בוטלה השתתפות מדענית בכנס בגלל שהיא בהריון

ד"ר סמנתה דקומבל, מדענית בריטית, הוזמנה להעביר הרצאה בכנס חוקרים בבריסל בחודש שעבר אולם למרות רצונה העז להשתתף בכנס, היא אולצה לוותר עליו. הסיבה: היא בחודש השביעי להריונה.

 

עוד באון לייף:

 

דקומבל היא מדענית שפנתה לעולם היזמות והקימה שתי חברות. המיזם הנוכחי שלה נקרא Fitness Genes, חברה המייצרת תכניות דיאטה ואימוני כושר המבוססים על הפרופיל הגנטי של הלקוח.

 

מתאמנת גם בהריון. סמנתה דקומבל

 

דקומבל הוזמנה לדבר ב-EURAXESS Voic, הוועידה השנייה למחקר שהתקיימה בבריסל אולם כשפנתה לנציבות האירופית כדי לארגו את הנסיעה

לנציבות האירופיות לארגן את הנסיעה, היא קיבלה תשובה שהכניסה אותה להלם.

 

"הייתי מאוד המומה וכועסת כשקיבלתי את המייל שדוחה את הזמנתי בגלל העובדה שמישהו חושב שזה בסדר להחליט עבורי, כי אני לא מספיק שפויה לקחת את ההחלטה הנכונה לגבי מה הכי טוב לבריאות שלי ושל התינוק שלי".  

 

אנחנו מצטערים אבל. המייל שקיבלה דקומבל

 

את המייל שדחה את הזמנתה בגלל ההיריון היא קראה חמש פעמים, מסרבת להאמין שהיא תאלץ לוותר על הכנס. לדבריה, כשניסתה לקבל קצת יותר מידע על הסיבות להחלטה, הם חזרו עם שלל תירוצים חלופיים. לאחר מכן עברו להתעלמות: 'אנו מודים לך מאוד על התעניינותך בכנס. החל מעכשיו, אנחנו לא נמשיך בהתקשרות עמך'.

 

היא פנתה לרשתות החברתיות כדי לפרוק את תסכולה וכך נוצר בטוויטר ההאשטאג '#7monthsawesome שמייצג מיני מחאה של נשים שמיהרו לגבות את דקומבל ולהוכיח שנשים לא חייבות להימנע מעבודה או מנסיעות, אם הן לא מעוניינות בכך.

 

 

עוד הוסיפה דקומבל: "זאת בחירה והאדם היחיד שצריך לקבל את ההחלטה הוא האישה בעצמה. אני לא מתכוונת לומר שכל הנשים היו עושות את ההחלטה שלי – להגיע לכנס ולדבר בו בחודש השביעי להריון. אני מכיר הרבה נשים שבשלב הזה כבר עייפות ומותשות מדי בשביל הנסיעות האלה. אני לא וזו זכותי".

 

מארגני הכנס טענו בתגובה שאין להם חלק בהחלטה לבטל את הזמנתה של דקומבל אלא שהם "מאמינים בתושייה של נשים בהריון, ומודעים לאתגרים העומדים בפניהן."

"אני מקווה שיהיו הזדמנויות נוספות לארח את ד"ר דקומבל כדוברת באירוע עתידי ומבטיחים כי בליין-אפ של הכנס הבא שלנו נפעל לייצוג נרחב של הרצאות של נשים" אמרה דוברת הכנס.

תגובות (0)
הוסף תגובה