קצין, ג'נטלמן וילד רע: סוד הקסם של הנסיך הארי

הרבה לפני שהגיעו הנסיכים ג'ורג' ושארלוט, בלוטות הרוק של רווקות הממלכה הבריטית עבדו אובר ט­יים בייצור ריר בתקווה לאחד אותו עם DNA  מלכותי אחר – זה של הנסיך הרווק הנחשק ביותר בממלכה – הנסיך הארי.

קצין וג'נטלמן במסמכי הממלכה הרשמיים, שילוב של צ'ארלי שין וג'סטין ביבר במסמכי ממלכת הפפראצי – יורש העצר הג'ינג'י הלוהט הוא פנטזיית הבאד בוי האולטימטיבית של רווקות הממלכה כבר שנים. הוא מטיס מסוקים, דוהר על סוסים ועושה אנג'לינה ג'ולי בארגוני צדקה ביום, ובלילות הופך לנער מסיבות הולל, שיכור צוהל ורווק עם תכשיטי מלוכה.

בזמן שסבתא שלו שולטת על הממלכה כבר עשורים ומנסה להיזכר איך מחייכים, אבא שלו מחכה שאמו המלכה תזרוק לו כמה פירורי כתר ואחיו הבכור עסוק בעיקר בקו השיער הנסוג שלו ובייצור צאצאים מלכותיים, הארי הוא בן המלוכה היחיד שמצליח להניף את דגל הממלכה לראש התורן ולספק עניין אמיתי. בניגוד לתדמית האפורה של ממלכת התה, דווקא כתום הוא הצבע השולט בחדר חדרים והרבה ממנו.

תמונה: Shutterstock

31 שנים עברו מאז נולד יורש העצר הג'ינג'י הנרי צ'ארלס אלברט דיוויד וינדזור (כן, שמו בתעודת הלידה הוא אכן הנרי ולא הארי שהוא כינוי חיבה שנתנו לו הוריו ודבק), בן שני לדיאנה וצ'ארלס (אם כי יש המתעקשים עד היום כי הארי הוא בנו של ג'יימס יואיט, קצין בריטי עימו ניהלה דיאנה רומן), אך לעיתים נדמה כי הילד מסרב להתבגר ומתעקש להמשיך במרד הנעורים.

בניגוד לאחיו הבכור ויליאם, שהתנהג כאריסטוקרט בן 200 פחות או יותר מהיום שנולד (מתוקף היותו השני בתור לכתר המלכות אחרי אביו צ'ארלס), הארי תמיד נחשב לפרוע מבין השניים.לאחר שאיבד את אימו בשנת 1997 בהיותו בן 12 בלבד, הפכה התנהגותו משובבה למשולחת רסן – הוא סבל מנדודי שינה, הדרדר בלימודים והפגין מצוקה רגשית קשה.

בעוד שסבתו הייתה עסוקה בעיקר בנפנוף ידיים ובטיולים עם הכלבים, ואביו טיפח את אהבתו לפילגשו משכבר הימים קמילה, הארי נותר נטול יד מכוונת ומרסנת אמיתית והפך להיות הגרסה הבריטית של לינדזי לוהאן – הוא שתה, עישן חשיש ובילה במסיבות פרועות שכללו הרבה בחורות, מעט בגדים, ויותר מדי מצלמות פפראצי ששמחו לתעד את המהפך של יורש העצר מהנסיך הקטן להארי המזוהם.

עם האמא, דיאנה המנוחה

עם סיום לימודיו התיכוניים, קיוו בממלכה הבריטית כי הארי ייקח עצמו בשתי ידיים ויתגייס לצבא בדומה לאחיו, אך כמו תמיד בחייו להארי היו תוכניות אחרות, והוא העדיף לארוז את פקלאותיו כאחרון המוצ'ילרים ולפני כן לבלות שנה שלמה בטיולים באוסטרליה, אפריקה וארגנטינה.

משוחרר מן הלחץ לשאת אישה שבסופו של יום תהפוך למלכת אנגליה, הארי לא היסס להתערבב גם בפני מי שבעורקיה זרם בעיקר אלכוהול ופחות דם כחול. אקסיות בולטות ברזומה הרומנטי שלו כוללות את נערת המסיבות הפרועה צ'לסי דייבי (עימה תחזק מערכת יחסים מתוקשרת קרוב לשש שנים) וקרסידה בונאס. עם שתיהן היו שמועות על חתונה, ושתיהן בסופו של דבר מצאו עצמן נטולות כתר ונסיך.

ב-2005 הצליח להגיע לנקודת שפל בהתנהגותו הפרועה, כשתועד על ידי הפפראצי מגיע למסיבה לבוש במדי נאצי ומצדיע במועל יד. הוא ספג קיתונות של ביקורות זועמות מבית ומחוץ ונאלץ להתנצל. "אני מצטער אם פגעתי או גרמתי למבוכה. זו הייתה בחירה אומללה של תחפושת", נכתב בהצהרה רשמית שהופצה לתקשורת. אך זה לא נגמר כאן.

