חן טל הפכה לגיבורה החדשה של הנשים

חן טל היא התעלומה הגדולה ביותר בעולם הבידור הישראלי. סליחה, זה בעצם לא בידור ישראלי, זה עולם האינטרנט הישראלי. כוכבי הרשת הפכו באיזה שהוא מקום בשנים האחרונות לכוכבים שפעם היו גדלים אצל דודו טופז בתכנית. כאלה שלא היה להם כישרון אמנותי מיוחד, מלבד אולי להערים לבנים על האף, או להיות איזה דודו מהום סנטר שכזה. ואז פרצה הרשת הגלובלית אל עולמנו בסערה וטרפה את הקלפים.

האמריקאים הם אלו שהחלו לטפח כוכבות ריאליטי וכאלה שצמחו בתוך בלוג ויראלי.

 

עוד באון לייף: 

 

והנה, ראו היושבות בציון כי טוב ורצו גם. אולי הבולטת שבהן היא חן טל, שבנתה את הקריירה שלה על עשרות אלפי עוקבים ברשת האינסטגרם,  שעקבו אחר מעלליה של הבחורה שרוצה להיות קים קרדשיאן של הטראש. אלא שמה שהחלה כתופעת רשת שהתפוצצה בפרשיית זיוף בלוג של חולת סרטן שנועד לקבל את אהדת הקוראים, והמשיך בצילומי עירום פרובוקטיביים וניסיונות לשבור את הרשת עם טראש מובהק, תפס טוויסט בעלילה. ניכר כי לאחרונה חן טל מנסה לקחת את הקריירה שלה או מה שזה לא יהיה, למקום אחר, טוב יותר. ויודעות מה? אני דווקא בעדה.

 

תמונה טיפוסית מהפייסבוק 

 

טל היא בת 28, את הקריירה שלה כאמור היא החלה כשייחצנה ליין מסיבות באינסטגרם באופן פרובוקטיבי. פה ציץ שם ציץ, ומספר העוקבים הלך וגדל והתנפח בצורה חסרת פרופורציה. הביקורת שהופנתה כלפיה מצד הציבור בכלל וההורים בפרט היתה איומה, טוקבקיסטים ניבלו את פיהם וגם אנחנו עמדנו מהצד וצקצקנו למראה הכוכבת התורנית שמביאה לארץ הקודש את הזבל של השכנים מחו"ל.

 

בשנה שעברה היא שברה את האינטרנט ועשתה את מה שקרדשיאן עשתה לפניה על גיליון מגזין – הצטלמה בעירום מלא, אולי לראשונה בארץ. באופן לא מפתיע, היא הצליחה במשימתה לשבור את הרשת, ואולי להוכיח על הדרך כי כל הצקצקנות שעומדת מאחורי מבקריה המתחסדים, היא צביעות אחת גדולה. מסתבר שהגברים הישראלים ויצר המציצנות שלהם רעב, רעב מאד. הבלוג של עומרי חיון, שפרסם את התמונות באופן בלעדי, קרס אחרי פחות מחצי שעה לאחר פרסום התמונות בו באופן בלעדי. וחן טל שברה את כולם, גם את אלו שזלזלו בה.

 

תמונה מהפייסבוק 

 

אלא שהטוויסט האמיתי בסיפור העלילה על תופעת חנטל החל דווקא כשיצאה כנגד פרסום תמונות באינטרנט של המתלוננת מפרשיית אלנבי 40. הנושא שעלה בקבוצת הפייסבוק "שיח פמיניסטי", בצירוף הפוסט של טל שתמך במתלוננת, הפך אותה בן לילה ליקירת הקהילה. "בתור מישהי שמקטלגים ומשמיצים ברשת יום יום, אני רוצה לבקש ממך דבר אחד. שימי פס ענק על כולם! יש לך שתי אפשרויות, הראשונה היא לתת לטוקבקיסטים הרשעים ולעברייני המקלדת המהוללים את מבוקשם – להרוס אותך, לגרום לך להתחבא עמוק עמוק מתחת לשמיכה ולהתחנן לאלוהים שייקח אותך. האפשרות השנייה היא להרים את הראש, לזקוף את הגב ולהמשיך הלאה!".

