מי אתם, גברים שהולכים לזונות?

אחד מכל שישה גברים בעולם המערבי 'תורם' לתעשיית הזנות. גם אצלנו בישראל, התעשייה הזו פורחת ומגלגלת בשנה עשרות מיליוני שקלים: על פי הנתונים של מכון 'תודעה' למאבק בתופעת הזנות, יש בארץ כ-15,000 נשים וגברים שעובדים בתעשיית המין, שליש מהם קטינים. ישנן נשים שעובדות באחת מכ-250 דירות דיסקרטיות שמצויות בתל אביב או בכל דירה דיסקרטית בכל עיר אחרת. אחרות מקבלות לקוחות במכוני עיסוי. כך או אחרת, כל אישה מקבלת מידי יום בין 5 ל-15 לקוחות.

עוד באון לייף:

אם שנות התשעים התאפיינו בריבוי מקרי סחר בנשים, המגמה הזו נבלמה במידה ניכרת. אמנם ממשיכות להגיע לארץ נשים לתעשיית הזנות שמוצאן ממדינות כמו מולדובה או רומניה אך יש יותר ויותר נשים ישראליות שנכנסו בוואקום הזה להציע שירותי מין כחול לבן.

קשה להגיע למספרים מדויקים של תעשיית המין בארץ כי לא מעט נשים בזנות עושות זאת מדירותיהן הפרטיות. יוקר המחייה בארץ גורם לנשים ישראליות להיאלץ להשלים הכנסה בזנות. חלקן שוכבות עם גברים תמורת כסף בעוד הן לומדות או עובדות בתחום אחר. אחרות החלו לתת שירותי עיסוי בבתיהן. גם מודעה של בוגרת מוסמכת בתחום העיסוי שמתפרסמת באתר 'יד 2' תזכה למבול טלפונים של גברים חרמנים שירצו 'אקסטרות'. הגברים אף ידווחו שלא מעט מעסות מקצועיות, גם כאלה "עם תעודות על הקירות", יסכימו ללכת עד 'הרפיה מלאה' תמורת כמה גרושים נוספים.

הפורומים של אתרי המין גדושים המלצות. ההמלצות מפורטות מאוד, בדגש על חוויית המשתמש ועל Value For Money עד שנראה כאילו הגברים שכחו שמדובר בנשים, בבני אדם חיים, ולא בהשוואת ביצועים או מחירים של סמארטפון או רכב חדש.

כך למשל כתב מישהו בפורום השוקק של האתר 'סקס אדיר' על אחת הזונות ש'ניסה': "גוף לבן וחלק, שיניים לבנות ומסודרות, אמנם שמתי לב ששיניה העליונות צריכות יישור שיניים. כוס צר וחלק ומריח ניחוחות סקס נעימים. בתחילת המציצה הרגשתי את שיניה, עוד דבר שמצביע שהיא טרייה במקצוע. צריך לדעת לכוון אותה ואז הכל מושלם. לכו, תזיינו, ובואו לספר איך היה. מחכה לשמוע תגובות".

צילום מסך מתוך האתר "סקס אדיר"

אבל איך זה יכול להיות? אנחנו הרי לא מכירים אף אחד שהולך לזונות, נכון? מצד שני, התעשייה הזו לא מממנת את עצמה. זה יכול להיות הסב החביב שמנדנד את נכדתו בגינה הציבורית. או הבן החייל של השכנה. הבעל של החברה הכי טובה שלך. זה גם יכול להיות בעלך. או שלא.

החלטנו שאנחנו רוצים לנסות להבין מה עומד מאחורי הנתונים היבשים. להבין למה גבר ישראלי קם בבוקר ומחליט שהוא הולך לזונות. בשבועות האחרונים פתחנו תיבת וידויים אליה גברים פנו וסיפרו מה גורם להם לצרוך מין תמורת כסף. התמקדנו בשלושה מהם: שלושתם עושים זאת שנים. שלושתם עובדים בעבודות שוות ומשתכרים היטב. שלושתם נשואים ואבות לילדים.

הסיפור של בני (שם בדוי)

בני הוא בן 60, נשוי 35 שנה, אב לילדים ומתגורר באזור המרכז.