לאורך אותה השנה, מצא עצמו מעורב גם בלא מעט תקריות עם צלמי הפפראצי שכללו גידופים ומילים שבוודאי הצליחו לגרום אפילו לשרירים הקפואים בפניה של סבתו המלכה להתעוות.


כל המשפוחה עם הפנים לעתיד. תמונה: רויטרס

משהבינו בבית המלוכה הבריטי כי התנהגותו של הארי פוגעת במונרכיה כולה, הוחלט לאלף את הסורר בדרך המלך – שליחתו לצבא הבריטי. הארי התגייס ליחידה קרבית, עבר הכשרה כטייס קרב ואף שירת באפגניסטן. למרות שהיה נדמה שהנסיך סוף סוף התבגר ולמד לשלוט על יצריו, הוא שוב מצא את עצמו מעורב בשערורייה גזענית כשכינה חבר פקיסטני ליחידתו "הפאקי הקטן" ( כינוי גנאי המזכיר את המילה יהודון), ונשלח על ידי מפקדיו לקורס ברגישות.

ב-2012, הארי עשה מעשה ג'סטין ביבר, וחשף בפני העולם כולו את תפארת תכשיטי המלוכה הפרטיים שלו, כשתועד שיכור ועירום במסיבה בלאס ווגאס מוקף בנערות הוללות. התמונות דלפו במהרה לכל כלי תקשורת אפשרי, והעולם כולו סער.

דווקא התקרית הזו, במפתיע, הייתה ההשכמה שהארי היה זקוק לה כדי להבין שהגיעה העת להתבגר. למרות שגם קודם היה פעיל מאד בצדקות, הוא החל להפוך את הפעילות ההומניטרית שלו לציבורית הרבה יותר. בין השאר הוא ערך מסע לאנטרקטיקה לגיוס כספים למען חיילים פצועים, פעילות למען העלאת המודעות לאיידס ונתרם למלחמה בצייד פילים בלתי חוקי. הוא אף נטל חלק כנציג רשמי מטעם בית המלוכה באירועים רשמיים, דוגמת טקס הנעילה של האולימפיאדה.

עם הגברת אובמה. תמונה: רויטרס

בביקור שקיים לאחרונה באפריקה, במסגרתו חנך בית חולים לילדים, הארי הצליח לגרום לנוכחים במקום לדמוע מהתרגשות, כשסיפר איך מותה של אימו מאפשר לו להזדהות עם היתומים במקום."ידעתי שתמיד יישאר לי בלב חור עצום שאי אפשר יהיה למלא. למרות שהילדים פה צעירים ממני והמצב שלהם מאתגר הרבה יותר מזה שלי, אנחנו עדיין חולקים את התחושה של איבוד אדם קרוב שנלקח מאיתנו בטרם עת", שיתף.

בביקור בבית חולים המטפל בחולי איידס בלונדון, שאימו נהגה לפקוד רבות בחייה, הארי סיפר עד כמה העבודה של אימו תרמה לניפוץ הסטיגמות נגד המחלה והעלאת המודעות. "העבודה מאחורי הקלעים חשובה לא פחות מזו הנעשית לעיני המצלמות", סיפר, "וזה משהו שאמא שלי עשתה המון. זה הזמן שבאמת לומדים בו. לומדים להכיר את האמת של אנשים".

התמונה שבחר הארי לברכת הכריסמס הרשמית, יחד עם חייל ויתיק מהצבא הבריטי. תמונה: רויטרס

והארי, כך נראה, לא מסתפק בלהפוך למבוגר אחראי יותר רק בכל הקשור לחייו הציבוריים, אלא גם בכל הקשור לעניינים שבחדרי חדרים. הוא מינן את יציאותיו הליליות ובילויו הפרועים, בילה זמן איכות עם משפחתו, ואפילו שדרג את טעמו הרומנטי עם שמועות על רומן עם שחקנית "הארי פוטר" האהובה על נתיני הממלכה אמה ווטסון, ושמועות עיקשות על רומן עם פיפה מידלטון, אחותה של קייט, גיסתו.

אולי זו הגנטיקה המשפחתית שהחלה להכות בפדחתו ומייצרת לו קרחות קטנות, אולי האחיינים הקטנים שגורמים לליבידו המלכותי שלו לזעוק "היי, גם אני רוצה" ואולי הילד הפנימי שבו הבין סוף סוף שהגיע הזמן להפוך למבוגר אחראי, אך נראה שהארי מנסה הפעם להישאר על דרך המלך, גם אם זו נטולת כתר רשמי.