בורקיני: הגרסה האסלאמית לבגד ים

בגד ים 'בורקיני' נשמע כמו תחפושת היישר מתוך סקס והעיר הגדולה 2, אולם הודות לרשתות מוכרות ומבוססות בבריטניה כמו מרקס אנד ספנסר, הוא אכן אמיתי ומעורר בימים אלו סערה בממלכה.

 

עוד באון לייף:

 

במרקס אנד ספנסר לא מצליחים להבין בכלל על מה המהומה. "אנו מוכרים כבר שנים גרסאות מסוימות של בורקיני או בגדי ים צנועים המכסים את הגוף כולו מלבד הפנים, הידיים והרגליים בחנויות רבות בעולם", כך נמסר בהודעה רשמית מהחברה.

 

 

עם גדילת האוכלוסייה המוסלמית באנגליה, המותג ראה הזדמנות עבור בורקיני לעשות סוף סוף את דרכו אל אדמת בריטניה. רק לפני שבועות ספורים הגיעו חליפות בגדי הים הצנועות לאינטרנט וכעת נשים מוסלמיות המתגוררות באנגליה יכולות לרכוש אותן באתר החברה.

 

 

תגובת הנגד, כמובן, לא איחרה לבוא. זה התחיל בסוף השבוע האחרון לאחר שהדיילי מייל פרסם מאמר בו נטען כי הבורקיני הוא "ההוכחה האולטימטיבית כי בריטניה באמת הפכה לרב-תרבותית".

 

 

נשים רבות שמחו על ההזדמנות ללבוש סוף סוף בגד ים ובירכו על הצעד:

 

 

לעומתן, רבים ורבות ראו בבגד הים הצנוע-מאוד משטור גוף האישה, בדיחה והוכחה לכך שהאסלאם משתלט על בריטניה וקראו לחרם על חנויות מרקס אנד ספנסר:

 

 

 

 

אופנה מוסלמית זכתה לתשומת לב רבה במהלך השנה האחרונה הודות למאמץ מרוכז של מותגים גלובליים לשקף את היופי של התרבות הערבית. כך לדוגמא, בתחילת השנה דולצ'ה וגבאנה יצאו בליין שלם של חיג'אב ועבאיות.

 

תעשיית האופנה האסלאמית פורחת וצפויה לגלגל 327 מיליארד דולרים עד שנת 2020. כעת סביר יותר למצוא את הבורקינים זמינים באזורים אסלאמיים  צפופים, ועבור רבות הרשת היא הדרך היחידה לרכוש פריטים כאלה. הביקוש גדול מאוד.

 

בשורה תחתונה, בואו לא נשכח- אף אחת לא נאלצת ללבוש את זה ולכל הנשים שמורה הזכות לטבול בבריכה. 

תגובות (0)
הוסף תגובה