עד כמה באמת שווה לקנות בבלאק פריידי

יום שישי השחור, או בשמו היותר סקסי הבלאק פרידיי, הוא יום הקניות הרשמי של העולם הנוצרי הפותח את חגיגות הקניות המטורפות לקראת חג המולד. מדובר באחד הימים הכי עמוסים בשנה, אולי כמעט כמו יום השבת שלפני חג המולד עצמו. המוני אדם נוהרים באוטובוסים (וברכבות) אל מרכזי הקניות, עומדים שעות ארוכות בתור, ואז כמו בהשקה של אייפון חדש או ספר בסדרת "הארי פוטר", הם מתנפלים על כל מה שנקרה בדרכם וגם דורסים אנשים בדרך. הנה, רק לפני כמה שנים עובד אומלל של וול מארט כבר מצא את מותו, לאחר שנדרס על ידי המון זועם שרצה להגיע ראשון לסוני פלייסטשיין 4.

 

עוד באון לייף: 

 

למביט מהצד, או במקרה זה למביטה המשתאה שמצאה את עצמה בפעם הראשונה חוזה במו עיניה בבלאק פריידי בסניף אחר של וול מארט (כן יודעת, פויה) – היה מדובר במחזה מגוחך. אלא שאז ראיתי את הסיילים המטורפים והשלל העצום שאפשר היה למצוא באותו מרכז קניות, עד שבלעתי את גאוותי והתחלתי להעמיס.

 

אלא שכאן בישראל אנחנו, העם הנבחר, הופכים למגוחכים עוד יותר מהעמחה האמריקאי המטופש שמעמיס סוודרים צבעוניים לכריסטמס, כשאנחנו מנסים לחקות דווקא את הבלאק פריידי במועד לא סקסי בעליל בלוח השנה היהודי. איכשהו, כדי להידמות לגוים, הפכנו דווקא את חנוכה, הלוא הוא החג הכי מבאס ללא החופשות על הלוח, לכריסטמס שלנו ואת יום שישי השחור שאין לו כל משמעות מלבד חור בכיס – לסיבה למסיבה.

 

האמת היא שהיינו משכילים לו היינו עורכים בלאק פריידי ציוני, אולי לפני פסח או ראש השנה, וכך גם מכניסים איזה שהוא הגיון בתוך טרפת הקניות הבלתי מוסברת הזאת. אבל היגיון אין כאן והאמת גם לא הנחות היסטריות ששווה להוציא את שק השינה מההשבעה של הצופים (הייתי בנוער העובד), ולישון מאחורי באג מחשבים או משהו בסגנון. הלוואי. מה הכוונה? אם בניכר יום שישי השחור הוא היום האולטימטיבי המיועד לרכישה בעיקר מוצרי חשמל יקרים ומוצרי צריכה בסיסיים במחירי רצפה. פה בארץ, אפעס, לא מצאתי עדיין את האם פי 3 העמיד במים שאני זוממת עליו כבר כמעט שלוש שנים כאביזר לבריכה. זאת אומרת – מצאתי, אך מעוניינת לרכוש אותו במחיר סביר עד רצפתי, ושלא ירוקן לי את הכיס עם דמי המשלוח.

 

נדמה כי בג'ואיש לה לה לנד כפי שתמיד נהוג, מעדיפים להישאר עם הראש קטן בכל הנוגע לאימוץ "חגים" לא לנו, ומעדיפים לעגל פינות בכל הנוגע למוצרי צריכה בסיסיים. אני טועה? שמישהו ימצא לי עכשיו מחשב נייד במאתיים דולר או מסך 21 אינץ' לטלוויזיה, נראה אתכם.

