4 דברים שכולנו חייבים להפסיק להתבייש בהם

הרבה חוויות גורמות לאי נוחות בבטן, אבל יש קומץ שכולנו בוודאי מכירים היטב. כל המבוכות הללו קשורות בגוף האדם וגורמות לנו להרגיש פגיעים ושיפוטיים בו זמנית.

אם אתם מחליטים לעשות משהו אחד עבור עצמכם בשנת 2016 הנה הוא: סרבו להרגיש רע עם עצמכם והפסיקו להשתמש בסטיגמות שמשפילות אנשים אחרים.  

חשבו לפני שאתם מתנגדים בתוקף לדברים הבאים, ושאלו את עצמך למה מלכתחילה יש לכם את הצורך להדוף אותם.

 

עוד באון לייף:

 

1. הנקה

חלב אם הוא נוזל גוף טבעי ומזין. לא נוח לנו איתו כי הוא מיוצר בשדיים של אישה, שהחברה מקשרת אוטומטית לפנטזיות מיניות. עבור אישה שההנקה חדשה לה, השינוי הפיזי של להפוך פתאום למקור מזון עשוי גם הוא להיות צורם במיוחד.

 

אבל הנקה היא בדיוק ההפך ממקור לבושה – היא מקיימת חיים. אז אם אתם רואים אישה מניקה בציבור והאינסטינקט הראשון שלכם הוא להתעקש שהיא תסתיר את עצמה, אל תתפלאו שהיא פיתחה בושה לגבי הנקה. אם קשה לכם עם הנושא, היכנסו לאינטרנט וצפו בתמונות של נשים מניקות שוב ושוב. למדו את העיניים לראות בתמונות הללו נוף טבעי שלא מצריך תגובה מיוחדת.

 

 

2. עירום

הגוף העירום הוא בכל מקום, אבל לרובנו קשה מאוד להיות עירומים. הסטנדרטי לשלמות מקשה עלינו לקבל דברים כמו קמטים, סימני מתיחה, כתמים, צלקות וקפלי שומן. הציפיות הבלתי אפשריות שלנו מעירום, משקפות את מה שאנו רואים בפרסומות ובכלי התקשורת בהם הגוף האנושי זוכה פעמים רבות למקצה שיפורים באמצעות פוטושופ.

 

בחיים האמתיים אין פוטושופ והגוף שמסתתר מתחת לבגדים איננו מושלם אבל הוא שלנו, עם כל "הפגמים" שלו. אין שום סיבה בעולם לבייש אדם אחר בגלל גופו העירום ולא משנה מה משקלו/גובהו/צבעו וכמה צלקות הוא נושא עמו. בפעם הבאה שאתם מתפשטים מול המראה, אל תתביישו לתת לעצמכם פידבק חיובי. בפעם הבאה שמישהו אחר מתפשט מולכם, פרגנו לו עם איזו מחמאה על חלק בגופו שמצא חן בעיניכם. למה לא, בעצם?

 

 

3. וסת

נשים מדממות אחת לחודש וזה חלק ממה שהופך את הדבר הזה שנקרא חיים לאפשרי. למרבה הצער, החיוניות הזו איכשהו נעלמה והפכה למשהו מלוכלך ואת הנשים עצמן לטמאות. גרוע מכך, את הקלישאה שנשים הן חסרות היגיון והיסטריות בזמן מחזור עדיין קיימת.

 

אבל תחשבו על זה ככה: מחזור מסמל כוח ייחודי. לימדו את עצמכם על המחזור החודשי של נשים, וחישבו על מה זה אומר להיות במחזור בתרבויות אחרות ברחבי העולם ועשו עם זה משהו, כמו ליצור תכשיטים או לרוץ במרתון בלי טמפון, כדי לסייע להדוף את הבושה סביב דם הווסת.  

 

 

4. שיער גוף

החל מהגבות וכלה בבהונות, אנחנו סבלניים לעתים רחוקות מאוד לשיער גוף "מיותר". שיער הגוף מאתגר את עולם המושגים שלנו לגבי גבריות, נשיות וניקיון. אבל יש לא מעט נשים וגברים שעייפים לגמרי משגרת הטיפוח המעיקה הזו.

 

יותר ויותר גברים מתחילים להרגיש בנוח עם הזקן שלהם ונשים מפורסמות כמו מדונה ומיילי סיירוס מתהדרות בשיער בית השחי שלהן. אז תורידו את כל שיערות גופכם או את חלקו או אף לא אחת מהן- כל דבר שתבחרו לעשות עם שיער הגוף הוא לגיטימי לגמרי. זה לא "מלוכלך" או "לא אסתטי" או "מגעיל" או "לא נשי" ואין שום סיבה בעולם להתבייש במשהו שהגוף שלכם מייצר בטבעיות ובוודאי לא לבייש אדם אחר על הבחירה שלא להסיר את הדבר הזה. 

 

תגובות (0)
הוסף תגובה