משפט האימוץ שגרם לסערה בארצות הברית

אנחנו לא ממש רגילים לשמוע על שופטים שמתחרטים ומשנים החלטות, אבל מסתבר שמדי פעם זה קורה. טוב, אולי באמת מדובר הפעם במקרה קיצוני ומקומם שלא הותיר לשופט ברירה אחרת אלא להודות בטעותו.

 

עוד באון לייף: 

 

אחד מהמשפטים שהסעירו את ארצות הברית בימים האחרונים, כולל אפילו את הילרי קלינטון, קיבל תפנית מפתיעה, אבל למען הדיוק, גם ההתחלה שלו מדהימה לא פחות: אפריל הוגלן ובת הזוג שלה בקי פריס מצאו עצמן בלב שערורייה אחרי ששופט החליט לקחת מהשתיים את הילד בת ה-9 חודשים שהשתיים ביקשו לאמץ, זאת בנוסף לשני הילדים הביולוגיים שהן מגדלות, מקשרים קודמים שהיו לכל אחת מהן.

 

בפסק הדין כתב השופט סקוט ג'והנסון כי הוא "מאמין שעל פי המחקרים, ילדים שגדלים בבית עם 'אמא ואבא' הם יותר רגישים ובעלי יציבות נפשית". על פי החלטת השופט, הילד היה אמור להילקח מבנות הזוג כבר ביום שלישי, אבל אז ארגוני זכויות אדם ופעילים למען זכויות הלהט"ב החלו להגיב בתוקפנות כלפי ההחלטה האכזרית.

 

שרה וורבלאו, ראש Human Rights Campaign, הארגון הבולט ביותר בארצות הברית לזכויות הלהט"בים, פרסמה הצהרה בה היא אמרה בין השאר "להעביר ילד מבית אוהב וקבוע רק בגלל האוריינטציה המינית של ההורים זו לא רק הוכחה להפליה, אלא גם התעלמות מוחלטת מהמחקרים המעידים כי ילדים שגדלים עם הורים בני אותו המין הם בריאים וחברותיים בדיוק כמו ילדים שגדלים עם הורים ממין שונה".

 

גם מושל יוטה הרפובליקני, גרי הרברט, החליט להגיד את דעתו בנושא. "אני מצפה מבית המשפט ומהשופט לפעול על פי החוק. יכול להיות שהוא לא אוהב את החוק, אבל הוא חייב לפעול על פיו". הרברט התייחס להחלטה של בית המשפט העליון האמריקאי מהקיץ שעבר, לאפשר לזוגות מאותו המין לאמץ.

 

מי שעוד יצאה להגנת האימהות זו המתמודדת לנשיאות הילרי קלינטון. שבין כל טירוף הבחירות מצאה את הזמן לצייץ "להורות טובה אין שום קשר עם אוריינטציה מינית – ויש אלפי משפחות שיכולות להעיד על כך".  

 

 

בעקבות התגובות, החליט השופט ג'והנסון להשאיר בינתיים את הילד אצל בנות הזוג ולקבוע מועד חדש למשפט, ברביעי לדצמבר. בנוסף, הוא שינה בפסיקה שלו את המילה "מאמין" בביטוי "מודאג מכך".      

 

עורך הדין של השתיים, ג'ים הונקוט, אמר שהוא לא יודע מה גרם לשופט לשנות את דעתו "אבל אני מניח שכששמו לו את החוק ישר מול העיניים, הוא הבין שהוא עשה טעות והוא רצה לתקן אותה ולעשות את הדבר הנכון ואת מה שחוקי". גם פירס עצמה הודתה שאין לה מושג מה גרם לשופט לשנות את דעתו "אני רק מוקירה תודה על כך שהוא החליט לשנות אותה".

 

כאמור, זו עדיין לא ההחלטה הסופית, אבל עכשיו יש בהחלט סיבה להיות אופטימיים. עם זאת, גם האופטימיות הזו צריכה להיות מלווה בכוכבית, שכן אולי החוקים היבשים מתחילים להכיר בזכויות של הקהילה, אבל הדעות של מרבית האוכלוסייה עדיין מדשדשות אי שם מאחורה. ולרגע אל תחשבו שזה תקף רק למדינות אמצע אמריקה. גם אצלנו הן נמצאות בשפע, ואפילו בפריים טיים. רק במאי השנה שמענו את נירו לוי אומר משפטים נחרצים לא פחות ב"האח הגדול". בין השאר הוא אמר"הפסיכולוגיה היא גורם משמעותי בהתפתחות שלנו והורות חד מינית תעשה פאק מאוד רציני בגדילה. פתאום הילד בן 10 ויש לו 2 אבות, זה מתסבך אותו! זה לא נורמלי! הרוב לא כזה וזה יסבך אותו". אז כפי שאתם רואים, לא רק את השופט ג'והנסון צריך לעדכן בתוצאות המחקרים האחרונים.

תגובות (0)
הוסף תגובה