הבחור שגאה בעודפי העור שלו

לא חסרים כתבות, סרטונים, תוכניות וסטטוסים שמספרים על הקושי שבתהליך הרזיה. לרוב האנשים המככבים בהם מתארים את הקשיים שהיו להם בחיים לפני תחילת התהליך ואת האתגרים שהופיעו במהלכו, ותמיד תמיד הם מסיימים בתמונת ה"אחרי" – הגוף החדש, החטוב, הרזה, לעיתים הבריא יותר. לתמונה הזו הם מלווים גם ביטויים כמו "הרבה יותר ביטחון" או "אומץ לעשות דברים שעד עכשיו לא העזתי" וכדומה. ולצד כל אלו, רק מעטים מדברים גם על ההשלכות הפחות פוטוגניות שיש לדיאטה, כל שכן מעזים להראות אותן.

 

עוד באון לייף: 

כוכבת הרשת שלא מאמינה בריטושים או בדיאטות

חזה גדול: אתם סוגדים לו, אני שונאת אותו

פיתוח גוף: המחיר שלא מדברים עליו

 

במשך השנה וחצי האחרונות, ג'ון דיויד גלאוד תיעד את מסע ההרזיה שלו בערוץ היוטיוב ObesetoBeast ובחשבון האינסטגרם שלו. אבל התהילה הגדולה שלו, כולל ראיון בתוכנית האירוח של אלן דג'נרס, הגיעה אליו רק אחרי שהוריד למעלה מ-70 קילו ממשקלו. אז הוא שחרר לאוויר העולם הווירטואלי את הסרטון My Biggest Insecurity: Loose Skin, בו הוא הציג את אחת הבעיות הכי פחות מדוברות: העור העודף.

 

 

גלאוד הראה בסרטון את עודפי העור שיש לו באזורי הידיים, הבטן והרגליים, והודה שזה הדבר היחידי שעדיין מפריע לביטחון העצמי שלו. אם זאת, הוא לא מתכוון שהמצב יישאר ככה, ולכן הוא מתחיל לקבל את עצמו כפי שהוא. גלאוד גם קרא לאנשים אחרים לעשות כמוהו, ובין השאר אמר "אתה אף פעם לא צריך לתת לעור עודף, או לכל דבר אחר, לעצור אותך מללכת אחרי החלום שלך, והחלום שלי זה להיות שמח בעור שלי – ואני שמח".

 

כחצי שנה לאחר אותו הסרטון, שזכה לשמונה וחצי מיליון צפיות, שחרר גלאוד סרטון נוסף, בו הוא מראה כיצד מצב העור שלו השתפר עם הזמן הודות לאימוני הכושר, וכן מסביר לכל התוהים מדוע אין לו שום כוונה לעבור ניתוח להסרת עודפי העור.

 

גלאוד מספר כי השיקול הראשוני שלו שלא לעבור את הניתוח היה כלכלי – ניתוח שכזה הוא עסק מאוד מסובך ויקר (בסביבות ה-30 אלף דולר) ובנוסף הוא דורש שבועות ואפילו חודשים של החלמה, מה שהיה מונע ממנו לעבוד למשך תקופה ארוכה. לאחר שהסרטון יצא, הוא קיבל מספר פניות מאנשים שהציעו לממן עבורו את הניתוח, אבל הוא עדיין סרב. גלאוד הזכיר להם שבסוף הסרטון הקודם הוא הצהיר שכרגע הוא מרגיש טוב עם הגוף שלו "והתכוונתי לזה ממעמקי ליבי. כשאמרתי את זה בסרטון, זו היתה הפעם הראשונה שאמרתי את זה ולא שיקרתי – באמת התכוונתי לזה…אני לא מרגיש שהעור העודף עוצר אותי, אפילו לא קצת. זה משהו שהרווחתי ואני לא מתבייש בו יותר".

 

 

גלאוד מציין שאמנם יש אנשים שסובלים מבעיות בריאותיות בגלל התופעה, אבל אצלו זה לא המקרה, ולכן מדובר בהליך אסתטי לחלוטין. "המטרה שלי כרגע בחיים זה להראות לאנשים שאתה יכול להיות נוח בעור שלך, ואיך אני יכול באמת להתכוון לזה אם ברגע שמישהו מציע לי כסף לניתוח אני מסיר את הדבר שלימד אותי את השיעור הזה?". גלאוד אומר שיש אנשים שצפו בסרטון והאמינו לו ושלהם לעולם לא יהיה כסף לעבור את הניתוח, לכן הוא מרגיש שיש לו אחריות כלפיהם. "אם אתם הייתם עושים סרטון שהיה מקבל מיליוני צפיות ושבו הייתם מדברים על כמה שנוח לכם עם הגוף שלכם, ואז מישהו היה מציע לכם כסף לעבור את הניתוח, האם הייתם עוברים אותו?", הוא שואל.

 

באופן אירוני, גלאוד הפך למודל מעורר השראה לא בגלל הדיאטה שלו, אלא דווקא ברגע שבו הוא התחיל לקבל את עצמו עם הפגמים. וכנראה שלצד הטיפים שהוא העניק בסרטונים שלו בנושאי כושר ותזונה, זה השיעור הגדול ביותר שכולנו יכולים ללמוד ממנו.     

  

תגובות (0)
הוסף תגובה