עכשיו זה רשמי: טיטי איינאו היא הכוכבת של הישרדות

את הכתבה הזאת אני כותבת ברגשות מעורבים, אולי מכיוון שאני יודעת שכללי המשחק בעולם התקשורת ובכלל בשואו ביזנס הישראלי נעים בין החד לבין הדו ממדי, מה שבסופו של דבר יגרום לחצי מקהל הקוראים לאהוב דמות מסוימת ולחצי השני להתעלם ממנה באגביות ועל ידי כך לעשות לה עוול עצום. ואני ממש רוצה שכולם יאהבו את טיטי איינאו, כי מעבר לעובדה שהיא היתה מלכת יופי (לא מעניין) וכבר בתחילת העונה של "הישרדות" היא בולטת עם אופי ונחישות של סלע (עוד יותר לא מעניין), אני מגלה במהלך התחקיר לכתבה דמות של אישה מרתקת ומעוררת השראה, שסביר להניח וטייטל כוכבת הריאלטי ומלכת היופי עשויים לרדד לה את התדמית המצטיירת כלפי חוץ. אולי מכיוון שאנשים הם כ"כ הרבה מעבר לכותרת, ואנחנו משום מה תמיד מתקשים לזכור זאת.  

 

עוד באון לייף: 

 

טיטי, ששמה המלא הוא ייטאיש, איבדה את הוריה בגיל צעיר מה שמלכתחילה מעמיד את נקודת המוצא בחייה בתוך תהום פעורה. את אביה איבדה בגיל שנה ואת אימה כמה שנים מאוחר יותר, לאחר שנפטרה ממחלה קשה. בגיל 12 היא עלתה ארצה מאתיופיה והתאקלמה בארץ במהירות תחת כנפיהם החוסות של סבא וסבתא. בצבא היא שירתה כמפקדת המשטרה הצבאית, יצאה לקורס קצינות, מה שקצת מסביר את יכולת ההישרדות המופלאה שלה לא רק בחופים הפראיים של הונדורס, אלא בעיקר בין קן הצרעות האנושי שנקרא "הישרדות". בשנת 2013 זכתה איינאו בתואר מלכת היופי של ישראל, ולא רק זאת אלא שהפכה למלכת היופי הראשונה יוצאת העדה האתיופית, מה שעורר גלי אהדה והתעניינות לא רק כאן אלא גם בתקשורת הזרה. אבל כמובן שעם גלי אהדה מגיעים גם גלי גזענות. לאחר הזכייה הודתה שמפעם לפעם היא מקבלת לראשונה בחייה תגובות גזעניות: "זה מעציב לדעת שיש אנשים כאלה. משונה לחשוב שבסופו של דבר בתפקיד שלי אני מייצגת גם אותם".

 

 

אלא שסביר להניח שעברה כמלכת יופי היה נטמע איפה שהוא בתהום הנשייה של ארכיון עיתון לאישה – אלמלא היא היתה יודעת לנצל את עמדת המפתח שהגיעה אליה, ולהוכיח לכולם שהיא הרבה מעבר למטר שמונים פלוס עם יופי מושלם. בראיון שנערך אתה כשנה לאחר הזכייה היא אמרה שהזכייה היתה עבורה מקפצה להגשים את כל החלומות. וכך קרה. במהלך שנת הכהונה כמלכת היופי, השכילה איינאו לנצל את העניין סביבה, ולהצליח לגבור על עניין בירוקרטי שמנע מקרובי משפחתה לעלות ארצה במשך שנים רבות, במסע קשה שתועד יחד עם חברת החדשות של הערוץ השני. היא נפגשה עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה בארוחת ערב בבית הנשיא, שתועדה ברחבי העולם ועוררה סקרנות, עניין וגם הרבה הצעות עבודה שהחלו לזרום לעברה. אך תמיד התקבל הרושם שהדוגמנות היא רק תחנה עבור איינאו. "כשהגעתי לארץ הבנתי שאני זה לעצמי. שאני צריכה לדאוג לעצמי, להתקדם ולפתוח דף חדש" היא מספרת, מה שמסביר את הנחישות, כח הרצון והניגוד הגמור בינה לבין תדמית מלכת היופי הענוגה שאנחנו כל כך אוהבים לטפח בראיונות פוסט הזכייה ב"חמש עם רפי רשף".  

 

בהפגנת יוצאי אתיופיה הראשונה, שנערכה לפני מספר חודשים, לקחה איינאו חלק מרכזי, וכשנשאלה מדוע היא במעמדה מגיעה להפגין, ענתה:"זה ייגמר בכך שאנחנו נקבל צדק ושוויון, זה כל מה שאנחנו מבקשים. אנחנו לא מבקשים שתקבלו אותנו, התאקלמנו יפה מאוד, אנחנו רוצים שוויון כמו כולם וצדק. כשאתה מזדהה עם משהו זה כבר לא משנה מה אתה ומי אתה. אתה פשוט בא עם הלב להפגין". בעקבות כך, בחודשים האחרונים היא יוזמת מיזמים חברתיים בנושא בהובלתה.

 

 

ואחרי ההקדמה הארוכה הזאת אני יכולה לדבר כעת על מה שבאמת מעניין אותנו בשואו ביזנס ובתקשורת – ולעשות זאת בשיוויון נפש. אז הנה כולם מדברים על הישרדות ובאמת אי אפשר להתעלם מדמותה הסופר דומיננטית של איינאו בתכנית מעוררת המחלוקת הזאת (מבחינתי לפחות). כבר בפרק הראשון, כשטיטי וויתרה על פסל החסינות האישי שלה לטובת דנה ברגר, התאהבתי בה. אלא שאחר כך החלו שמועות על התערבות של ההפקה ואני התחלתי להתעצבן על הפקת התכנית שעושה מניפולציות זולות. אלא שלאחר פרק נוסף גיליתי שמדובר בפייטרית מהשורה הראשונה (משימת החפירות והמאבק עם הסופרמן שמעון אמסלם). בואו נאמר שאם הייתי נתקעת על אי בודד הייתי רוצה להיות כמו טיטי או עם מישהי כמוה. אמיצה, לא רואה ממטר (מסתובבת כאלילה עם המצ'טה ביד) אך מנגד משחקת משחק הוגן. את המניפולציות היא יודעת למנן היטב בין מה שקשור למשחק לבין מערכת יחסים אנושית בין בני אדם, ואת זה אי אפשר לפספס ואי אפשר שלא להעריך, מכיוון שזה די נדיר בעולם הריאליטי בו המסכות נושרות במהרה. אופי אי אפשר לזייף. אני לא בטוחה שאצליח לשרוד בעצמי את הצפייה עד סוף העונה, אך מבחינתי טיטי איינאו היא המנצחת הגדולה שלה. אין ספק שאת הקצינה הזאת מבה"ד 13, איש לעולם לא יוכל להביס. 

תגובות (0)
הוסף תגובה