רוני ריבר: הלחץ הציבורי השפיע והערעור נדחה

ההודעה הגיע והדיון בערעור נדחה. זה מרגיש כמו שק אבנים שירד לי מהכתפיים

למי שלא יודע במה מדובר, לפני 3 חודשים אנס בשם יניב נחמן קיבל חצי שנה עבודות שירות על אינוס ומעשה מגונה בכוח שביצע בי.

 

הפרקליטות הגישה ערעור והוא נקבע למחר (יום ד'). אתמול בצהריים קיבלתי מהם מייל שבעקבות השביתה הם לא יגיעו לדיון ולמעשה, לא יהיה לי ייצוג. הוסבר לי שיש 3 אופציות למה שיקרה  – או שהשופטים יבטלו ויקבעו מועד אחר, או שהם יכריעו על הערעור בלי נציגות מטעמי או שיבטלו את הערעור ויניב ילך הביתה

 

יניב נחמן: גזר הדין שמבזה את הגוף

שלנו

גזר הדין שניתן לאנס יניב נחמן הוא בגדר משבר אמון חריף בין הציבור לבין מערכות אכיפת החוק בכלל, ובית המשפט בפרט. השורה התחתונה של גזר הדין הזה היא אונס = חצי שנה של עבודות שירות

לטור המלא

 

בהתחלה הייתי בטוחה שמדובר בבדיחה. קראתי את המייל בטח 10 פעמים ואז נתתי לאימא שלי לקרוא על מנת לוודא שהבנתי נכון. הפרקליטות שובתת אז בדיון לא יהיה נוכח מי שייצג את הצד שלי.

 

ברור לי שגם בפרקליטות מנהלים מאבק משלהם, אז אני לא כועסת עליהם, אבל עומדת לשלם מחיר מאוד כבד על כך. ראיתי איך אני ובטח עוד אנשים נוספים שיש להם דיונים בימים האלו נופלים בין הכיסאותכתבתי על כך פוסט בפייסבוק ולא תיארתי לעצמי שזה יגיע לכל כך הרבה אנשים.

 

אתמול התראיינתי לכל כלי תקשורת אפשרי. אחר הצהריים הגיעה הבשורה המשמחת –

הדיון ידחה ויקבע תאריך חדש.

 

כל המסע הזה היה מפרך ורגיש – עד שאשה אוזרת אומצת ומתלוננת במשטרה וכמה זמן עובר עד שהתהליך מגיע למשפט. פסק הדין הלא הגיוני שגזר בית המשפט על יניב נחמן בגין 6 חודשי עבודות שירות. כל כך חיכיתי לערעור הזה ואז שביתה. זה היה יכול להסתיים אחרת לגמרי בדיון היום, בלי ייצוג הפרקליטות. אני מודה כל כך לשופטים על ההחלטה. ובעיקר מקווה שלא אצטרך לעבור עוד תהפוכות נפש, כמו שעברתי ב- 24 השעות האחרונות. יש לי בבית תינוק בן 3 וחצי חודשים בבית וגם בלי מפח הנפש הזה אני מותשת במלוא מובן המילה.

 

לא רוצה להתעסק בנושא הזה יותר. ומקווה שלא אצטרך. שיהיה תאריך חדש שנציג הפרקליטות יגיע והעונש המגוחך שניתן לנחמן יתוקן. באמת מקווה שהפעם הבאה שאתראיין יהיה בגלל הצילום שלי ולא בגלל האיש שאנס אותי.    

תגובות (0)
הוסף תגובה