גמר הישרדות: אנחנו כבר יודעות מי הולך לנצח

בואו נאמר את האמת, העונה הנוכחית של "הישרדות" היתה העונה המעייפת, המתישה והמשמימה מבין כל עונות הריאליטי בז'אנר הזה. בחיי. מה שהחל כקרב אימתניים בין "סלבס" ל"אנשים רגילים", כפי שהיטיב להגדיר זאת האורים והתומים של התכנית, הלוא הוא טילטיל, הפך לבליל של ג'יפה אנושית שתובלה בנגיעות של הפקה מתערבת, ופה ושם פרסומות סמויות: "זה שוקולד אמיתי המעדן הזה? אמממ".

 

עוד באון לייף: 

 

 
רוסלנה רודינה היא הדבר הכי טוב שקרה לקריירה של אייל גולן
 
רוסלנה רודינה היא הדבר הכי טוב שקרה לקריירה של אייל גולן

מצד שני, זו גם היתה עונה של אמזונות, ואנחנו כאן היינו אולי הראשונות לזהות שהכוכבים, או ליתר דיוק הכוכבות הגדולות של העונה הנוכחית, הן הנשים. להזכירכן, אנחנו היינו גם הראשונות לזהות שדנה ברגר היא לא רק זמרת אלא אמזונה לא קטנה בכלל בניגוד לתדמיתה הרופסת בשבט קויופה, (ונסלח לה על השיר "לחיות או למות", שיצא לי באופן אישי מכל החורים). מי האמין שהאישה שכמעט עפה לאלף עזאזל בפרק הראשון, תיתן פייט מכובד ביותר בחצי הגמר? אכן "לא ליפול, לא ליפול, לא ליפול, לא ליפול".

 

 

בפרק חצי הגמר המשמים, שהזכיר את הפרקים היותר מרגשים של "חיים שכאלה" (ע"ע שיחה מרגשת מהאח), חזינו בקרב ענקיות בין טיטי לדנה. בסופו של דבר מי שזכתה בתואר הנכסף, הלוא הוא כרטיס הכניסה לגמר היא טיטי. כמובן, לא חשבנו אחרת. מגיע לה, לטיטי, להיות בגמר, והאמת היא שהניצחון הזה לא מפתיע כלל וכלל. קונספירציות על התערבות גסה של ההפקה או לא, טיטי היא ווינרית בנשמתה והיא לא רואה שום מתמודד אחר ממטר. האישה הזו הוכתרה עוד מהפרק הראשון כמנצחת הכמעט בלתי מעורערת של "הישרדות". זו לא רק הפיזיות החזקה והכח, אלא החוסן העצום של הרוח והנפש. טיטי היא בעיני כמו מוגלי. ילדה פראית שגדלה בטבע ומסתגלת במהירות לכל פגעי היקום הקשים והמכים. טיטי היא אדירה, אני אוהבת אותה למרות כמה מפגני צביעות ויהירות שיצאו ממנה במהלך העונה. יש לה אופי סוליסטי, מה שנוטה בדרך כלל להקים על מתמודד שכזה את הרגש האנטגוניסטי שלנו. אנחנו, הצופים, אוהבים לראות חמלה במתמודדים. מישהי כמו ג'ני, שהיא בעיני מוגלי בשילוב של אחות רחמניה, או כדבריה במועצת השבט אחרי האיחוד: "אני לא יודעת להיות צבועה, תמיד עזרתי לכולם פה".

 

 

אלא שבשורה התחתונה כדי לשרוד באי בודד עם 15 אנשים רעבים, אי אפשר להיות פילנתרופ גדול. טיטי ידעה שהיא המנצחת הגדולה של העונה ואולי לדעתי זה מה שפגע בה במהלכה. ככל שהלכו והתקדמו הפרקים, חזו הצופים בפער המצטמצם בין טיטי לאמזונות האחרות. רוחה של ג'ני ריחפה כל הזמן מאחור, אך לא רק. היתה שם עוד מישהי, שבשקט בשקט פילסה את דרכה באסרטיביות עדינה ונחושה. רוסלנה.  

 

בואו נדבר באמת על רוסלנה. קודם כל נדמה לי שמיצינו כבר את עניין אייל גולן בכל החזיתות האפשריות. כבר בפרק הראשון, בו רוסלנה נלחמה מול דנה ברגר שכמעט הודחה, ראיתי אותה מתפלשת בחול כמו לטאה שנלחמת על מזון, וידעתי שהיא עשויה מחומר של מנצחים. אלא שפקפקתי האם הקטנטונת העדינה הזו עם הרוח הלוחמת, אכן תצליח להגיע לגמר. זה היה פקפוק קצר ביותר, מכיוון שעד מהרה רוסלנה הפכה מבחינתי לזו שראויה ביותר להניף את הגביע, או מה שלא מניפים בסוף התכנית הארוכה הזו. משימות פיזיות שקשות לה במיוחד היא צלחה לא רק בזכות מזל, אלא בזכות רוח לחימה חזקה. את משימת המזון הנע והשרצים היא צלחה כמו אמא שנלחמה על פירור אחרון של אוכל לגוריה. אפילו מושיק רוט (מישהו אמר פרסומת סמויה לריאליטי הבא של רשת?) הזיל דמעה למשמע סיפורה של רוסי. "את גדולה, רוסי, את באמת גדולה". צודק.

 

הגמר בעיני הוא גמר של נשים בלבד, גם אם יש שם גבר ברקע שעושה קולות של דינוזאור או שימפנז מרוצה מעצמו: "זאת הייתה נפילת האימפריה ואני וטיטי נשארנו השרידים האחרונים", או את טילטל שבאמת הצליח על גבה של רוסלנה, ששמרה עליו כל הדחה. מבחינתי טיטי ורוסלנה נלחמות ראש בראש על תואר האישה החזקה ביותר בהונדורס.

 

 

אם היו שואלים אותי לפני כחודש מי המנצחת הגדולה, ייתכן והייתי עוד מתלבטת בין השתיים. אלא ששלושת הפרקים האחרונים היטו מבחינתי את הכף לטובתה של רוסלנה. רוסלנה בעיני היא אישיות, והיא זו שהוכיחה לכולנו שהפער בין תדמית למציאות יכול להיות רחוק שנות אור זה מזה. מה גם, את המשחק שלה היא השתדלה לשחק כמה שיותר נקי, עד כמה שדבר כזה ייתכן בבליל הצביעות שנקרא הישרדות. היא לא טלית שכולה תכלת, ומנגד לו היתה כזאת היא לעולם לא היתה שורדת עד הגמר הגדול.

 

אני מאוהבת ברוסלנה, אני רוצה להיות חברה שלה, בחיי. לא ראיתי כזה דבר מימי. לאישה הזו יש חוסן נפשי שהוכיח לי באופן אישי, שאם מחזקים את הנפש אין דבר שיכול עלינו בעולם כולו. האמת היא שאני קצת חוששת מהקרב בין השתיים. טיטי על פניו חזקה יותר, חסונה יותר, יש לה יתרון פיזי ברור מאוד. וגם רוח הקרב המנטלית שלה חזקה דיה כדי לנצח ראש בראש גם את החלק הגברי בגמר. אלא שאני בכל זאת חושבת שלרוסלנה מגיע לנצח. כמו דוד שניצח את גולית. לא משנה מה יהיו התוצאות בסופו של דבר, רוסלנה את המנצחת הגדולה של הישרדות הונדורס 2016. 

תגובות (0)
הוסף תגובה