מכות, אונס והשפלה: צעיר משתף בזוגיות האלימה שעבר

אנחנו רגילים לחשוב שקיילי ג'נר מתעסקת רק באיפור ובתמונות לאיסטגרם, אבל מסתבר שלפעמים היא יודעת לנצל את הפרסום שלה גם למטרות טובות. ג'נר הצעירה השיקה לאחרונה את הקמפיין IAmMoreThan# שיוצא נגד בריונות. כחלק מהיוזמה, היא גם ניצלה את מיליוני העוקבים שלה כדי להציף נושא שבדרך כלל לא מדברים עליו, בעצם שניים שמשולבים זה בזה: אלימות בקרב בני זוג מאותו מין, ואלימות כלפי גברים.

 

עוד באון לייף: 

 

ג'נר הציפה ברשתות החברתיות שלה סטטוס שהעלה אחד מהמעריצים שלה מאוסטרליה, בו הוא שיתף את מסכת ההתעללות שעבר ממי שהיה בן זוגו. לתשומת ליבכם, מדובר בפרטים לא קלים בכלל לקריאה.

 

"הייתי עם האקס שלי במשך למעלה משנה ובהתחלה הלך טוב", כתב מתאו בולוגנה. "אבל אז הוא הפך להיות מכור כבד לקריסטל מת'. מאותו רגע דברים התחילו להתדרדר להתעללות ואלימות. ואני התחלתי לשקר לחברים שלי שניתקתי איתו את הקשר בגלל שהם ידעו שהוא מתעלל בי".

 

בולוגנה מספר כי הוא נהג להסתיר את החבלות עם מייקאפ, אבל בכל זאת הוא נשאר בקשר משום שהוא האמין שהוא יוכל לעזור לבן זוג לצאת מזה.

 

 "ערב אחד יצאנו למסיבה והוא סימם אותי. התעוררתי ומצאתי את עצמי קשור למיטה, ואז נאנסתי על ידו ועל ידי שבעה גברים נוספים בזה אחר זה". האלימות הנוראית לא נפסקה שם, וגם לאחר התקרית הזו היתה פעם נוספת בה בולוגנה הוכה ונאנס על ידי בן זוגו לשעבר. ולאורך כל הזמן הזה, בולוגנה מספר שבן זוגו גרם לו להאמין שהוא זה שמביא את זה על עצמו. "הוא גרם לי להאמין שההתעללות הזו מגיעה לי ושאני צריך לסבול אותה".   

 

רק אחרי בערך שנה סיפר בולוגנה על ההתעללות שעבר להורים שלו, "ולחברים שלי סיפרתי שהצלחתי להעיף אותו ממני, כי זה מה שרציתי להאמין שעשיתי", הוא כתב, "למרות שאף אחד לא צריך להתבייש בכך שהוא קורבן לאלימות בתוך הבית ולאונס. זו אף פעם לא אשמתך ואתה תמיד צריך לדבר ואז גם העזרה תגיע".

 

 

כמו שאתם רואים, ובניגוד למה שאנחנו חושבים, לא רק נשים סובלות מאלימות והתעללות מצד בני הזוג שלהן. על פי המרכז לטיפול והתמודדות עם מחלות האמריקאי, אחד מכל 71 גברים בארה"ב היה או יהיה קורבן לאונס או לניסיון לאונס. מחקרים אחרים מעידים על מספרים אפילו גבוהים יותר – אחד מכל 33 גברים. המחקרים גם מעידים שמספר הגברים שסובלים מהתעללות גבוה יותר בקרב אלו שנמצאים בקשרים עם בני אותו המין. עם זאת, המודעות לכך עדיין מאוד נמוכה, כך שכל אחד שמשתף את הסיפור שלו, וכמובן שכל אחד עם מספר עוקבים גדול שמעביר את הסיפור הלאה, מעודדים אנשים שנמצאים בסיטואציה הזו להפסיק לפחד ולהתבייש ולפנות לעזרה. 

תגובות (0)
הוסף תגובה