במקצועו: טייס

"זה התחיל מסתם כל מיני נשים שהייתי בוגד איתן. די מהר זה הפך להיות מעיק ומסוכן. הגעתי למסקנה שהכי נוח זה ללכת עם מישהי שנותנים לה כסף. לא הייתי הולך לזונות רחוב או לדירות אלא דג את הנשים בעצמי. הן לא זונות במקצוען אלא עושות זאת כעיסוק צדדי.

"היינו כמה חברים. לכל אחד הייתה זונה פרטית משלו שהיתה מתחלפת עם הזמן. לא נעים להגיד, היינו סוחרים בנושא הזה. מה הכוונה בלסחור? היינו ארבעה חברים שמחליפים ביניהם את הנשים האלה, מה שאומר שכל אחד מאתנו שכב גם עם הזונה הפרטית של החבר שלו. הייתי שוכב איתן ונותן להן כסף או שווה ערך לכסף".

מה למשל היית נותן?

"מתנה, נסיעה לחו"ל. כטייס בחברת תעופה, לעיתים הייתי מעלה אותה איתי על טיסה כתשלום על שירותיה".

כמה זה עולה? האם זה לילה שלם או שעה פה שעה שם?

"עם הבחורה שהייתה הזונה הפרטית שלי יכולתי להעביר חצי לילה והייתי נותן לה אלפיה או שתיים. עם בנות שהיו הזונות של החברים הייתי בא לשעה ומשלם 500 שקלים. לרוב מדובר היה בנשים צעירות מאתנו בטווח של בין עשר לחמש עשרה שנה או אפילו יותר צעירות.

"רק לכאלה היינו הולכים. לא לזונות רחוב, לא עם מסוממות. היית רואה אותה, היית חושבת שהיא הבת שלך. נשים קלאסה. הייתה לי פעם עורכת דין שעבדה בפרקליטות. היא הייתה יכולה לתבוע סרסורים, מעלימי מיסים, אבל הייתה גם מוכנה לשכב בשביל כסף. שאלתי אותה פעם: 'תגידי, מה עם המוסר שלך?' והיא ענתה: 'איתך יש לי חיים יותר טובים, אתה לוקח אותי פעם בחודש ללונדון, לפרנקפורט, אתה קונה לי פה ושם מתנה, כשאני מבקשת, אתה מלווה לי 2000 שקלים כשאתה יודע שאני אף פעם לא אחזיר לך'".

אילוסטרציה. תמונה: Shutterstock

לא ריחמת עליה כאישה שנאלצת לשכב עם גברים תמורת כסף?

"את מסתכלת עליה כמסכנה שנאלצה? היא לא צריכה את הכסף לא לסמים, ולא כדי לגדל שני ילדים שאין להם מה לאכול. היא עשתה את זה אך רק בשביל לחיות ברמת חיים גבוהה: היא הרוויחה בפרקליטות כ- 8,000 שקלים והעלתה את זה ל-16- 20 אלף לחודש כך. למה שאני לא אסתכל עליה כמי שמנצלת אותי ולא רק אני מנצל אותה?

"בקיצור, היינו חבורת טייסים. מלאים בכסף וטסים לחו"ל כל הזמן. כשהייתי טס לסופשבוע בלונדון, הייתי לוקח איתי מישהי ומשיג לה בקומבינה כרטיס מוזל".

איך היא הייתה חוברת אליך בלי ששאר אנשי הצוות של הטיסה יבחינו?

"אף אחד מהצוות לא ידע, מה קרה לך? הייתי דואג שיעלו אותה על המטוס ואחרי זה היא היתה באה למלון או שהייתה מגיעה לחדר במלון אחר והייתי הולך אליה. לא הייתה הפקרות".

ואיך היית מצליח לשלב את ההליכה לזונות בארץ בין טיסה לטיסה?

"הייתי נעלם לכמה שעות. נוסע לעבודה כמה שעות קודם. נפגש עם חברים ומספר לאישה שאני בהדרכה. הייתה לי פעם דיילת אז היינו משלבים ביחד, אבל לא תמיד יש דיילת".

גם הדיילת קיבלה כסף?

 "הדיילת קיבלה פינוקים בטיסות. הייתי עוזר לה במטלות וקונה לה מתנות".

מה זה פינוקים בטיסות?

