מיכל צפיר יוצאת נגד שמנים

ביום שישי האחרון קפץ לי בפיד בפייסבוק סטטוס של מיכל צפיר. הסטטוס הפנה לסרטון בערוץ היוטיוב של מיכל מ-2012. אז עם הקפה של הבוקר החלטתי לצפות בסרטון. בראשית הסרטון, מיכל ויואב צפיר יושבים ליד פסנתר ומיכל מספרת שיואב כתב והלחין לה שיר ילדים חדש שהיא עתידה לשלב בהופעות שלה ותמציתו הוא עידוד תזונה בריאה.

עוד באון לייף:

לומר את האמת, באותו הרגע ליבי התמלא שמחה! הרי מרבית הסטטוסים של מיכל צפיר מכעיסים אותי, מאז שהגברת עשתה דיאטה ורזתה מספר קילוגרמים לא מועט, היא הכתירה עצמה לגורו של אורח חיים בריא, ועל פי רוב, הסטטוסים שלה אינם יותר מהעלבת שמנים גרידא. אז שמחתי, הפעם יהיה שיר שיקדם אג'נדה בריאה, מזון בריא – חשוב לילדים וחשוב למבוגרים.

וזהו.

הזוג צפיר בפעולה. צילום מתוך יוטיוב

אז היא התחילה לשיר…  בגדול (למי שטרם נחשף לסרטון), מיכל שרה על עצמה, כשהיתה ילדה היא היתה מתוקה אבל הדודות קראו לה "שמנמונת שמנמנולה", כינוי שצבט לה בלב ופגע בה. ואז היא התבגרה והתחילה להופיע, והסביבה שלה אמרה לה שהיא מאד מוכשרת אבל חבל שהיא קצת "שמנמונת שמנמנולה" וכמובן היא נפגעה.

ואז מגיע הבית האחרון שהוא הפאנץ' של השיר, אני הייתי בטוחה שמיכל תחנך את הצעירים ע"י כך שתשיר להם שלמרות שלהיות שמן או שמנמן זה לא מחלה או קללה, זה יכול לפגוע בילד שכלפיו מופנה הכינוי "שמנמונת שמנמנולה" או כל כינוי בסגנון, ולכן צריך לקבל ולאהוב את כולם. אבל לא.

במקום לצאת נגד העלבת ילדות במילים "שמנמונת שמנמנולה", הזוג לבית משפחת צפיר מספרים לנו שעכשיו, כשמיכל רזה, היא "מחזירה" לכל מי שקרא לה בעבר בשמות פוגעניים. והיום, היא, הרזה קוראת "שמנמונת שמנמנולה" לכל מי שהעליבו אותה בעבר.

אז לא, למרות שהשיר סופר קליט הוא לא חמוד, לא חכם ולא מחנך לאורח חיים בריא ובכלל. הפואנטה של השיר רק מקעקעת התנהגות מביישת ילדים שמנים. במקום שתלמדי ילדים ותחנכי אותם לקבלת האחר ולא לאלימות (כן גברת צפיר, גם אלימות מילולית היא אלימות), את מחנכת לשיימינג נגד שמנים. אין פה דבר ולא חצי דבר שמקדם אכילה בריאה, או אורח חיים תקין. יש פה בעיקר דחיפת ילדות קטנות לאנורקסיה (מממ…. אולי במקום שמנמונת שמנמנולה אולי עדיף לשיר אנורקסיה אנורקסיולולה)?

ולסיום, אני רק שאלה, עם הדיאטה ירדה גם מסת החוכמה?

לבלוג של ענת , לעמוד הפייסבוק 

הפרעות אכילההשמנההשמנת יתריוטיובמיכל צפיררשתות חברתיותשמנופוביה