ג'יג'י חדיד ודמי לובאטו חוטפות מסאות פארק

"אלו היו 5 השניות הכי אייקוניות בחיים שלי", צייצה הדוגמנית ג'יג'י חדיד. בקלות היה אפשר לחשוב שהיא מדברת על איזו תצוגת אופנה גדולה במיוחד, או על עוד ערב פרוע עם החברה הכי טובה שלה, טיילור סוויפט, אבל חדיד התכוונה דווקא לחיקוי ההורס שלה, שנערך בחסות "סאות' פארק".

 

עוד באון לייף: 

הפאט שיימינג מגיע גם אל נשים בהיריון

איך הפך המייק-אפ שיימינג לנשק החדש של הרשת

שיימינג ברשת: נשים מגיבות לגברים שפגעו בהן

 

סדרת האנימציה, שבוחרת להתעסק בנושאים שכולם פוחדים לנשוף לידם, בחרה בשבוע שעבר לטפל במעשי בריונות ברשת, ובמיוחד באלו שנובעים מהמשקל. העלילה של הפרק safe spaces מתחילה בתמונה שמעלה קרטמן לרשת, בה הוא מצולם רק בתחתונים. לאחר שהוא מתלונן על התגובות הניבזיות, מתבקשים ילדי כיתותו למלא את הפיד שלו בתגובות מפרגנות, אבל כולם מעדיפים באופציה השנייה שניתנת להם – שבועיים ריתוק. כמובן שבמהמשך מתייצבים לצידו של קרטמן שלל סלבס שעברו בעצמם פאט-שיימיניג, כמו דמי לבאטו, סטיבן סיגל וכאמור – חדיד.

 

אבל לרגע אל תחשבו שאחת הסדרות הכי נועזות בטלוויזיה תעשה פרק חינוכי ומתוק נגד השיימינג. הו לא. "סאות' פארק", כאמור, מגלה אומץ איפה שכולם מחייכים במבוכה, ולכן גם הפעם היא מעלה שאלה שלאף אחד אחר לא היה אומץ לשאול: האם מישהו – סלב או לא – שמעלה תמונה שלו בבגד חשוף בציפייה לשמוע מחמאות, לא אמור להתמודד גם אם אלו שנותנים לו ביקורות? אחרי הכל, הם אלו שמבקשים תשומת לב ודורשים התחייחסות לגוף שלהם, לכן הם צריכים לקחת בחשבון שיהיו גם כאלו שלא יכתבו רק את הדברים שהם רוצים לקרוא. ואם יש מישהו שלא מעוניין בתגובות נבזיות – שפשוט יתרחק מהרשתות החברתיות.

 

כמובן שהמציאות לא צריכה להיות כל כך החלטית כמו שנציגים אותה ב"סאות פארק". אמנם אנשים שמעלים תמונות חשופות שלהם בוחרים להיות תחת ביקורת, אבל זה עדיין לא אומר שאנחנו צריכים לכתוב להם נאצות ולהעליב. ועדיין, אולי הגיע הזמן שנפסיק עם ההתממות ונבין שכמו לכל דבר, גם לפאט שיימינג הרבה פעמים יש שני צדדים.

 

 

זו, כמובן, לא הפעם הראשונה ש"סאות פארק" מתמודדת עם נושאים רגישים בדרך המיוחדת והביקורתית שלה. כבר בעונה הראשונה מבין ה-19 ששודרו עד כה, היא עסקה באופן בוטה בשואה (בפרק שצונזר בערוץ 2), אבל למען האיזון, בדצמבר 2005, הם הצליחו לעצבן את הנוצרים בסצנה שבה נראה פסל של מרים הבתולה עם רקטום מדמם. בהמשך הם גם הראו את ניקמת היהודים במל גיבסון, בפרק ששודר בעקבות הסרט "הפסיון של ישו". בפרקים נוספים שיצרו הרבה רעש בין השאר נרמז (בצורה די מפורשת) נטייתם המינית האמתית של טום קרוז וג'ון טרבולטה והאבסורד מאחרי הכנסיה הסיינטולוגית (מה שהוביל להתפטרותו של אחד מהעובדים הקבועים בסדרה, ששייך לכנסייה), ובשנת 2004 הם התעסקו הסיפורה של טרי שיאבו, אשה ששקעה בתרדמת, שהוריה ביקשו להמשיך לטפל בה, ואילו בעלה תבע להמית אותה המתת חסד. הפרק זיכה את הסדרה  בפרס האמי הראשון שלה.

 

אז בעוד שאנחנו נמשיך לשחק את משחק הפוליטקלי קורקט, מזל שיש לנו את "סאות' פארק", שתחת החזות המתקתקה לא מתביישת או מפחדת להגיד את האמת.     

תגובות (0)
הוסף תגובה