דוגמן מידות גדולות: שיימינג הוא לא רק בקרב נשים

דוגמניות פלאס סייז נאלצות פעמים רבות להתמודד עם שיימינג בנוגע למידות גופן. מדובר בביקורת מאוסה שנובעת משמנופוביה והיא שכיחה מאוד בתעשיית האופנה ומחוצה לה. לעיתים נדירות בלבד הביקורת הזו מגיעה לגברים. כעת, זאק מיקו, הדוגמן הראשון שחתם חוזה עם סוכנות הדוגמנות IMG מודלס שהשיקה לאחרונה קטגורית פלאס סייז, מספר שמדובר במאבק יומיומי אמיתי וקשה. אנחנו פשוט לא מדברים על זה.

 

עוד באון לייף:

 

"מסיבה כלשהי בחור עם הערכה עצמית נמוכה נחשב חלש או לא-גברי," מסביר מיקו. "בגלל זה, גברים לרוב מחרישים בנוגע לדימוי גוף אבל בעיות כאלה עשויות לאכול אותך מבפנים. חוסר הביטחון שלך עלול להקרין על אחרים, ולבוא לידי ביטוי בהצקה לגברים אחרים או בהחפצת נשים והצבת סטנדרטים לא הגיוניים למראן רק בגלל חוסר ביטחון משל עצמך".

 

 

יש משהו בדבריו. לפי כתבה שפורסמה בגארדיאן ב- 2012, 81% מהגברים התייחסו לגופם בזלזול עצמי, לעומת 75% מהנשים.

 

בשנים האחרונות, תעשיית האופנה כבר מרחיבה את מנעד הדוגמניות שלה ובמרבית הסוכנויות מחזיקים גם במודלים פלאס סייז ולטענת מיקו הגיע הזמן שכך יעשו גם עם דוגמנים גברים.

 

 

לאחר שבשנה שעברה הוביל קמפיין בשם "גדול וגבוה" לקידום קטגורית הפלאס סייז של הסוכנות מיקו סיפר שבילדותו, חבריו לעגו לו על גודלו וכי עד היום הגובה והמשקל שלו לא מאפשרים לו לקבל תפקידים מסוימים בעולם הקולנוע והטלוויזיה.

 

 

הדוגמנות הניעה אותו להיות מודל לחיקוי עבור גברים שגופם לא עולה בקנה אחד מודל היופי המוגבל. "זהו מעגל מטורף שעשויות להיות לו השלכות מגעילות," הוא אומר, "אנחנו צריכים יותר ויותר גברים אמיתיים שיקומו ויאמרו שהם באמת מאושרים עם הגודל וצורה שלהם".

תגובות (0)
הוסף תגובה