"מה לא הבנת? זה פשוט להכניס אותה לתא הטייס, להעביר איתה חצי שעה שם. לשלוח טייס משנה החוצה ולעשות את זה במטוס גם.

"היו לי גם נשים בחו"ל שהייתי משלם להן כסף. אחת בגרמניה לקחה אותי לבית אורגיות ליד פרנקפורט. אלף לילה ולילה: כולם על כולם על כולם. אחת אחרת, שנתתי לה בזמנו אלף מארקים לסופשבוע, הביאה תמורת הסכום הזה למיטה גם שתי חברות".

אילוסטרציה. תמונה: Shutterstock

איך אתה יכול לעשות את זה כגבר נשוי?

"אין לי מושג. טעם החיים. את הולכת בכל פעם למסעדה ומזמינה את אותה מנה, או בכל פעם מזמינה משהו אחר לאכול?"

נראה לך שאשתך חשדה אי פעם?

"הייתה פעם אחת שהיא שאלה אותי אם אני מתראה עם אחרות, אמרתי שלא ובזה זה נגמר. האמת? הייתי טיפש. לא פחדתי. בחו"ל ראו אותי הולך עם מישהי לאכול אבל לא ראו אותי נכנס לבית המלון. בארץ, המסיבות היו עם חברים שיודעים אחד על השני".

אבל שיקרת לאשתך. איך הרגשת אחרי זה?

"חרא. מרגישים עם זה חרא אבל עוברים את זה".

היה לך רע בבית?

"ממש לא. הכל טוב בבית. מתרגלים להפריד בין הדברים. לדעתי, זה גם משפר את המין עם האישה. אני לא חושב שזה שייך בכלל לאישה שבבית. זה סתם די. אן. איי. דפוק אצל חלק מאתנו. בטבע, יש חיות שמתקיימות במערכת זוגית כל החיים ויש חיות שמחליפות בת זוג כל הזמן. כנראה שאצל האדם זה משהו מעורבב כי את רואה שיש גברים שלא הולכים לזונות ולא בוגדים ויש כאלה שכן".

איך אתה יכול לדעת מי מהנשים מוכנה ללכת על מין תמורת כסף?

"האישה משדרת את זה. מה לבחורה בת 35 יש להדבק אלי בזמנו כגבר בן חמישים? אחרי עשר דקות עם בחורה בבר, אתה יודע אם היא מחפשת דבר כזה או לא. ברוב המקרים היא מחפשת".

ברוב המקרים?!

"יש בחורות עם עקרונות, אבל הן מעטות. אני לא אגיד לה: 'אני מעוניין לקחת אותך בתור הזנזונת שלי', אני מתחיל ללכת איתה, מסביר לה שיהיה לה כדאי- וחלק גדול מהנשים באמת יסכימו".

וזה שאתה משלם כסף – זה נותן פריבילגיה לעשות בה כעולה על רוחך?

"לי לא יצא לעשות דברים קינקיים למישהי שלא רצתה בכך. מעולם לא הרגשתי שזה שאני נותן למישהי תשלום זה מאפשר לי לעשות מעבר למה שהיא רוצה או מסכימה".

מה היית מרגיש כאבא אם היה נודע לך שבן שלך הולך לזונות?

"לא הייתי רוצה לשמוע את זה. הייתי מרגיש לא טוב עם זה".

או אם הבת שלך היתה משלימה כך הכנסה?

"לא חושבים על זה. מאוד לא הייתי רוצה".

מה הדבר הכי מוזר שקרה לך?

"הלכתי פעם למישהי שמתגוררת בוילה ברמת אביב. היא ביקשה כסף, למרות שברור היה שהיא  אמידה. היא הכניסה אותי לחדר והתעקשה שיישאר חשוך. באמצע הסקס, אני מזהה בחושך גבר ערום מאונן. היא לא אמרה לי אפילו שהוא בבית. מה אני אגיד לך? התלבשתי וברחתי".

זה לא גורם לחשוב: 'אז בשביל מה צריך את זה בכלל?'

"כן, אבל אחרי תקופה קצרה האדרנלין זורם מחדש".

היו ימים של ייסורי מצפון?

