פאנל הנשים היזמיות המצליחות בישראל

לעתים נראה כאילו גיוס הכסף הוא השלב המרכזי בהקמת סטרטאפ, אבל בפועל, הוא רק אחד משלבים ארוכים שעל יזמיות לעבור. ביחד עם פאנל היזמיות המצליחות של און לייף, הכוללות את הילה אוביל ברנר, מייסת "יזמיות", אילית גלר, מנכ"לית Traidair, עדי בירן, מנכ"לית Splacer, ואיריס שור, מנכ"לית Oribi, ניסינו לענות על כמה מהשאלות הבוערות שעל סדר היום של הסטראפיסטיות בישראל.

 

עוד באון לייף:

 

אוביל ברנר סבורה שנחישות היא אחת התכונות הכי חשובות, ושאין מקום להיעלב מהביקורות. "אפשר גם לא לקבל ביקורות שליליות", אומרת אוביל ברנר, "בין אם הם מקורבי משפחה או שכנות, כל פעם שאת שומעת שזה לא הולך לעבוד – פשוט לא לקבל." אילית גלר מוסיפה: "את יודעת שאת רוצה לעשות משהו, ויש דרך אחת, אבל יש גם דרך אחרת. יש הרבה דרכים, בסוף תמצאי את את הדרך הנכונה להגיע." גלר יודעת מקרוב שגם כשמקבלים 'לא' ממשקיע, צריך לקחת בחשבון שאולי באמת צריך לשנות משהו, ואפילו מוסיפה דוגמא מחיי המשפחה: "כשאת מתלבשת לצאת לפגישה, והילדים אומרים לך: "החולצה הזאת זוועה, תחליפי אותה", זה אותו דבר כמו לקבל ביקורת, כמו לקבל לא".

 

"ההצלחה הגדולה שלנו היא בדיוק ברגע שלא הצלחנו"

עדי בירן נזכרת: "במקרה של ליהי (גרסטנר, שותפתה של בירן) ושלי, אולי ההצלחה הראשונה שזכורה לי, זה בדיוק כשלא הצלחנו. בדיוק כשאף אחד לא רצה לתת לנו כסף, זה היה הרגע שאמרנו: "סבבה. אנחנו פשוט נרים עסק לבד."" איריס שור מספרת על הסטרטאפ הראשון שלה, ועל טיסה בלתי נשכחת: "היתה טיסה שבמהלכה ישבתי ליד מהנדס מבואינג. התחלתי לספר לו קצת מה אני עושה, והוא התחיל לספר שיש מוצר שאני חייבת להכיר. במשך חצי שעה ניסיתי להסביר לו שזה המוצר שלי".


"יש הרבה דרכים, בסוף תמצאי את הדרך הנכונה להצליח". מתוך הפאנל

 

מנחת הפאנל, אשרת קוטלר, ניסתה להבין מדוע יש כל כך מעט נשים סטרטאפיסטיות בארץ. אוביל ברנר: "אני חושבת שאין מספיק מודלים לחיקוי, ויש גם הרבה ביקורת מנשים כלפי נשים אחרות. יש תחושה שאם תהיי יותר קרייריסטית אולי תהיי אמא פחות טובה." גלר, לעומתה, מפנה אצבע מאשימה דווקא כלפי המדינה: "בכל מה שקשור לעזרה בבית זה פשוט סיוט. אין מה לעשות, הילדים בבית, ותמיד יש פגישות, ונסיעות, והסכמים. הילדים בבית ואנחנו דואגות להם". גלר, לעומתן, משאירה מקום לאופטימיות: "אני מרגישה שהעובדה שאני אישה אף פעם לא היה חסרון. תמיד קיבלתי המון תמיכה ממשקיעים, ומעובדים ומלקוחות. אף פעם לא הרגשתי לרגע שמתייחסים אלי פחות ברצינות. הרבה פעמים להפך, הרגשתי שזוכרים אותי, שדווקא רוצים לראות יותר נשים."

 

צפו בפאנל המלא מתוך ועידת אינטרנט ומובייל של און לייף:

תגובות (0)
הוסף תגובה