2015: הנשים שהכי הסעירו אותנו

דניאלה היינס: העזה להראות לנו איך לידה נראית באמת

בדניאלה היינס התאהבנו ממבט ראשון, לא בגלל חיוך גדול וכובש, עיניים בוהקות או גוף חטוב – להפך. בספטמבר השנה היא העלתה לרשת תמונה שלה, שלושה ימים בלבד לאחר הלידה. היינס נראית בתמונה עירומה, בוכייה ובאופן כללי מיואשת – בדיוק כפי שהרבה נשים נראות בימים שלאחר הלידה. לתמונה צירפה היינס טקסט שתיאר את המצב שלה ברגע שהתמונה צילמה, בו כתבה בין השאר: "הפטמות שלי היו סדוקות ומדממות, כמעט ולא יצא לי חלב, התינוק שלי נהייה ממש רעב, הייתי עצובה שיש אנשים שהורגים תינוקות בכוונה, לא ישנתי מאז שהתחילו הצירים, לא ידעתי איפה להניח את הציצים שלי, הווגינה שלי כאבה מזה שישבתי עליה כל זמן שהנקתי, די איבדתי את השפיות שלי". התמונה והכיתוב הצליחו לנגוע להרבה נשים בבטן הרכה – תרתי משמע-ובתגובה הן החלו לעלות גם כן את התמונה והסיפור שלהן.

 

 

 

רחלי רוטנר: סגרה חשבון עם ינון מגל

אפשר להגיד הרבה דברים על רחלי רוטנר, ומסתבר שגם על בן זוגה לא חסר – אבל זה לא באמת משנה את מה שקרה, או צריך להשפיע על מה שיקרה. לפני מספר שבועות העזה רוטנר לכתוב סטטוס בו תיארה איך מי שהיה בעבר הבוס שלה, ינון מגל, הטריד אותה מינית. בהמשך לסטטוס העזו נשים נוספות לדווח על הטרדות דומות, אבל עבור אלפי גולשים כל זה לא היה חשוב – רוטנר הפכה להיות עבורם חץ לביקורות ולהשמצות. רוטנר עמדה בכל אלו בגבורה, ולבסוף מגל התפטר מתפקידו כחבר כנסת. ככל הנראה יש עכשיו לא מעט אנשים שרוטנר היא לא האישה האהודה עליהם בלשון המעטה, אבל מולם יש אלפי נשים, ואנשים, שרוצים להודות לה על האומץ.

 

 

 

טס הולידיי: הדוגמנית השמנה בעולם

אין ספק שב-2015 זכינו סוף סוף לראות יותר דוגמניות פלאס סייז, בין אלו קלמנטיין דיסו, סבינה קרלסון קנדיס, אשלי גרהאםואפילו ריי שגב שלנו. כולן יפות, כולן מוכשרות וכולן פורצות דרך, אבל אין ספק שאחת הבולטות שבהן היא טס הולידיי, שבמידה 52 ובגובה שנמוך מ-1.70 מטר הפכה להיות הלהיט הכי חם של עולם האופנה. כבר כמה זמן שהולידיי היא פופולרית ברשת, עם עשרות אלפי עוקבים, אבל השנה היא קיבלה חוזה בסוכנות נחשבת, חוזים לחברות אופנה ואפילו השיקה ליין בגדים משלה. "זה עדיין לא מרגיש לי כמו משהו שקורה לי", אמרה הולידיי על מה שעבר עליה בחודשים האחרונים, "בכל פעם שקורה משהו גדול בקריירה שלה, זו ממש חוויה חוץ גופי".

 

 

 

מאי פלג: הזכירה את המעמד האמיתי של טרנסג'נדרים

כולם דיברו על כך ש-2015 היתה שנה טובה לקהילה הטרנסג'נדרית, עם היוולדותה של קייטלין ג'נר והצלחת הסדרה "טרנספרנט". אבל אל תטעו, לצד אלו שמענו שוב ושוב על צעירים וצעירות טרנסג'נדרים שלא יכלו יותר לשאת את הסבל שהם חווים יום יום והחליטו לשים קץ לחיים. אחת מהם היא מאי פלג, יו"ר ארגון הבית הפתוח ופעילה מוכרת למען זכויות הקהילה, שהתאבדה בנובמבר האחרון. מי שהכיר את פלג ידע לספר שהכתובת היתה על הקיר, אך כמובן שזה לא מפחית מהכאב. למרבה הצער הטרגדיה גם לא הסתיימה שם, אלא המשיכה במשפט שבמהלכו ביקשה אימה של פלג לקבור אותה ולא לשרוף את גופתה, כפי שביקשה המנוחה. לפחות בסיבוב הזה, פלג ניצחה. המוות הנוראי של פלג הזכיר שעם כל בכבוד הגלאם שג'נרית מפזרת, בסופו של דבר מרבית הטרנסג'נרים לא זוכים ליחס אוהד מהחברה ומהמשפחה, ועדיין נאלצים להתמודד עם דעות קדומות וקשיים בלתי נסבלים.   

 

 

רנה קמפבל: הבודי בילדרית שלימדה אותנו מה זה אנורקסיה הפוכה

באוקטובר האחרון נתקלנו בסיפור של רנה קמפבל ונדהמנו. עד עכשיו שמענו על אנורקסיה כמחלה שבין השאר גורמת לנשים לחשוב שהן שמנות יותר מכפי שהן. המקרה של קמפבל, לעומת זאת, הוא לגמרי הפוך. כמי שעוסקת בפיתוח גוף, היא הקדישה את השנים האחרונות בעיקר לאימונים ולאכילת תוספים וחלבונים. השגרה הנוקשה גרמה לה למספר בעיות בריאותיות חמורות, אך למרות זאת היא מסרבת לוותר עליה משום שהשרירים הרבים גורמים לה לתחושת ביטחון והיא מפחדת לוותר עליהם.

 

תגובות (0)
הוסף תגובה