האישה שרוצה לשנות את חייהם של שמנים

כבר כמה זמן שג'ס מ. בקר פועלת למען דימוי גוף חיובי אצל נשים. בינואר השנה היא יצאה עם פרויקט צילומים מיוחד, שבמסגרתו העמידה מה שמכונה אנשים אמתיים מול מראה, על מנת להתמודד עם הפחד שיש לאנשים לעמוד מול עצמם. כעת, היא משיקה ספר חדש, תחת הכותרת "דברים שאף אחד לא מספר לבחורות שמנות".

 

 

מתוך פרויקט המראות של בקר

 
הספר אמנם יוצא רק מחר (27.10), אבל בקר שחררה כבר טריילר מצולם, ובו היא למעשה פורסת את ה"אני מאמין" שלה. בראיון לאתר A Plus בקר מספרת כי היא שאלה את עצמה מה הדבר הכי חשוב שאף אחד לא מספר לבחורות שמנות. "התשובה שלי היא שהן יכולות".

 

בטריילר קוראת בקר להסתכל על המילה "שמנה" לא כקללה אלא כתואר שמגדיר, בדיוק כמו שאומרים 'הנעליים האלו שחורות'. "אבל זה לא מה שאומרים לנו. אומרים לנו שזו המידה הכי גרועה שאנחנו יכולות להיות. אומרים לנו שהמידה הזו קובעת את איך שמעריכים אותנו כנשים. אומרים לנו שעד שנפסיק להיות שמנות, לא נוכל לחוות את החיים שהיינו רוצות. לא נוכל למצוא את אהבה שאנחנו מחפשות ולא נוכל לחוות את האושר שאנחנו רוצות. אומרים לנו שאם אנחנו שמנות אנחנו לא יכולות. אבל אנחנו יכולות. והמציאות היא שאנחנו כבר עכשיו עושות הכל".

 

בראיון מספרת בקר שנשים שמנות "יכולות למצוא אהבה, הן יכולות לזכות באמי, הן יכולות לעשות ראפטינג, יכולים להיות להן הריונות בריאים, הן יכולות לעלות על רכבת הרים, הן יכולות לשבור חוקי אופנה, הן יכולות להיות רקדניות מקצועיות, הן יכולות להיות כוכבות פופ, יכול להיות להן סקס מדהים, הן יכולות, הן יכולות, הן יכולות. ואני רואה את זה בכל יום. והחלק הכי טוב הוא שהמסר הזה תקף לכל מבנה גוף".

 

ג'ס מ. בקר

 

המסר של בקר אמנם נראה פשוט וטריוויאלי, אבל כל מי שלא שוקלת בהתאם לאמות המידה המקובלות (שעדיין לא ברור מי קבע אותן, אבל אם תמצאו אותו – תביאו אותו אליי), יודעת עד כמה קשה לחיות לפיו במציאות, גם אם בשכל זה ברור ומובן. הרי כמעט כולנו חיות על הנחות שגויות, שאפילו מעכבות אותנו בחיים, כמו – אם רק הייתי רזה היתה לי זוגיות/עבודה יותר טובה/אומץ להגשים את החלום שלי וכו'.

 

"ההארה שלי היתה שאוכל למצוא אהבה מבלי להתפשר על בן זוג", מספרת בקר. "אמנם יהיו כאלו שזה ישמע להם מטופש, אבל איך תמצאי מישהו שיאהב את הגוף שלך כשאת עצמך גדלה בהנחה שאין לך סיכוי?".

 

 

בספר שלה, כמו גם בטריילר, בקר מבקשת להראות לכולם שאין שום קשר בין מידת הגוף לבין איך שאתה כבן אדם ולאופן שבו אתה בוחר לחיות את חייך. היא מספרת בהתרגשות שהתגובות שהיא קיבלה עד עכשיו היו נלהבות, ושהיא מציעה לעוד נשים לעלות את סיפור חייהן לאתר שלה, על מנת להוכיח שגם שמנות יכולות.

 

את הפרויקט הזה, כמו גם את הקודם, מקדישה בקר "לאנשים שהעבירו את כל חייהם בהרגשה נוראית כלפי הגוף שלהם. זה מוקדש לכל מי שיש לו גוף שהוא מתבייש בו, או לכל מי שאומרים לו שהוא צריך להתחטב, להוריד במשקל, לטשטש ולהתנצל על המראה שלו. וזה מוקדש לכל הבחורות השמנות שאין להן מושג שהן מושלמות בדיוק כמו שהן". 

 

תגובות (0)
הוסף תגובה