מצעד הגאווה: במקום לבטל, להחזיר למטרה המקורית

אז משרד החוץ ומשרד התיירות בשיתוף עם עיריית תל אביב מקציבים השנה סכום מטורף של 11 מיליון שקלים למתג את העיר העברית הראשונה כבירת הגייז העולמית ולהביא תיירות גאה לארץ. היי, הם גם מוכנים לצבוע מטוס בצבעי הקשת בשביל זה. יוזמה מבורכת? תלוי את מי שואלים.

 

עוד באון לייף:

 

המון אנשים בקהילה מרגישים שתפסו עליהם טרמפ כלכלי, ובצדק. קוראים לנו מדינה יהודית דמוקרטית, המונח הזה מגוחך ובלתי אפשרי להתקיים. דת ודמוקרטיה לעולם לא יוכלו לשלב ידיים. ההשקפות מנוגדות כמו שמן ומים והממשלה שלנו שנשלטת בידי אותם חובשי כיפות בשם השם מאיימים לפרק אותה ללא היסוס בכל פעם שהצעת חוק פרו להט"בית עולה על השולחן. נישואים, שירותי אימוץ ופונדקאות, הטבות במס לזוגות, הכרה בענייני ירושה, כל אלה, והרשימה עוד ארוכה, הן זכויות בסיסיות המגיעות לכל אדם וכל אדם גם מקבל אותם כשהוא רוצה או צריך. כמעט. אז כן, אנחנו נמצאים במצב של "יד אחת מלטפת והשניה מכה" ודי נמאס לנו. אירגונים שונים בקהילה יוצאים בהכרזה לבטל את מצעד הגאווה שאמור להתקיים בתחילת יוני ומאיימים להחרים אותו.

 

 

אני כועס. אני כועס על הממשלה שיורקת עלינו בפרצוף, אני כועס על כך שארגון חשוב כמו חוש"ן אינו נמצא בכל בית ספר, אני כועס על האפליה הבלתי פוסקת אבל אני עוד יותר כועס על חברי הקהילה. קצת שכחתם למה אנחנו פה ולמה אנחנו צועדים.

מצעד הגאווה התחיל ב-1993 בגינת שינקין כהפגנה שקטה אבל זועקת. היה שם ארון שאנשים הצטלמו יוצאים ממנו וחייל שעשה זאת אף נשפט, נכלא ונזרק מהנח"ל. זו הייתה הפגנה בדיוק בשביל זה. שנקבל את הזכויות שמגיעות לנו כאנשים ואנשות. שנוכל להקים גם בית בישראל ולאהוב את מי שאנחנו רוצים. אבל אז הגיעה הזכייה ההיסטורית של דנה אינטרנשיונל באירוויזיון, ופסטיבל וויגסטוק, ועיריית תל אביב שהחליטה לתקצב את המצעד ובשביל שהיא תרוויח ממנו מיתגה אותו כהפנינג שמח ומסיבת רחוב מטורפת. ואנחנו שמחנו. הרי ברור לכולם שאני יכול ללכת יד ביד בדיזנגוף וזה לא באמת יזיז לאף אחד.

 

אבל עדיין האפליה קיימת, והאלימות נגד הקהילה פועמת בחסות אותם מאמינים שהוסיפו "חוץ מ" למשפט האלמותי "ואהבת לרעך כמוך". איבדנו שלושה פרחים בשתי פעולות טרור קשות שאחת מהן כנראה שלעולם לא תיפתר. אז אתם, חברי קהילה יקרים, רוצים להחרים ולבטל את המצעד? נפלתם על השכל? חייבים להחזיר את המצעד למטרתו המקורית! עם כמה שזה לא כזה כיף, מעניין ומחרמן להוריד את ההפנינג, את המשאיות, את הריקודים בתחתונים ולבוא באמת להפגין. עם שלטים, עם מגפונים, עם דרישות לקבלה מלאה של הקהילה, שיוסי ואבי יוכלו להתחתן, להירשם כנשואים במשרד הפנים ולקבל את ההטבות של זוגות צעירים. שדורון ויובל שנמצאים כבר שנים במערכת זוגית וחולמים להיות הורים יוכלו לאמץ תינוק חמוד או להשתמש בשירותי הפונדקאות בארץ שזולים במאות אחוזים משירותי פונדקאות בחו"ל. שדפנה תוכל לאמץ את הבן של אורית בת הזוג שלה, שגלית תוכל להתקדם בחיים, לעבוד בעבודה נורמלית ולא לתת שירותי מין בשביל להתקיים רק בגלל שקראו לה פעם גלעד. להמשיך? את המצעד נוכל לבטל רק אחרי שנקבל את כל זה. עד אז, תתעוררו על עצמכם חברי לקהילה ובואו להפגין ולצעוק. אין לנו ברירה אחרת.

תגובות (0)
הוסף תגובה