 

בנוסף, ההנחות כדרכן של הנחות מתעתעות. כשהייתי ילדה לימדו אותי ואת חברותיי שמבצעים וסיילים זו לא מילה גסה. אלא שלקח לי שנים להבין שהמילה סייל או מכירת חיסול יכולה להיות לעיתים עסק מתעתע. ככתבת אופנה וצרכנות אני מוצאת את המייל שלי מתפוצץ בימים אלה משלל מבצעים, אלא שקריאה מדוקדקת בשורות הקטנות מגלות לי שבמקרים מסוימים מדובר בעבודה בעיניים. והנה דוגמה: "סייל ללא מע"מ" מבטיחים בכמה חנויות לקראת הבלק פריידי, אלא שאנחנו שוכחים שמע"מ הוא בסך הכל 17 אחוז, משמע הנחה נחמדה אך לא כזאת ששווה להרוג בשבילה. מה גם שהנחות סטנדרטיות של 20-25 אחוזים אפשר למצוא גם בסוף עונה וגם לקראת החג, כך שאין צורך למהר ולרכוש מעיל שאינו מוצע לפחות בארבעים אחוזים (בשביל זה יש את סוף העונה בסוף דצמבר).

 

אני לא שוכחת וגם אתם אל תשכחנה כי בארץ המחירים גבוהים יותר מלכתחילה. כך שבמידה ולא יכולתן להתאפק ויצאתן לקניון הקרוב ביום שישי, קחו בחשבון שהנחה מינורית היא עדיין לא בגדר מציאה. האמינו לי, אתן תודו לי אחר כך. ובכל זאת, דווקא פריטי מעצבים שבימים כתיקונם עולים מעל הממוצע, הייתי מציעה לחפש בבלק פריידי הישראלי. יום שישי הקרוב- הכינו את הארנקים.

 

והנה שש ההנחות הכי שוות שמצאתי:

 

* אתר הנעליים הישראלי www.shoeshu.co.il המוכר בימים כתיקונם שלל נעלי מעצבים המיובאים מרחבי העולם, יוצא ב- שימו לב- עד 50 אחוזי הנחה לכבוד הבלאק פריידי, כולל על קולקציות חורף עכשוויות. כמובן שבנוסף יש גם את החיסכון בדלק.  

 

 

* דברנו על תכשיטים: רויאלטי בגזרת תכשיטי הזהב מציעה עד 33 אחוזי הנחה על עיצוביה.

 

 

* הנחה ראויה בעיני היא הנחה שניתנת על כל פרטי הקולקציה באשר הם. ושלא תחשבו שזה עניין של מה בכך. העבודה בעיניים מתחילה כשאת ההנחות מתחילים לסווג לפי קולקציות (ובמיוחד כשמדובר ב"קולקציות קודמות") והאכזבה בסופו של דבר מרה. אלא שאז נתקלים במבצע בלאק פריידי קלאסי, כמו ברשת דפנה לוינסון, שמציעה למשך יומיים את כל הקולקציה ללא אפליות ב-40 אחוזי הנחה אחידים. איך סבתא היתה אומרת? בלי קונצים.

 

 

 

* גם נעמה בצלאל הנפלאה לא עושה קונצים ומציעה את קולקציית החורף הנוכחית ב-40 אחוזי הנחה. לרוץ? לטוס!

 

 

גם באתר של אפרודיטה- רשת ההלבשה התחתונה www.afrodita.co.il כל הפריטים באתר מוצעים ב-40 אחוזי הנחה ביום שישי הקרוב.

 

 

 

* רשת קוביקה מציעה את כל הפריטים באתר עד 70 אחוזי הנחה, ובדקתי יש שם מבחר שווה בהחלט www.cubica.co.il.

 

 

 

והנה מותג שאני חייבת לפרגן לו: לחברת נאוטיקה יש בגדים מקסימים אך לי באופן אישי יקרים בימים כתיקונם. והנה באתר של נאוטיקה ישראל מיישרים קו עם הבלאק פריידי, ומציעים פריטים ב-50 וב-70 אחוזי הנחה. בין היתר ההנחה תקפה גם למותגי ראלף לורן וטימברלנד. https://www.nautica.co.il/

 

תגובות (0)
הוסף תגובה