למרות המחאות: סולקה מחנות משום שהיניקה

כמעט כל אישה שילדה מכירה את הסיטואציה הזו: את בחופשת לידה, משוטטת בקניון בבוקר, נכנסת לחנות למדוד בגד או נעל ופתאום התינוק חייב – אבל חייב – לינוק. מכיוון שהסיטואציה כל כך מוכרת, לרובנו זה גם נראה טבעי למצוא את הכיסא הפנוי הראשון, לחלוץ את מה שצריך לחלוץ, להסתיר את מה שאנחנו מעוניינות להסתיר ולהיניק. אבל מסתבר שגם היום, למרות כל המחאות שהיו בשנים האחרונות, יש עדיין כאלו שרואים את זה בעין לא יפה ואפילו מתנגדים לכך בפועל.

 

עוד באון לייף: 

 

כך גם היה במקרה של רחלי מיטב, שהסתובבה אתמול (שני) יחד עם תינוקה בן השלושה חודשים וחברתה בת שבע ביק שטרן בקניון פתח תקווה. השתיים נכנסו לסניף של נעלי TO GO, ומיד התינוק התחיל לבכות. וכך, בעוד ביק שטרן חיפשה נעליים, מיטב התיישבה על אחד הכיסאות שבחנות, שלפה סינר והתכוננה להיניק.

 

עד כאן הסיטואציה נשמעת מוכרת להפליא, נכון? אלא שאז חלה תפנית מפתיעה. "פתאום ניגשה אלינו המוכרת ובקשה שנצא כי אסור להיניק בחנות", מספרת ביק שטרן. "ניסינו להבין מה הבעיה אבל היא אמרה שיש שם מצלמות ואסור להן לאפשר הנקה בחנות. אמרנו לה שזה לא בסדר ויצאנו".

 

כמובן שהשתיים יצאו אבל לא שתקו והן החליטו לעלות את התמונה של מיטב מיניקה בחנות לרשתות החברתיות, כדי להוכיח עד כמה ההנקה היתה יכולה להיות תמימה, טבעית ובעיקר לא פוגענית.   

 

 

אבל כמובן שמחאת ההנקה בפומבי לא מתרחשת רק אצלנו. רבקה דונר, למשל, ניצלה את עמדת סנטה קלאוס שיש עכשיו בקניונים ברחבי ארצות הברית וקנדה על מנת להביע את עמדתה בנושא. האמא בת 40 הגיעה לקניון שממוקם בסמוך למפלי הניאגרה, התיישבה ליד סנטה כמו אחרונת הילדות שמבקשת מתנה לחג, והיניקה את בנה ממש ליד סנטה קשישא.

 

דונר סיפרה ל-City News כי בהתחלה היא חשבה לעשות את זה רק בתור בדיחה, אבל אז החליטה להעלות את התמונה לפייסבוק על מנת לעורר מודעות לחשיבות של הנקה בפומבי. "הנקה היא עדיין נושא כל כך רגיש וזה לא צריך להיות ככה. אני חושבת שאנשים כבר צריכים להבין שזה פשוט דבר בריא".

 

כמובן שהתמונה גררה אחריה גם לא מעט תגובות זועמות, אבל אלו לא מערערות את עמדתה של דונר ובצדק. "אמהות יודעות טוב מאוד שתינוקות צריכים לאכול כל שעתיים בערך".

 

 

התמונה של דונר מתווספת לתמונה נוספת שהפכה להיות ויראלית רק לפני כמה שבועות ועסקה באותו הנושא. אשלי קידל, שהיניקה את בנה במסעדה, העלתה אותה אחרי שלדבריה הבעלים ביישו אותה ליד כולם ודרשו ממנה להפסיק. "שדיים נועדו בראש ובראשונה כדי לשמור על החיים של תינוקות", כתבה בפוסט שכבר עשה קרוב לחצי מיליון לייקים. "אין שום דבר מוזר בזה ואין הבדל בין להיניק את התינוק שלי באמצעות החזה לבין זה שאתם מאכילים את עצמכם עם כף".

 

 

לא יודעת אם כולם יסכימו עם הגישה של קידל, אבל אין ספק שהגיע זמן לכבד את הצורך הטבעי הזה ולזכור שיש רגעים שבהם אישה פשוט צריכה לעשות מה שאישה צריכה לעשות.  

 

עד למועד פרסום הכתבה לא ניתן היה להשיג את תגובת הנהלת נעלי TO GO.       

תגובות (0)
הוסף תגובה