חוזרת לרגע: לירית בלבן הרימה את המורל בבית

"זה לא מובן לי מאליו שאני משחקת ושזה המקצוע שלי", מספרת השחקנית לירית בלבן, שמככבת בקולנוע, בטלוויזיה ועל במות התיאטרון בשלל הפקות ודמויות, לילדים ולמבוגרים. כבר כמה שנים שהיא נחשבת לאחת השחקניות העסוקות בארץ, עם שלל תפקידים בסדרות וסרטים כמו "שחקנית ספסל", "סימה וקנין מכשפה" וכמובן "הבורר", שהביא את הדמות הקאלטית שלה – "נעמי כפית".

 

 

"יצא ככה שאיכשהו רוב התפקידים שאני מקבלת הם תפקידים קומיים", אומרת בלבן שגדלה בטבעון כבת להורים גרושים. "ההורים שלי התגרשו כשהייתי בת 4 ולא תמיד היה שמח בבית, אז כל הזמן רציתי לשמח את כולם. הייתי מרימה את המורל בבית. זה הישרדותי כזה".

 

הטבעיות בה היא נכנסת לתפקידים, קומיים או דרמתיים, הייתה שם תמיד ובכיתה ט' קיבלה גם את החיזוק המקצועי לכך: "נפתח חוג דרמה בישוב, שאז היה קטן מאוד. עד אז לא מצאתי את עצמי כל כך, הייתי בכל מיני דברים אחרים, ופתאום כשזה נפתח היה לי ברור שזה מה שאני רוצה לעשות, וזה שינה לי את החיים. הלכתי לשם בכלל בלי להסתכל ימינה ושמאלה".

 

בלבן מספרת שעוד כשהיתה בת שש סבתה אמרה לה שהיא צריכה להיות שחקנית, ומאז היא למעשה לא חשבה על אופציה אחרת. עם זאת "עד היום קשה לי להאמין שאני ממש מגשימה את החלום, וגם מתפרנסת מזה. זה פלא בעיניי", היא אומרת.

 

בימים אלה בלבן מלמדת סטודנטים למשחק, מככבת בסדרות הילדים "הקלמרים", ו"שוסטר ושוסטר", ומשחקת בין היתר גם בהצגת תיאטרון חיפה "זוג פתוח" שביים נורמן עיסא, לצידו של שרון אלכסנדר, שם היא מצחיקה את הקהל עד דמעות. "מההצגה הראשונה אני אומרת לשרון: 'אם לא יצחקו, לא נורא – אנחנו בדרמה, אנחנו בסיפור'. ובכל פעם אנחנו מופתעים מחדש מכמה צוחקים".

 

ממש בקרוב נוכל לראות אותה בתפקיד שעשוי לשנות את כל מה שחשבנו עליה. "עכשיו, אחרי הרבה זמן, קיבלתי תפקיד דרמטי בסדרה חדשה שתעלה בקרוב ב-yes, והדוגמה שלי למעבר הזה בין קומי לדרמתי היא תמיד מוני מושונוב, הנערץ עליי מכל. הוא מזפזפ בין התפקידים בקלות ובלי בעיה. פשוט מדהים. הייתי רוצה להיות מוני".

 

המאפרת יעל יעקבי מסבירה איך איפרה את לירית בלבן: 

"את העיניים איפרתי בגווני אפרסק, חאקי, ירוק זית וחום ברונזה (גוונים טבעיים) בשיטת האייליינר המעושן-שרטוט אייליינר וטשטוש קווי המתאר הפנימיים שלו לתוך קפל העין פנימה. את הריסים משחתי במסקרה שחורה ומעבה, על עצמות הלחיים היפות הונח ברונזר בגוון טבעי המחמיא לגוון עורה של לירית ושפתון כתמתם על השפתיים, להשלמת המראה הטבעי". 

 

סטייל: גאלה רחמילביץ'. בגדים: טלי אימבר. 

תגובות (0)
הוסף תגובה