איך החלפתי את החשש ממשקפיים בשיק מהפנט

מכיתה ו' אני די 'עוורית', מה הכוונה? עיוורת עפ"י אימא שלי או לחלופין לקוית ראייה עפ"י האופטומטריסט שבדק אותי. שהגעתי לגיל שבו אני יכולה לקנות כל דבר הלכתי והשקעתי במשקפיי ראייה שעלו לי 1,200 ?. ומדובר על לפני המון המון שנים ;)

 

ובאמת, די התמדתי עם עניין המשקפיים: בקולנוע, על הכביש, ואפילו כשיצע לי פצעון בפנים – המשקפיים היו לחברים אמתיים ומשכו ממנו את תשומת הלב. כשילדתי את שתי בנותיי, שירה ותמרי, עניין המשקפיים התאדה והראיה השלי השתפרה פלאים! קסמי ההיריון או משהו כזה. אפילו בן זוגי היה המום ממצב הראייה שלי ושיחקנו לא מעט ב"מי מזהה". אך ככל שהזמן עבר, הראייה חזרה למצבה הקודם והעגום.

 

בואו לקבוע תור לבדיקת ראיה ללא עלות! לתיאום לחצו כאן

 

כאחת שמתעסקת בשיווק, ומבלה את מרבית זמנה מול מסכים פולטי קרינה כמו מחשב, אייפד ואייפון – עניין המשקפיים הפך אקוטי. זהו גם השלב, בגיל 40+, בו החלטתי הגיע הזמן לטפל במצב הראייה לפני שאתעוור לגמרי. וזה לא הגיע סתם במקרה. היו עוד סיבות. למשל: לא מעט פעמים נתקלתי במישהו שצעק לי מרחוק 'היי שרון!', ואני, ה-'עוורית', עד שלא הגעתי למרחק 3 צעדים ממנו כלל לא הבנתי במי מדובר. אנשים שעשו לי שלום מרחוק ונפנפתי להם בחזרה מבלי לדעת במי מדובר (אוי לפאדיחות).

 

אז לא עוד! שרון העוורית אאוט – שרון המעודכנת – אין. וכדי להיראות מעודכנת באמת, אני חייבת משקפי ראייה מגניבים שיעידו על כך. וכמובן, אני חייבת לאזור אומץ – ולחזור להרכיב משקפיים.

 

מסגרת GOSSIP בשווי 1,275 ש"ח (637.5 ש"ח לאחר הנחה). מק"ט: 0894564

 

עכשיו נשאר למצוא את המקום הכי מקצועי, שגם ידע להתאים לי את סוג המשקפיים שבאמת מתאימים לי: לצורת הפנים, לסוג העיניים שלי, וכמובן ידעו לזהות מהו סוג העדשות שאני זקוקה לו – האם אני צריכה מספר גדול? קטן? מולטי פוקל? יש לי צילינדר? מי באמת מבין בכל זה?? אני חייבת אנשי מקצוע!

 

לא צריך להתאמץ יותר מדי כדי לבדוק ולראות שאופטיקה הלפרין מפרסמים בענק שהם הכי מקצועיים, הכי מעודכנים, ואיך לא – גם זולים (מוצר צריכה בסיסי וזה). אני חייבת להודות – הפרסומות שלהם די מצחיקות אותי, אז למה לא? יש להם גם איזה מאה אלף סניפים, ואחד ממש מתחת לבית. אז הלכתי.

 

מסגרת Marc Jacobs בשווי 1,450 ש"ח (725 ש"ח לאחר הנחה). מק"ט: 0896329

 

ואני הולכת לאיבוד. מבחר ענק של מסגרות, מכל הסוגים, כל המינים, כל הצבעים. אין לי מושג מה בכלל מתאים לי. למזלי הייתה שם דורין – בחורה מקסימה שלקחה כמשימה אישית להוציא אותי עם המשקפיים הכי מדליקים ושיקיים שיש. עכשיו מגיע השלב המפחיד באמת.

 

אני נכנסת לחדר האופטומטריסטית (ידעתם שיש להם כזה בכל סניף?!) שהציגה עצמה בשם נועה. בחורה לא צעירה אבל גם לא מבוגרת מדי. בדיוק מה שקיוויתי. היא מיד זיהתה את הפאניקה שאני שרויה בה והייתה די נהדרת וסובלנית עמי. ואז זה מתחיל: כן רואה.. לא רואה.. זה מטושטש לי.. זה מציק לי.. תחזירי שוב.. לא.. כן.. בדיוק! זהו זה, אל תזיזי כלום יותר! אני רואה מצוין! כך, לאחר כמעט חצי שעה מתישה למדי, יצאנו שתינו מחדר הבדיקות עייפות אך מרוצות (בעיקר אני כן?)

 

מסגרת Guess בשווי 1,250 ש"ח (625 ש"ח לאחר הנחה). מק"ט: 0897164

 

ואם עברתי את החלק הכי מפחיד – מגיע החלק הכי קשה: הציפייה. אני קיוויתי לצאת מהסניף עם משקפיים, או לפחות ככה זכרתי זאת. מסתבר שלוקח בסביבות 10 ימי עבודה להכין עדשות מותאמות אישית לכל לקוח (יותר מדי זמן לדעתי. איך אני אסתדר עכשיו אחרי שכבר הצלחתי לראות כמו בנאדם?!)

 

בואו לקבוע תור לבדיקת ראיה ללא עלות! לתיאום לחצו כאן

 

כעבור 10 ימים: אפשר לסכם!! המסגרת? קלה ואפנתית בטירוף! העדשות? דקות וקלות ולא גונבות לרגע את הפוקוס מהפנים שלי! המשקפיים פשוט נהדרים ואני מרגישה את זה גם ברחוב. אני לא מפסיקה לקבל מחמאות בעבודה, מהחברות והמשפחה – ואל תטעו – אני עכשיו יכולה להבדיל ביניהם באמת ;)

 

מסגרת Polar בשווי 888 ש"ח (444 ש"ח לאחר הנחה). מק"ט: 0896852

 

אני מנפנפת לשלום בביטחון, רואה את האנשים מבלי להרגיש אי נעימויות, קוראת את השילוט ממרחק סביר בנהיגה וזה אולי ישמע לכם מצחיק, אבל סופסוף אני רואה את הכיתוב על גבי ה-WAZE באייפון שלי

 

המסקנה? אי אפשר לתאר את תחושת ההקלה שאני חשה. אני יכולה רק להצטער על כל הזמן בו סבלתי מכאבי ראש, אימצתי את העיניים ובגדול? לא ראיתי את העולם כמו שצריך. אל תחכו לרגע – אם גם אתן סובלות מתופעות לוואי או צריכות משקפיים – אל תוותרו לעצמכן – לכו להיבדק!

 

צילומים: חני ריכטר

תגובות (0)
הוסף תגובה