מופע התמיכה בחייל בראשות אייל גולן- פגיעה ישירה בנשים

בעוד אנחנו רועשות וגועשות ובצדק רב – על גילויי האלימות המינית (לכאורה) מצד רחבעם זאבי, בעוד אנחנו ממשיכות להיאבק נגד מתן לגיטימציה לעבריין המין חנן גולדבלט שאמור לככב בהצגת ילדים, בעוד אנו מנסות להירגע לאחר שהוכרע בצדק רב כי משה הקצב יישאר תחת בריח וסוגר, הנה בא גל עכור וגדול בדמות אייל גולן במופע תמיכה בחייל שהרג מחבל "מנוטרל"- ושוב אנו נאלצות לחיות את המחנק של מתן הכשר פוליטי-ציבורי כלפי מי שנטען עליו (לכאורה) כי "קיים יחסי מין" עם נערות, קטנות בשנים. שוב אנו נאלצות להצטמרר, להתחלחל, לחוש ולחשוב את מה שלא יתואר במלים, כאשר גבר-גבר שהיה צריך להוקיע ציבורית, מתקדם במעלה סולם חבלים חרוכי גזענות וסקסיזם, והופך להיות עוד יותר מזמר לאומי – מקבל מנוף להוביל מופע שכל כולו פוליטי לאומני לחלוטין.

 

אל תאמרו לי שמותר לקיים מופע כזה בראשות אייל גולן בשם חופש הדעה. אל תכנו עמדה כמו זו שלי, במעין זלזול, במלים כמו "יפת נפש". אני גאה להיות יפה בנפשי. לא מדובר כאן על חופש הביטוי כי אם על מופע הסתה מחריד, לא רק בהקשר הגזעני, כי אם גם בהקשר של מעטפת וחיבוק חם לאייל גולן, חום ששורף אותי כנפגעת התעללות מינית. באווירה ציבורית בה נשים נאלצות לקום מדי בוקר אל עוד "פרשיה" של אלימות מינית של ידוענים ובכירים. כאשר נשים חוות טראומה עיקשת- כי אנו מתמודדות כל העת עם מופעי החפצה בפרסומות, בכרטיסי סרסרות שממלאים את הרחובות, בעברייני מין שמשוחררים מענישה אמיתית, ובתרבות שמקדשת אונס וחושדת בנפגעות- באווירה ציבורית כמות זו, קיומו של מופע מבחיל כזה זה מוחק שוב את טענתנו של נפגעות אלימות מינית רבות, כולל אותי, לפיה לא יעלה על הדעת שגברים שנחשדים עד מורשעים במנעד סוגי אלימות מינית, יקבלו באותה העת קידום ציבורי.

 

כל שנותר הוא לצרף אל המופע הנורא גם את חנן גולדבלט שישעשע את הילדים והילדות בעת שירת הזמרים, להניף פוסטר ענק ברקע של רחבעם זאבי (לכאורה לכאורה), לשחרר לחופשת ערב את משה קצב לנאום חוצב להבות בכיכר, להזמין כשומרים את בכירי המשטרה שהואשמו או נחשדו כעברייני מין, וגם לסיים את המופע עם יניב נחמן, עבריין המין שזוכה מישיבה בכלא– נושא דברים על הבמה. לא, זו איננה תמונת מצב שמקצינה מציאות קיימת אלא ניסיון להדגיש כי במקום בו ניתן חופש ביטוי וזימרה מלא לחשודים או אשמים בעבירות מין, במקום בו אייל גולן – גם אם לא הורשע אך הודה בקיום אקטים מיניים עם צעירות לצד אביו המסרסר- עדיין לגיטימי כזמר, יש הכרזת מלחמה- לא פחות, נגד קיומן הבטוח של נערות ונשים. ובאשר לסיבת המופע, כל שנותר הוא להכריז ולומר- בקיומו של המופע אתם יורים גם בנו-הנשים- או בשפתכם המיליטריסטית- מנטרלים כל אחת, בהיותה של כל אשה נפגעת- מהטרדה מינית ועד גילוי עריות- כמותי.

 

אסכם ואומר- אייל גולן הוא לא הזמר שלי. החייל היורה- ממש לא הבן שלי. קבוצת יוזמי ומובילי המופע- אינם אחיי, וקיומו של מפגן התמיכה הזה הוא עדות לא לחופש דעה אלא להתעלמות וסתימת פיות של נשים במדינה.  

 

**אייל גולן ביטל את השתתפותו באירוע. אלו הם דבריו:

"החלטתי אתמול לבוא ולתמוך בחייל ולחבק את משפחתו. מעולם לא חשבתי לצאת נגד הרמטכ"ל, אותו אני מעריך מאוד. מעולם לא רציתי לצאת נגד צבא ההגנה לישראל, שהוא צבא העם. לצערי, חלק מהציבור לקח את זה למקומות של ערכים ודמוקרטיה, בעוד כל רצוני היה לבוא לשיר ולחבק, בשם האמנות ובשמי כזמר, כאדם. לצערי, אני רואה שיש כאלה שלוקחים את רצוני למחוזות פוליטיים, כאילו אני מכריז מלחמה כנגד צה"ל.

קיבלתי עשרות פניות מאנשים כמוני, שמצד אחד החייל חשוב להם, ומצד שני ערכי המדינה והצבא הם נר לרגליהם, ולכן החלטתי לבטל  את השתתפותי בעצרת מחר.

הדמוקרטיה שלנו, שלטון החוק וצה"ל הם ערך עליון עבורי. אני מקווה בכל ליבי שהחייל ומשפחתו יהיו חזקים. חג שמח לכל ישראל".

תגובות (0)
הוסף תגובה