הסרת משקפיים בלייזר ? כל מה שרציתם לדעת

ישנן כיום שיטות שונות להסרת משקפיים בלייזר. הנה המובילות שבהן:
 
לאסיק
לאסיק היא אחת השיטות הנפוצות כיום להסרת משקפיים, בארץ ובעולם. הסרת משקפיים בלייזר בשיטה זו מתאימה לסובלים מקוצר ראייה, רוחק ראייה ומליקויים נוספים. בהליך זה מעצבים מחדש את קרנית העין, מה שמוביל לשיפור משמעותי בראייה ולהסרת המשקפיים. 
 
הליך זה כולל מספר שלבים:
בשלב הראשון יוצרים כמעין שכבה דקה בקרנית, שניתן להסירה באופן זמני ולהחזירה בתום הניתוח. בשלב השני, עם חשיפת הקרנית, מתחיל המנתח לשקם ולתקן את הקרנית באמצעות הלייזר. 
 
הדבר נעשה בעזרת פולסים מתוכנתים הממיסים את תאי הקרנית ומחזירים אותה למצבה הקודם. לאחר מכן משיבים את השכבה שהוסרה חזרה אל מקומה ובכך מסתיים ההליך.
 
Z לאסיק 
זוהי שיטה חדשה יותר, הכוללת גם היא יצירת שכבה דקה בקרנית שמוסרת ממנה לצורך טיפול ממוקד ועיצובה המחודש של הקרנית עצמה. אחד היתרונות הבולטים בשיטה זו הוא האפשרות ליהנות מדיוק מרבי וגם מבטיחות רבה. הטיפול עצמו איננו כולל שימוש בלהבי חיתוך, מה שמפחית את הסיכונים למינימום. 
 

 
לאסק 
שיטת טיפול זו דומה מאד ללאסיק, אולם מיועדת למטופלים שלהם קרנית דקה מאד (שלא ניתן לטפל בה באמצעות הלאסיק). ניתוח להסרת משקפיים בשיטה זו כולל את הסרת שכבתה העליונה של הקרנית והחזרתה אל המקום לאחר הטיפול בעין עצמה. שלא כמו הלאסיק, ההחלמה מניתוח זה ארוכה יותר – בדרך כלל כשבוע ימים ובדומה ללאסיק גם היא מציעה תוצאות מצוינות ומשפרת את הראייה. 
 
 PRK 
 ניתוח מסוג זה, שנחשב גם הוא לנפוץ, כולל את תיקונה של הקרנית, אך ליצור קרם מעליה, שיוסר עד הטיפול בה. במסגרת הליך זה מוסרת מהעין שכבת הקרנית העליונה – האפיתל, מה שמאפשר את תיקונה של הקרנית באמצעות הלייזר. בשל ההימנעות מיצירת שכבה עליונה, הסיבוכים בהליך זה אינם קיימים וההחלמה מהירה יחסית. הסרת משקפיים בשיטת PRK מתאימה לעוסקים בפעילות פיזית וחשופים לפגיעות בעיניים. שיטה זו מוצעת מאז שנת 1995 ועל פי לא מעט מחקרים שבוצעו בתחום – הוכחה, בדומה ללאסיק, כיעילה מאד לאחר תקופה של 6 חודשים מיום הניתוח. 
 
אינטראלאסיק  
בהליך זה יוצרים שכבה דקה ברקמת הקרנית, המוסתת הצידה כדי לאפשר טיפול נקודתי בקרנית עצמה. טיפול זה נעשה באמצעות פולסים UV, המאדים את רקמת הקרנית הפגועה ומתקנים את הראייה. לאחר מכן מוחזרת חזרה שכבת קרום הקרנית, המתאחה עם בסיס הקרנית בתוך פרק זמן קצר מאד, בהשוואה לטיפולים אחרים. התוצאות של טיפול זה טובות מאד ורבים מהעוברים אותו זוכים לראייה חדה ומשופרת. 
 
פרסבילאסיק 
זוהי שיטה חדשה יחסית, במסגרתה מעצבים את מרכז הקרנית מחדש כדי לאפשר ראייה טובה יותר תוך שימוש באקסימר לייזר. ניתוח זה מתאים למטופלים בני 40 ומעלה המרכיבים משקפי קריאה. הניתוח עוזר להחזיר את הראייה לרחוק, לקרוב וגם לטווחים בינוניים. 
 
 
לפני שבוחרים לעבור את הניתוח, חשוב לפנות למומחים בתחום ולבדוק את האפשרויות השונות הקיימות כיום. כדאי לדעת: 30 אחוזים מהמועמדים לניתוח נמצאים כלא מתאימים. יש לעבור בדיקת עיניים מקיפה ולוודא שאכן ישנה התאמה מלאה לניתוח. מדובר בשיטות חדשניות ומתקדמות מאד המאפשרות לחזור לשגרה בתוך פרק זמן קצר מאד. הניתוחים עצמם אורכים מספר שניות בלבד והם אינם מורגשים. התוצאות המצוינות של הניתוח מאפשרות ראייה טובה יותר וכמובן גם את הסרת המשקפיים.
 
 
התמונה באדיבות pixabay.com
תגובות (0)
הוסף תגובה