מה באמת קורה ליחסי המין שלכם אחרי הלידות

כולנו גדלנו על המיתוס שילדים הורגים את יחסי המין, ולכל מי שעוד לא הביא ילדים יש את הדימוי של אישה טרוטת עיניים ששוב דוחה את בעלה המעוניין בתירוצים כאלו או אחרים. אבל על פי המחקרים האחרונים, המציאות היא דווקא די רחוקה ממה שהראו לנו עד כה בסרטים – ולשם שינוי, היא הרבה פחות גרועה.

 

עוד באון לייף: 

 

מחקר וסקר  שיצאו לאחרונה בנושא, גילו כמה עובדות מעניינות: הראשון ביניהם הוא מחקרו של ד"ר לי גטלר מאוניברסיטת נוטרדאם באינדיאנה, ארה"ב. על פי הבדיקות שהוא ערך על 400 גברים, נמצא שלידה משפיעה הורמונלית לא רק על אמהות, אלא גם על אבות, וככל שהם יותר מעורבים בטיפול בזעאטוטים, כך רמת הטסטוסטרון שלהם יכולה לרדת, אפילו בכ-30 ומעלה אחוז מרמתה הרגילה.

 

לגברים עם רמות נמוכות יותר של טסטוסטרון יש סיכוי טוב יותר להיות פחות אגרסיביים ויותר אכפתיים, ולעומתם – כך על פי המחקר – גברים עם רמות טסטוסטרון גבוהות יותר מרגישים פחות את הצורך להגיב לבכי של תינוק. מלבד לכך, לרמת הטסטוסטרון יש השפעה גם על החשק המיני, מה שאומר שלא רק נשים שזה עתה ילדו יהיו פחות מעוניינות בסקס (בכל זאת העייפות וההורמונים) אלא גם הגברים שלצידן.   

 

 

המסקנה המתבקשת מהמחקר היא שנכון, ילדים אכן מפחיתים את החשק המיני, אבל לפחות זה קורה אצל שני הצדדים באופן הדדי, בהנחה כמובן ששני ההורים שותפים בטיפול בילדים. אם זה לא מצליח לנחם אתכם, אז כדאי לכם לקרוא את תוצאות הסקר הזה, שערכה קהילת היוטיוב Channel Mum.

 

על פי 1,118 המשפחות שהשתתפו בסקר, אכן יש ירידה בכמות הסקס לאחר הלידה, אך עם זאת יש עליה באיכות שלו. 57 אחוז מהנשאלים ענו שיחסי המין שלהם השתפרו מאז הלידה ו-94 אחוז דיווחו שהם "מסופקים מחיי המין שלהם". 45 אחוז מהנשאלים גם סיפרו שהילדים גרמו להם להרגיש יותר קרובים אחד לשניה, מה שגם כן משפיע לטובה גם על הסקס.

 

עוד חדשות טובות מהסקר הזה: שני שליש מהגברים דיווחו שהם אוהבים את הגוף של בנות זוגם לאחר הלידה אפילו יותר. אחרי הכל, היא עכשיו זו שהביאה לעולם – ובהרבה קושי, סבל וגבורה – את ילדיהם המשותפים. וכנראה שאפילו הם יכולים להעריך את זה בסופו של דבר.    

תגובות (0)
הוסף תגובה