כריסטינה פימנובה היא ממש לא הילדה הכי יפה בעולם

עבור רובנו גיל 10 היה פחות או יותר הגיל בו התחילה המודעות העצמית המוגזמת והמעצבנת. גם עוד לפני עידן הסלפי והאינסטגרם, ידענו יפה מאוד להרגיש לא מרוצות עם איך שאנחנו נראות, ולייחל בכל לילה לקום בבוקר עם שיער יותר חלק, אף יותר קטן ועור יותר בהיר. הביקורת העצמית המסרסת הזו בדרך כלל המתמעטה עם הגיל, אבל עם זאת היא אחד מהגורמים שעזרו לעצב את האישיות שלנו. אז עכשיו תתארו לעצמכן מה היה קורה לו הייתן שומעות כל השנים הללו שאתן הילדות הכי יפות בעולם – האם זה היה גורם לכן להיות מאושרות יותר? בעלות ביטחון עצמי גדול יותר? נשים טובות יותר?

עוד באון לייף: 

לשמחתנו או שלא, כנראה שכבר לעולם לא נדע איך זה להיות הילדה הכי יפה בעולם, אבל עבור כריסטינה פימנובה זו המציאות שבה היא חייה מרבית שנותיה. מגיל שלוש היא מכונה "הילדה היפה בעולם" ובהתאם למעמד היא מדגמנת ואוחזת בחשבון אינסטגרם פעיל בעל מיליוני עוקבים מכל רחבי העולם. כעת, בגיל המופלג 10, היא עזבה את ביתה שבמוסקבה ועברה עם משפחתה לקליפורניה, שם כבר הצליחה להתברג בסוכנות דוגמנות גדולה ולעבוד עם מותגים כמו ארמני ודולצ'ה וגבאנה.

אפשר לדבר שעות על ההשלכות שיש לכינוי "הילדה היפה בעולם" על ילדה בת 10 ועל הלחץ שבוודאי יש עליה להישאר עם הטייטל הזה מבלי שאף ילדה אחרת תגזול אותו ממנה. אפשר גם לדבר על מה יקרה עוד כמה שנים, האם שמה יתחלף ל"נערה הכי יפה בעולם" ואז "לאישה הכי יפה בעולם", או שלנצח ינסו לשמר אותה כבובות פורצלן שלא מזדקנת? ומה יקרה כשיום אחד חברת אופנה תרצה להחליף אותה בגרסה צעירה יותר נוסח אסתי גינזבורג? איך אז תרגיש מי שרגילה להיות "היפה בעולם"? אבל כמובן שכל אלו ספקולציות, ואין לדעת איך באמת פימנובה תתמודד עם כל אלו, לכן יש רק לקוות שהוריה דואגים להעניק לה תמיכה נפשית מספקת (אם כי לפי הדיווחים נראה שהם בעיקר דואגים להרוויח כמה שיותר מפניה היפות של ביתם).

אבל כנראה שמה שיותר מדאיג, לפחות אותי, מהכינוי "הילדה היפה בעולם", אלו דווקא ההשלכות שיש לו על שאר הילדות, היפות יותר והיפות פחות. אלו שצריכות להתמודד עם העובדה שהיופי האבסולוטי נמצא אצל ילדה עם שיער בלונדיני גולש, עיניים כחולות וגדולות ואפון סולד וקטן. היא המודל החד משמעי שנקבע ליופי, ולכל שאר הילדות אין שום סיכוי מולה – במיוחד אם הן כהות יותר, מקורזלות, מלאות או כל דבר אחר שלא תואם את המודל של פימנובה. אם לנו היו סיוטים ותסבוכים מכך שאנחנו לא מספיק יפות מבלי שנקבע עבורנו מודל חד משמעי (למעט היפה של השכבה, כמובן), איך אמורות הבנות שלנו להתמודד עם העובדה שהן כל כך רחוקות ולעולם ככל הנראה כבר לא יהיו "הילדה הכי יפה בעולם"?

 

כריסטינה פימנובה היא ילדה יפה. יפה מאוד. וככל הנראה היא הולכת להיות בסביבה עוד הרבה מאוד זמן. אבל דווקא בגלל זה אולי כדאי שנרד כבר מהכינוי הזה שדבק בה, גם לטובתה וגם לטובת הבנות שלנו, שהן תמיד הכי יפות בעולם, גם אם הן לא נראות כמו כריסטינה פימנובה. ועד שזה יקרה, ובעצם גם אחרי, כדאי שלא נשכח להגיד לבנות שלנו שבשבילנו הן מושלמות בדיוק כפי שהן.     

אינסטגרםדוגמניותדימוי גוףדימוי עצמיילדותמשפחהתמר שקולניק