 

לפני כמה חודשים גולשים דיווחו להנהלת פייסבוק כי תמונות העירום של טל מפוברקות ושהאושיה היא כלל אינה אדם אמיתי, טל נאלצה לנסות ולהוכיח את עצם קיומה הפיזי למר צוקרברג, שבסופו של דבר החזיר לה את החשבון לתפקוד פעיל. התמונות אגב, המשיכו לעטר את העמוד. "התמונות החושפניות הן לא לנצח", אמרה בהקשר הזה, "הן העסק שלי". לטענתה, בשנת 2013 היא נפלה כקורבן לשיימינג אכזרי כשתמונות עירום שלה פורסמו ללא רשותה והופצו באתרי פורנו ברחבי העולם. טל, התלוננה במשטרה אך מכיוון שלא היו ראיות מספיקות לא נפתח תיק פלילי בפרשה. מאז, היא מספרת, החליטה לקחת את השליטה לידיה. "לייקים זה ממכר", היא מודה, "אבל מצד שני אני מעבירה מסר חשוב שאני לא שפוטה של אף אחד ועושה מה שאני רוצה. זה המסר שאני רוצה להעביר לבנות", אמרה בראיונות.

 

אבן דרך נוספת בתדמית החדשה של טל היא סיפור הנישואים האזרחיים שגם כן שבר את הפייסבוק, אבל הפעם בצורה קצת שונה. טל, שעברה השפלה מצד הרבנות, החליטה בסופו של דבר להינשא בטקס אזרחי, וגם לספר על כך קבל עם ועדה במטרה לעודד נישואים אזרחיים ולצאת כנגד האפליה המגדרית הנעשית על ידי ממסד הרבנות כשאישה מגיעה להירשם לנישואים: "כל אלו שמפחדות מזה ש'אבא שלי יהרוג אותי אם לא אתחתן ברבנות', תאמיני לי שאבא שלך יהרוג את עצמו על שאמר את המשפט הזה כשהוא יבין מה הבת שלו עוברת כשבעלך הצדיק פתאום לא ייתן לך גט", חתמה בפוסט הפייסבוק המרגש תחת תמונת החתונה מפראג. כמו כן היא ציינה: "סירבתי להתחתן במדינה שאינה מאפשרת נישואים לכל המגדרים" וסחפה בפעם הראשונה את אהבת הקהל והטוקבקיסטים, שלא בהקשר של איבר זה או אחר מגופה.

 

תמונה מהפייסבוק 

 

אבל נראה שלא כולם שמו לב לשינוי שעובר על חן טל. בשבוע שעבר, כמה ימים לאחר שפרסמה שהיא בהריון ראשון, פנה אליה מטרידן במטרה לקבל שירותי מין בתשלום. טל לא נשארה חייבת, ופרסמה בפומבי את ההתכתבות ביניהם, שהסתיימה באיום להגיד לבת זוגו שהוא מנסה "לזיין אישה נשואה ובהריון". הפוסט, שכלל צילומי מסך שחשפו את פרטיו האישיים, קיבל אלפי לייקים, אבל בסופו של דבר, דווקא חשבונה של טל הוא זה שנחסם למשך 30 יום. אז בינתיים טל שומרת על דממה וירטואלית, אבל תהיו בטוחים שהיא ממש לא פרסמה את המילה האחרונה.

 

אין ספק שכעת טל נראית שלמה עם עצמה עם עברה ועם הפנים לעתיד מוצלח. "אני מודעת לכך שזה לא יישאר לנצח, אולי רק בתודעה" אמרה בראיון לרותם איזק במגזין "את". "אני לא אעשה כל דבר כדי להישאר בכותרות, אני אנתב את זה כדי לעזור לבנות אחרות להתמודד עם השפלות שהן חוות ברשת. נכון לעכשיו לא נראה לי שאפסיק להצטלם ככה, לא אשתנה בשביל שיאהבו אותי?. בשורה התחתונה, אין ספק שאת חייה היא מנהלת על פי המוטו שהיא עצמה ביססה: "אישה יכולה לעשות מה שהיא רוצה, ושהגברים ילמדו לשלוט בעצמם". 

תגובות (0)
הוסף תגובה