"היו הרבה ימים של ייסורי מצפון שהרגשתי שאני סתם חרא ובאמת הייתי חרא. בשנים האחרונות פרשתי מעבודתי כטייס ואני לא יכול כבר להתחפף מהבית ללילה בלי להסתכן, אז אני כבר לא הולך לזונות. האמת, זה חסר לי. אבל אני לא אלך עם סתם מישהי שזה שעה פה שעה שם, לתת מאה שקל וללכת. אני צריך יותר".

הסיפור של יוסי (שם בדוי)

יוסי הוא בן 38, נשוי ואב לילדים צעירים, תושב גוש דן.

במקצועו: איש הייטק

"זה התחיל כשהייתי נער בן 15. היינו הולכים למועדוני חשפנות וזה היה מהמם: נשים טופלס שאתה נותן להן עשרים שקל והן באות ורוקדות עליך, כשבגיל הזה עוד לא נגעה בך אישה. זה היה ממש סוג של אופוריה".

אז חסכת דמי כיס בשביל 'לפ דאנס'?

"כן, ואתה מגיע למועדון כזה ומבין בפעם ראשונה מה זה כשבחורה נוגעת בך ומה זה כאבי ביצים. מצאתי את עצמי הולך לשירותים שם פשוט כדי לאונן".

מישהו בבית המליץ ללכת להתנסות אצל זונה?

"ממש לא. משפחה נורמטיבית לחלוטין, כולם נשואים באושר בזוגיות, ילדים. בבית, רק היו נשיקות בטלוויזיה, מיד היו מעבירים ערוץ.

"אחר כך כבר היה לנו רישיון נהיגה, והתחלנו לעבוד ולחסוך כסף ונסענו לתל אביב. היינו מגיעים לדירות על פי פרסום במקומונים. היה קוד מוסכם: אם היו אורות שני אורות מהבהבים ליד קיוסק זה היה מראה שיש שם דירה ובה בית זונות.

"בדירות תמיד באה מישהי בביקיני או בבייבידול ואומרת: 'שלום, 200 שקל, זיון, מציצה'. בהתחלה רק החברים שלי היו נכנסים והייתי מחכה להם בדירה. הייתי שומע אותם גונחים וזה גיל שזה מצחיק אותך. לפעמים היינו מציצים מסתכלים כי הדלתות לא היו נעולות, את יודעת, כמו ב'אסקימו לימון' כזה?".

היתה סיטואציה של זונה שהחבר'ה נכנסו אליה אחד אחד?

"כן. אבל אני לא נכנסתי. ברגע שחבר נכנס אני לא מסוגל להיכנס גם, אבל צפיתי בזה. זה עשה לי לא טוב, לא אשקר. זה לא חוויה נעימה בגלל זה אני נגד ומעדיף ללכת לדירה הפרטית הזו שבה זה רק אתה והיא לבד בזמן שנוח לה לפי מה שמתאים לה.

"פעם הגענו לדירה בדיזנגוף והיתה שם מישהי שאתה מסתכל עליה ואומר: 'אני רוצה עכשיו לזיין אותה'. כוסית של הלייף. שילמתי לה מאתיים שקל, נכנסתי ושאלתי: 'המיטה נקיה?' והיא אמרה: 'כן, בטח, אנחנו מחליפים פה כל הזמן'".

איך נראה החדר?

"מיטה זוגית ואור אולטרה סגול. היא התחילה לגעת בי ואז שמה לי קונדום והתחילה לרכב עלי. הייתי עוד לפני צבא וזו הייתה הפעם הראשונה שהרגשתי שאני ממש מזיין. היו לי עד אז מערכות יחסים וזה לא הגיע לזיונים כי הבנות רצו קשר מחייב ואין לך כוח לזה, אתה חרמן אש. זה היה מתסכל, כי אתה רוצה לחוות, אתה רוצה להרגיש, אתה רוצה לגעת, להרגיש מה זה כוס של בחורה".

לא ריחמת עליה? מהממת כזו לדבריך, ועדיין נאלצת לשכב עם גברים בשביל פרנסה?

"בגיל 17 לא ריחמתי עליה. את מצפה מנער בן 17 שיחשוב? נכנסתי אליה כי היא חייכה אלי וכי היא הייתה היא וכל השאר היו עושות פרצוף שבכלל לא היה בא לך להיכנס כמה שהיית חרמן.

