי הרימה טלפון לספקים שלה בסין וצרחה עליהם שאין לה שום עניין להמשיך לשלם 10 אלפים דולר למשלוחי שיער שגג שווים 200 דולר. באותה שיחה היא גם הודיעה להם שהיא מגיעה, על מנת לראות מאיפה בדיוק מגיעות התוספות ולפי מה מתמחרים אותן. את תוצאות המסע שלה היא תיעדה לסרט Just Extensions, שנקרא על שם סלון היופי שלה.

 

 

 

במשך 6 שבועות נדדה היילס במדינות שמהן מגיעות מרבית התוספות – סין, קומבודיה, הודו, ברזיל ופרו. היא ביקרה במקומות בהם מכינים את השיער, דיברה עם הנשים שעוסקות במלאכה ועם בעלות השיער המקורי, וניסתה להבין איך בדיוק מכינים את השיער ומדוע יש שיער שעולה יותר משיער אחר.

 

תעשיית תוספות השיער מגלגלת למעלה מ-680 מיליון דולר, אבל עדיין אין פיקוח על הדרך שבה מכינים את השיער, ובכל מקום הוא נעשה באופן שונה ולפעמים גם די מזעזע. בסין, למשל, ביקרה היילס במספרות בהן אוספים מה שמכונה "שיער שנפל" ואז זורקים אותו לתוך גיגית עם חומצה שהורגת חיידקים. אחר כך השיער מעורבב עם חוטים סינתטיים ואז מתויג כשיער ברזילאי או הודי. בברזיל, לעומת זאת, היא גילתה שיער זנב סוס נמכר כשיער אנושי.

 

 

בהודו ביקרה היילס במקדש שבו גברים, נשים וילדים גוזרים את השיער בגלל שהם מאמינים שזה יביא להם ברכה, "אין להם מושג לאן השיער באמת הולך", אומרת היילס. בקומבודיה, אישה שמכרה את שיערה – שהגיע כבר עד למותניים – בתמורה ל-7.50 דולר אמרה כי היא מרגישה אחרת מאז שגזרה את שיערה ושהיא כבר לא מוצאת חן בעיני גברים כמו פעם. עם זאת, היא מעדיפה למכור את שיערה במקום הברירה השנייה שיש לה כדי להשיג כסף לאוכל – למכור את גופה.

 

כעת, את כל הידע שרכשה היילס במסע היא מעוניינת להעביר הלאה, ללקוחותיה ובכלל לכל מי שמשתמשת בתוספות. "אני רוצה שהן ידעו מאיפה התוספות מגיעות, כדי שהן יוכלו להעריך אותן". מעניין אם זה באמת יעזור ואם משהו בתעשייה ששוב מרוויחה על גבן, ושיערן, של נשים מוחלשות, באמת ישתנה.

   

תגובות (0)
הוסף תגובה