צעיר שהפך לחד- הורי ריגש את הרשת

אמנם האתר life of dad נועד כדי לעזור לאבות להתמודד עם אתגרי האבהות, אבל נראה שאפילו המקימים שלו לא ידעו עד כמה הם יוכלו לתמוך ולהשפיע על גברים שצריכים עזרה. כנראה שהאסימון נפל להם לפני כמה ימים, כשהם קיבלו מכתב מרגש במיוחד מאחד מהגולשים הקבועים שלהם. את המכתב הם פרסמו ברשת ומהר מאוד מי שכתב אותו, ריצ'ארד ג'ונסון, הפך לאחד מיקירי המרחב הווירטואלי.

 

עוד באון לייף: 

 

ג'ונסון הוא אבא לתינוקת יפהפיה בת 10 חודשים, אותה הוא מגדל לבד מאז שהיתה בת חודש, אחרי שאמה ומי שהיתה בת זוגו עזבה את שניהם. במכתב שכתב לאתר, הוא מספר שבהתחלה הוא הרגיש שהוא לגמרי לבד. הוא קרא כל ספר אפשרי בנושא הורות והעביר "למעלה מ-1,000 שעות בצפיה בסרטוני יוטיוב, בכל נושא שיש החל מקשירת צמות ומריחת לק ועד לכאלו שמכילים תאוריות להתמודדות עם בעיות נפוצות אצל הורים. אבל אז הגעתי לעמוד שלכם וראיתי שיש אבות נוספים שמתמודדים עם אתגרים דומים לשלי". ג'ונסון מספר כי האתר עזר לו להרים את הביטחון שלו ולתת לו הרגשה שהוא לא לבד.

 

"שנינו מאוד שמחים עכשיו", כתב ג'ונסון, "וממשיכים לגדול ביחד. היא בת 10 חודשים ועכשיו אני זה שהחברים פונים אליו עם עצות לגבי הורות. הלכנו דרך ארוכה, הבת שלי ואני, ואנחנו בהחלט חייבים חלק ניכר מזה לעמוד שלכם ולאנשים שגולשים בו".

 

 

כאמור, המכתב הזה גרר אחרי מאות תגובות ושיתופים, וכולם רצו לדעת מה עומד מאחורי הסיפור של האבא שנשאר לבד עם תינוקת. בראיון ל-yahoo, סיפר ג'ונסון שהוא רק בן 21, וכי לאורך חייו הקצרים מעולם לא רצה ילדים. "אני בא ממשפחה שבה כולם או גרושים או הורים יחידים. גם אבא שלי מעולם לא היה בתמונה. אני לא רציתי שזה יהיה גם הגורל של הילדים שלי, אז הייתי לגמרי סגור על זה שאני לא הולך להביא ילדים לעולם". כל זה השתנה כשהוא פגש את מי שהיתה בת זוגו, והשניים החליטו להקים משפחה ולספק לילדים שלהם את כל מה שלהם לא היה.

 

התוכניות קצת השתנו כשחודש לאחר הלידה בת זוגו עזבה. לדבריו, בהתחלה היא לקחה את הילדה עימה, אבל אחרי שבוע התקשרה אליו ואמרה לו שאם הוא לא יבוא לקחת את התינוקת, היא תמסור אותה לאימוץ. הוא לרגע לא התלבט אלא נסע לקחת את בתו אליו ללאס וגאס, ומאז אותו יום הם בלתי נפרדים.

 

בפוסט נוסף שפירסם ג'ונסון בעקבות ההתעניינות בו והתגובות, הוא כתב כי האמא של בתו היא "אישה מדהימה" וכי הסיבה שהיא עזבה נעוצה בדיכאון שלאחר לידה ממנו סבלה, "עניין טראגי שאני לא מאחל גם לאויבים הכי גדולים שלי".

 

עוד הוא מספר בפוסט על ההתחלה הקשה ועל ימים בהם לא היה לו מושג מה הוא עושה. "היו הרבה לילות בהם החזקתי את הבת שלי בזמן שהיא ישנה והתחלתי להתייפח בגלל שלא הייתי בטוח שאצליח להיות אבא מספיק טוב עבורה. יש לילה אחד שזכור לי במיוחד, שהוא גם היה הלילה שבו היא זחלה לראשונה. היא באה אלי והניחה את הידיים הקטנות שלה על החזה שלי והסתכלה אלי ישר בעיניים…באותו רגע אמרתי לה 'הגיע הזמן ששנינו נפסיק עם הבכי ונתחיל להילחם על האושר שלנו'".

 

 

בראיון איתו, ג'ונסון סיפר שהוא לא מבין מדוע זכה לכאלו תגובות חיוביות. "אני מרגיש שזה מה שכל הורה צריך לעשות. כשהייתי קטן שיחקתי פוטבול ולא היה אף אחד שבא לעודד אותי. אני רוצה להיות בטוח שהילדה שלי לא תחווה את החוויה הזו גם כן…אני מניח שכהורה יש לך ברירה, אבל בעיני לא צריכה להיות ברירה. אתה צריך לעמוד לצד הילד שלך. אם אתה מביא חיים לעולם, אתה אמור לאהוב אותם ולטפח אותם".

 

היום ג'ונסון לא יכול להבין איך פעם הוא לא רצה להביא ילדים. "זה טירוף לעבור מהנקודה ההיא למקום שבו אני נמצא היום, שבו אני מתעורר לפניה ומכין לה את הבגדים שהיא הולכת ללבוש. אני רוצה להעניק לה את נקודת הפתיחה הכי טובה שיכולה להיות". ג'ונסון מספר שהיום הוא מחכה לקום בבוקר, רק כדי לראות אותה. "היא החברה הכי טובה שלי והצל הקטן שלי". את דבריו הוא סיכם במשפט הממיס: "אנשים בפייסבוק כתבו שהיא בת מזל, אבל אני זה עם המזל בגלל שיש לי אותה".  

תגובות (0)
הוסף תגובה