 "אחר כך, כחייל, כבר הייתה לי חברה קבועה ובהתחלה לא המשכתי ללכת לזונות. אחרי שנה, מההרגל, גם אם בר רפאלי תהיה איתי יומיום, תבוא מישהי שהיא הרבה פחות יפה אבל תהיה לי משיכה אליה, אלך על זה.

אילוסטרציה. תמונה: Shutterstock

"לא רציתי להיפרד מהחברה, כי היה לנו טוב ביחד. שתביני, היינו מזדיינים, והייתי אומר לה אחרי זה, 'טוב, אני צריך לנסוע' והייתי הולך לזונות. עם הזמן, כשכבר גרתי עם בנות הזוג שלי, וגם פחדתי ממחלות, התחלתי ללכת למכוני עיסוי במקום. זה הכי נוח: אתה לא צריך משחק מקדים, אתה לא צריך לתת הרבה מעצמך ואתה מגיע על סיפוקך. זה הרצון שמישהי אחרת תיגע בך, תראה אותך בלי בגדים, לקבל מחמאות לפעמים, כי זה יורד בזוגיות. ככה זה עד היום, גם כשאני כבר נשוי ועם ילדים  אני עדיין הולך לנשים שעושות עיסוי עם הרפיה".

בשביל מה אתה צריך את זה כגבר נשוי?

"אנחנו הגברים, יש לנו דחף מיני שאנחנו צריכים לפרוק, אין מה לעשות. תביני, אם אני שבוע לא גומר, אני כמו בן 16 שחולם על בחורה וגומר בתחתונים מתוך שינה.

"כשאתה עם האישה שלך, עם בת הזוג שלך, החשק יורד, המין יורד. יש גם דברים שאתה רוצה לעשות עם האישה והיא לא רוצה לעשות. זה מתסכל אותך ואז אתה אומר שתלך למישהי אחרת. אתה לא מזדיין אתה אמנם אבל יהיה לך מגע אחר. זה גם חלק מהריגוש: למצוא מישהי אחרת בכל פעם".

איך אתה מצליח להבליע את זה בסדר היום שלך?

"זה תוך כדי עבודה, לפני העבודה או אחרי העבודה. בלי מקלחת אני לא הולך כי כך אתה שוטף את עצמך מהריח של השמן. כמובן יש פעמים שזה רק מסאז' ויש פעמים שבא לך להיות עם מישהי שמתפשטת והיא גם ערומה ואלו לא אותם המקומות".

תסביר

"יש כאלה שעושות לך באדי מסאז' והן מתפשטות, הן ערומות, אתה יכול לגעת בהן, אבל רק לגעת. היא אומרת לך על ההתחלה: 'אתה לא דוחף אצבע, רק ללטף'".

איפה אתה מוצא אותן?

"אלו נשים ישראליות שמקבלות בדירות שלהן. ברמת גן וגבעתיים זה ממש המערב הפרוע. יש מלא דירות. אני נכנס ל'יד 2' ובוחר לי.יש לי סלולארי בדיוק לדברים האלה ובו סים מיוחד וכך אין תיעוד לשיחות האלה, אין כלום".

מי יודע מזה היום חוץ ממך?

"אני ושלושה חברים טובים שגם הולכים".

כולם נשואים עם ילדים?

"כן".

אז אנחנו, הנשים, חיות בלה לה לנד?

"כן, כי אתן לא תצליחו להבין. אתן חיות בסרט של המשפחה, של הבעל האוהב ושל האוטו. אולי תפגשו במהלך החיים גבר הורס שיגרום לכן לרצות לבגוד ואולי לא. אצלנו זה דבר תמידי: הכל נע סביב הביצים שלנו, סליחה, אבל זה פשוט ככה. אנחנו בנויים אחרת".

ולחזור לאשתך אחרי שאישה אחרת נגעה בך, זה לא עושה ייסורי מצפון?

"זה עושה ייסורי מצפון בפעם הראשונה והשנייה. בשלישית זה כבר לא מפריע לך וברביעית זה שגרה. זה מקום שמביא אותי לפורקן. ואני אגיד לך עוד משהו: היחסים עם האישה שלי הם חבל על הזמן. אין פעם שאני יוזם סקס או שהיא יוזמת סקס וזה לא מתבצע. ואני מביא אותה לרמות מאוד גבוהות של אורגזמה".

