עסקת הסמים הגדולה באוסטרליה: קריסטל בתוך חזיות פוש אפ

מסתבר שלנשים יש משמעות רבה בעסקי הסמים באוסטרליה, או לפחות למוצרי הצריכה שלהן. בעסקת הסמים הגדולה ביותר שנעשו אי פעם במדינה והתגלו לאחרונה נמצאו 50 גלונים של נוזל קריסטל מת' במשלוח חזיות שנשלחו מסין. הנוזל נמצא בתוך כריות הסיליקון הקטנות שנמצאות בחזיות פוש אפ. בתום חקירה מאומצת התגלו למעלה מ-140 גלונים (שווי של 900 מיליון $ בסך הכל) שהוחבאו, בין היתר, בתוך כמה מצרכי אמנות שהוחבאו בתוך חמש יחידות אחסון בסידני, כך דיוחה סוכנות הידיעות AP.

 

 

לדברי גורמים רשמיים, כמות כזו של הנוזל זה מספיקה כדי ליצור כ -1,100 קילוגרמים של קריסטל מת' ברמה גבוהה". וזה תוצר של פשע מאורגן וממוקד של שוק המסים האוסטרלי. דו"ח הועדה לחקירת פשעים אוסטרליים שהתפרסם בשנה שעברה מצא כי בעוד מחיר הסם בסין הוא 80$ לגרם, המשתמשים באוסטרליה נאלצו לשלם 500$ עבור אותה כמות.

 

באוסטרליה יש בעיית סמים כימיקליים כבר די הרבה זמן. למרות שהשימוש הכולל בסמים האלה לא באמת עלה מאז 2001, הספידים נעלמו והקריסטל מת' (לכאורה טהור יותר) נמצא בעלייה מתמדת. דו"ח הממשלה קבע כי השימוש בסם באוסטרליה הוכפל מאז 2007, והגיע ללמעלה מ -200,000 משתמשים בשנת 2013, וכמובן, העדויות בשטח מדברות על מספרים גבוהים בהרבה.

 

בשנה שעברה, ראש הממשלה דאז, טוני אבוט, הודיע כי הוא מקצה 300 מיליון דולר אוסטרלי (214 מיליון $ אמריקאי) ל"מלחמה במגיפה הזו". 

תגובות (0)
הוסף תגובה