לונדון: כרטיסים נגד שמנים חולקו ברכבת התחתית

קבוצת אנשים שקוראת לעצמה "שונאי שמנים בע"מ" חילקה כרטיסי שנאה ברכבת התחתית בלונדון, תחת הכותרת "שמנים. בני אדם מגעילים". קארה פלוריש, אחת מהנוסעות שקיבלה כרטיס כזה פרסמה אותו בטויטר:

 

 

"הארגון שלנו שונא אנשים שמנים וסולד מהם. אנחנו מתנגדים לכמות העצומה של משאבי המזון שאתם צורכים בזמן שמחצית מהעולם רעב," כתוב בכרטיס. "אנחנו מסתייגים מהכסף שמבזבז NHS (שירות הבריאות הלאומי) לטיפול בגרגרנות האנוכית שלכם. ואנחנו לא מבינים למה אתם לא מצליחים להבין שעל ידי זה שתאכלו פחות, תהיו טובים יותר, רזים יותר, מאושרים יותר ותוכלו אפילו למצוא בן/בת זוג שאינם נמנים על קבוצת הסוטים הפרוורטים של "אוהבי שמנים".

 

על הכרטיס עם הטקסט העלוב שהוא קצת יותר גדול מכרטיס ביקור נכתב בנוסף שלהיקרא "חזיר יפהפה" זה לא עלבון. "אתה לא חזיר," כתוב בו, "אתה אדם שמן ומכוער".

 

"אני לא כועסת על עצמי," כתבה פלוריש בעמוד הפייסבוק שלה,"אני קטנה יותר מהממוצע הארצי ולא ממש סובלת מהשמנת יתר, אבל זה מעשה מלא שנאה ופחדנות שיש לו פוטנציאל לפגוע באנשים שנאבקים בהפרעות אכילה ובעיות בביטחון העצמי".

 

 

פלוריש סיפרה שלא היה לה זמן להתעמת עם האיש שהניח את הכרטיס בחיקה.

"מידת הבגדים שלי היא 12/14 (מידה 40-42), תמיד הייתי מה שאנשים מכנים 'בעלת קימורים', אבל אני לא מחשיבה את עצמי שמנה", היא אומרת. "אני פעילה והולכת למכון כושר לפחות פעמיים בשבוע, לא מעשנת, לא שותה ולא עושה סמים. אין לי בעיות בריאות, לפחות לא כאלה שאני יודעת עליהן ומעולם לא הייתי חולה או בבית החולים ולכן קצת קשה להגדיר אותי "נטל על שירותי הבריאות." למעשה, ממש בימים אלו, אני מועסקת באותם שירותי בריאות".  

 

משטרת לונדון פתחה בחקירה בניסיון לגלות מי עומד בראש הארגון שמפיץ את הכרטיסים הפוגעניים. באמצעות הטוויטר, פנתה המשטרה לציבור, ציינה שהיא מודעת להפצת הכרטיסים וביקשה מכל מי שקיבל לידיו כרטיס כזה, ליצור עמה קשר.  

 

 

אדם אחד דיווח שראה בחור צעיר עולה על הרכבת בכיכר אוקספורד וחילק את אחד הכרטיסים לאישה תוך שהוא מציין בפניה בקול "את שמנה" הוא הוסיף כי האיש ירד מהרכבת לאחר שהאישה התחילה לבכות.

 

סטיב ברטון, מנהל פעולות אכיפה ברחוב, אמר: "לכל הלקוחות שלנו יש את הזכות לנסוע בביטחון. לא נסבול התנהגות אנטי-חברתית מכל סוג שהיא". 

תגובות (0)
הוסף תגובה