אז בשביל מה אתה צריך את זה?

"אני לא רואה בזה בעיה, ושומר מאוד שלא אביא הביתה שום מחלה ובחיים לא מבצע חדירה באף בחורה אחרת. לא נראה לי שאשתי עושה משהו במקביל עם גבר אחר, אבל אף פעם אי אפשר לדעת. גם אם כן, אני לא רוצה לדעת. העיקר שיהיה לנו טוב עם בבית ועם הילדים ואני לא ארוץ מהר לרבנות".

ואם היא תגלה?

"אז יכול להיות שאני אהיה בבעיה. אני חושב שאם היא תגלה שזה בתשלום וכו' היא פחות תיפגע מאשר מרומן עם רגשות".

אילוסטרציה. תמונה: Shutterstock

אתה לא מרחם על הנשים שנותנות עיסוי עם הרפיה כדי להתפרנס?

"אני חושב שזה אחרת כשאתה בא למישהי והיא מחליטה בדירה הפרטית שלה לעשות לך עיסוי. זה לא מכון שיש בו בנות כמו שוק בשר. יש גם מעסות מן המניין עם קליניקה, תעודות על הקיר. אתה מגיע והן פשוט מזהות אם אתה מעוניין או לא מעוניין. אלו דברים שלמדתי עם הזמן: הן אומרות לך: 'תתפשט, תשכב'. אם אתה נשאר עם תחתונים – הן יודעות שאתה רוצה עיסוי מקצועי בלבד.  אם אתה מוריד את כל הבגדים ושוכב ערום – עם מגבת – היא מציצה מתחת למגבת ומתחילה לעסות אותך.

"האמת שזה סוג של גירוי ואתגר ללכת למי שלא נותנת את השירותים האלה ולקבל את השירותים האלה. הייתה למשל אחת ששכבתי מולה עם זין עומד, ואמרתי לה: 'תגעי בי' אבל היא לא הסכימה, אבל גם לא כעסה. היא אמרה לי: 'זה בסדר, אתה גבר'. הלכתי פעם למישהי שאני יודע שהיא מעסה במקצועה, אבל כשהתחילה לעסות לי את הישבן היא פתאום התחילה לשלוח יד לביצים ואמרה לי: 'תסתובב' והיא ממש תפסה לי את הזין והתחילה להביא לי ביד. אחרי שגמרתי היא אמרה לי: 'עשיתי את זה רק בגלל שאתה חתיך. רציתי שתהיה מבסוט'.

"אני נמשך לבנות צעירות. אני בא ויש בנות שהן בנות 19-20. פתאום אתה בגיל שלושים פלוס ומגיע למישהי כזאת, הן יפות והן כמו בובות ואתה מדבר איתן והן אומרות: 'אני חוסכת כסף, זה כסף טוב, זה כסף קל'. אז אתה לא קורא לזה 'לנצל אותן'".

למה בארץ כל כך הרבה הולכים לזונות? זה קשור לזה שחיים פה בהרבה לחץ? למצב הביטחוני?

"כן, אני חושב שזה משפיע. גם אני בלחצים מהבית ומהעבודה. בא לך ללכת לשכב ושמישהו יפרק לך את הגוף וגם לגמור כמו שצריך. זה ממש עושה ריסטרט. אם לא אגמור אהיה עצבני וירגישו את זה בבית. אם לא אלך, אני לא אוכל להתרכז בכלום. זה לשבת עם בנות בעבודה ולפנטז, להסתכל על כל ישבן שעובר מולך.

"אבל זו תופעה כלל עולמית. הייתי פעם עם המשפחה בחופשה במלון באירופה והלכתי לעשות עיסוי בספא של המלון. המעסה היתה מרומניה. פשוט שאלתי: 'יש אפשרות שתגעי בי?' והיא אמרה: 'בטח, עוד שלושים יורו'. וזה קרה בחדר מסאז'ים רגיל לגמרי במלון יוקרתי באירופה".

והילדים היו באותו זמן בבריכה או בקל

אלימות מיניתגבריםזונותזנותחברהיחסי מיןמאיה פולקמסאג'נערות ליווי